AKTUALNOŚCI

Universal Robots: Bezpieczeństwo z cobotami

10 czerwca 2020
Kiedy: 23 Czerwiec 2020@10:00 – 11:00

Universal Robots zaprasza na cykl webinariów na temat wykorzystania robotów współpracujących. Eksperci firmy omówią zastosowanie cobotów w różnych aplikacjach, porozmawiają o głównych wyzwaniach, przed którymi stoją firmy i operatorzy maszyn oraz urządzeń. Omówione też będą procesy i narzędzia, jakie mogą być obsługiwane za pomocą cobotów, a także rozwiązania, jakie można wykorzystać dla każdego procesu. Na koniec krok[…]

Kiedy:
23 Czerwiec 2020@10:00 – 11:00
2020-06-23T10:00:00+02:00
2020-06-23T11:00:00+02:00
Kontakt:
Universal Robots
Universal Robots: Bezpieczeństwo z cobotami

Universal Robots zaprasza na cykl webinariów na temat wykorzystania robotów współpracujących. Eksperci firmy omówią zastosowanie cobotów w różnych aplikacjach, porozmawiają o głównych wyzwaniach, przed którymi stoją firmy i operatorzy maszyn oraz urządzeń. Omówione też będą procesy i narzędzia, jakie mogą być obsługiwane za pomocą cobotów, a także rozwiązania, jakie można wykorzystać dla każdego procesu. Na koniec krok po kroku i na żywo przedstawione będzie przygotowane robota do aplikacji.

 Universal Robots wiemy, że zawsze możesz zautomatyzować więcej. Korzyści operacyjne, na które składają się wyższa produktywność, wydajność i jakość, bezpośrednio wpływają na Twój poziom konkurencyjności, osiągane zyski i zdolność rozwoju. Jednak automatyzacja nie zawsze jest prosta – szczególnie w małych i średnich przedsiębiorstwach, w których kwestie finansowe mogą utrudniać lub spowalniać wdrażanie cobotów.

W Universal Robots rozumiemy wyzwania, przed którymi stoi Twoja firma – nieustanna konkurencja, niedobór siły roboczej, wysokie oczekiwania klientów, niepewność ekonomiczna i wiele innych. Wiemy także, że opóźnienia produkcji lub przestoje z powodu konserwacji lub naprawy cobota nie są do zaakceptowania.

Każda część wyposażenia fabryki w pewnym momencie wymaga serwisowania, debugowania lub naprawy. Biorąc pod uwagę niezbędną rolę cobotów UR w Twojej linii produkcyjnej, umożliwiamy Ci bycie o krok do przodu i pozostanie w grze.

Roboty współpracujące są nie bez powodu najszybciej rozwijającym się segmentem robotyki przemysłowej. Są elastyczne, łatwe do zaprogramowania, a w porównaniu z odpowiednikami przemysłowymi „starszej generacji”, tańsze (i szybsze) i znacznie bezpieczniejsze we wdrożeniu.

Ale ci, którzy używają lub chcą korzystać z cobotów, muszą zrozumieć ryzyko i odpowiedzialność, tak jak w przypadku każdej innej maszyny w hali produkcyjnej.

To seminarium internetowe jest poświęcone w całości aspektom bezpieczeństwa cobotów, sprawdzając, w jaki sposób coboty mogą być bezpieczniejsze niż tradycyjne roboty przemysłowe; omówimy pojęcia takie jak „ograniczenie mocy i siły”, „zatrzymanie ochronne” czy zrozumienie znaczenia analizy ryzyka.

SPEAKERS

Karol Habryka

Technical Support Engineer

Karol Habryka jest Inżynierem wsparcia technicznego w Universal Robots na Europę Środkowo-Wschodnią, będąc odpowiedzialnym głównie za Polskę i kraje bałtyckie. Od dziecka zainteresowany robotyzacją i budową maszyn czego skutkiem jest ukończenie kierunku Automatyka i Robotyka, wydziału Mechanicznego Technologicznego Politechniki Śląskiej. Już w trakcie studiów zdobywał doświadczenie jako Inżynier w dziale obsługi posprzedażowej w Comau, polskim oddziale producenta robotów przemysłowych; z którego przeszedł do Universal Robots. Nabyte umiejętności w dziedzinie obsługi serwisowej, wsparcia technicznego, wdrożeń i programowania, przeprowadzania szkoleń oraz obsługi klienta, przełożyły się na rozwój rynku dla firmy Universal Robots, a także zapewniło mu miano jednego z najbardziej doświadczonych specjalistów w dziedzinie robotyki współpracującej w Polsce.