ZAPRASZAMY NA NAJBLIŻSZĄ EDYCJĘ 3-6.06.2025!!! 🔥📣🔥📣  

Organizator:

Automatyzacja i cyfryzacja bez mitów

Podziel się

Targi ITM INDUSTRY EUROPE oraz DMG MORI, KUKA, POLARIS ENGINEERING i SANDVIK COROMANT zapraszają do udziału w jedynym takim wydarzeniu online skierowanym dla średnich i małych przedsiębiorstw produkcyjnych w Polsce. W jego ramach już 13 kwietnia 2021 r. odbędzie się wydarzenie online pt. „Automatyzacja i cyfryzacja dla każdego”, na które już teraz można się bezpłatnie zarejestrować.

 

 

Choć przemysł 4.0 jest tematem wielu spotkań i webinarów, to rzadziej mówi się o nim w kontekście małych i średnich przedsiębiorstw przemysłowych. Zmienić to chcą liderzy rynku, DMG MORI, KUKA, POLARIS ENGINEERING i SANDVIK COROMANT, którzy połączyli w tym zakresie siły z organizatorami targów ITM Industry Europe. O automatyzacji i cyfryzacji warto bowiem rozmawiać nie tylko w kontekście wielkich inwestycji, ale także mniejszych projektów. Świadczą o tym statystyki, które wskazują, że zainteresowanie nowymi technologiami w sektorze MŚP jest duże, jednak decyzje o inwestycjach ograniczają obawy m.in. o zbyt wysoki próg wejścia czy długie oczekiwanie na zwrot poniesionych nakładów.

Wydarzenie pt. „Automatyzacja i cyfryzacja dla każdego” (13.04.2021 r.) to odpowiedź liderów rynku na zapotrzebowanie sektora MŚP na rzetelną wiedzę w zakresie nowych technologii, a także szansa na bezpośrednie konsultacje z przedstawicielami znanych firm. W czasach, gdy utrudnione są spotkania na żywo, a imprezy branżowe i targi nie odbywają się w tradycyjnej formule, tym bardziej przydatne mogą okazać się tego inicjatywy.

W programie spotkania znajdują się:

  • Wystąpienia praktyków z DMG MORI, KUKA, POLARIS ENGINEERING i SANDVIK COROMANT.
  • Pokaz pracujących maszyn na żywo.
  • Symulacja możliwych rozwiązań.
  • Prezentacja efektu przed i po – zobacz, co możesz uzyskać dzięki automatyzacji i cyfryzacji.
  • Automatyzacja i robotyzacja – dowiedz się, jak je przeprowadzić.
  • Rentowność ROI – jak obliczyć zwrot z inwestycji.
  • Możliwość konsultacji z ekspertami po spotkaniu.

– Żyjemy w czasach szybko postępującej digitalizacji, w których komputery i roboty wykonują zadania zaliczane niegdyś do domeny science fiction. Technologia ta zapowiada nadejście kolejnej rewolucji przemysłowej. Spotkanie „Automatyzacja i cyfryzacja dla każdego”  to doskonała szansa na pokonanie wyzwań oraz ograniczenie marnotrawstwa zasobów, czasu i danych poprzez cyfryzacje procesów obróbkowych z CoroPlus® - komentuje Michał Niemiec, Account Manager Die&Mould, Sandvik Polska.

1/3 małych i średnich przedsiębiorstw produkcyjnych jest zdania, że w transformacji cyfrowej kluczowe są automatyzacja i cyfryzacja procesów. Firmy z tego sektora wprowadzają technologie przemysłu 4.0, aby poprawić terminowość realizacji zamówień, zwiększyć wydajność i podnieść jakość zarządzania dzięki precyzyjnemu zbieraniu danych i ich analizie. Co czwarte badane przedsiębiorstwo planuje zwiększyć budżet na digitalizację, cyfryzację i automatyzację. Zauważalna jest jednak pewna niepewność jutra – przedsiębiorcy nie potrafią przewidzieć, jakie realia gospodarcze czekają ich branże w bieżącym roku[1].

– W rozmowach z naszymi wystawcami i partnerami biznesowymi zauważamy, że implementacja rozwiązań z zakresu przemysłu 4.0 pomaga wielu firmom wyjść obronną ręką z kryzysu kadrowego czy trudnej sytuacji związanej z pandemią – komentuje Anna Lemańska-Kramer, Dyrektor Targów ITM Industry Europe. –  Tym bardziej cenne są inicjatywy, które pozwalają zdobyć rzetelną dawkę wiedzy na temat realnych kosztów i oczekiwanych zwrotów z inwestycji w automatyzację i cyfryzację. Z radością włączyliśmy się w realizację projektu, który ma na celu m.in. obalenie niesłusznego przekonania, że są to rozwiązania tylko dla dużych graczy.

Inicjatywa DMG MORI, KUKA, POLARIS ENGINEERING i SANDVIK COROMANT to pierwszy tego typu projekt na rynku, który zakłada kooperację firm w celu popularyzowania rzetelnej, fachowej wiedzy na temat automatyzacji i cyfryzacji w sektorze MŚP.

 

 

[1] „Transformacja technologiczna firm w nowej rzeczywistości”, Fundacja ALTUM, luty 2021.

PARTNERZY:

PATRONI MEDIALNI