ZAPRASZAMY NA NAJBLIŻSZĄ EDYCJĘ 3-6.06.2025!!! 🔥📣🔥📣  

Organizator:

Automatyzacja i cyfryzacja dla każdego

Podziel się

DMG MORI, KUKA, POLARIS ENGINEERING i SANDVIK COROMANT angażują się we wspólny projekt, który ma na celu popularyzację idei przemysłu 4.0 wśród średnich i małych przedsiębiorstw produkcyjnych w Polsce. W ramach tej inicjatywy 13 kwietnia 2021 r. odbędzie się wydarzenie online pt. „Automatyzacja i cyfryzacja dla każdego”, na które już teraz można się bezpłatnie zarejestrować. W roli organizatora występują targi ITM Industry Europe.

Choć przemysł 4.0 jest tematem wielu spotkań i webinarów, to rzadziej mówi się o nim w kontekście małych i średnich przedsiębiorstw przemysłowych. Zmienić to chcą liderzy rynku, DMG MORI, KUKA, POLARIS ENGINEERING i SANDVIK COROMANT, którzy połączyli w tym zakresie siły z organizatorami targów ITM Industry Europe.

– Termin „czwarta rewolucja przemysłowa” to w oryginale INDUSTRIE 4.0. Pojęcie, strategia, która powstała zaledwie kilkanaście lat temu w Niemczech. Strategia ta ma na celu dynamiczny rozwój gospodarczy w oparciu o transformację przemysłu. Choć główne zmiany dotyczą między innymi rozwoju przemysłu w oparciu o „automatyzację i cyfryzację produkcji” to celem nadrzędnym jest szybki rozwój społeczny i technologiczny uczestników wspomnianej rewolucji. W szerszym zakresie INDUSTRIE 4.0 obejmuje standaryzację, technologię i badania, bezpieczeństwo systemów sieciowych, zmianę i dostosowanie warunków prawnych do nowych wyzwań, nowe cyfrowe modele biznesowe, ekologię– tłumaczy Marek Osiński, Prezes Zarządu DMG MORI Polska.

Demokratyzacja nowych technologii 

O automatyzacji i cyfryzacji warto rozmawiać nie tylko w kontekście wielkich inwestycji, ale także mniejszych projektów. Świadczą o tym statystyki, które wskazują, że zainteresowanie nowymi technologiami w sektorze MŚP jest duże, jednak decyzje o inwestycjach ograniczają obawy m.in. o zbyt wysoki próg wejścia czy długie oczekiwanie na zwrot poniesionych nakładów.

Wydarzenie pt. „Automatyzacja i cyfryzacja dla każdego” (13.04.2021 r.) to odpowiedź liderów rynku na zapotrzebowanie sektora MŚP na rzetelną wiedzę w zakresie nowych technologii, a także szansa na bezpośrednie konsultacje z przedstawicielami znanych firm.

Link do rejestracji: https://showroom.itm-europe.pl/

– Żyjemy w czasach szybko postępującej digitalizacji, w których komputery i roboty wykonują zadania zaliczane niegdyś do domeny science fiction. Technologia ta zapowiada nadejście kolejnej rewolucji przemysłowej. Spotkanie „Automatyzacja i cyfryzacja dla każdego”  to doskonała szansa na pokonanie wyzwań oraz ograniczenie marnotrawstwa zasobów, czasu i danych poprzez cyfryzacje procesów obróbkowych z CoroPlus® – mówi Michał Niemiec, Account Manager Die&Mould, Sandvik Polska.

W okresie, gdy utrudnione są spotkania na żywo, a imprezy branżowe i targi nie odbywają się w tradycyjnej formule, tym bardziej przydatne mogą okazać się tego inicjatywy.

W dzisiejszych czasach cały świat opiera się na nowych technologiach, automatyzacji czy cyfryzacji. Spotkanie pt. ,,Automatyzacja i cyfryzacja dla każdego’’ daje nam nowe spojrzenie na przyszłość procesów produkcyjnych. Nie tylko pozwala na ograniczenie kosztów produkcyjnych, przy jednoczesnym zwiększeniu efektywności, ale również daje najwyższą jakość wyprodukowanych elementów – dodaje Adam Banaszczak, Prezes Zarządu POLARIS ENGINEERING.

MŚP chętne na automatyzację i cyfryzację 

Statystyki nie kłamią. Zainteresowanie robotyzacją i automatyzacją w przemyśle rośnie z roku na rok. Jeszcze kilka lat temu małe i średnie firmy podchodziły do tego typu rozwiązań z dużym dystansem. Wdrożenie robotów w zakładzie produkcyjnym wiązało się według przedsiębiorców z dużymi nakładami finansowymi oraz ryzykiem inwestycyjnym. Podczas takich spotkań, jak ,,Automatyzacja i cyfryzacja dla każdego’’ udowadniamy, że nowoczesne technologie są dla wszystkich. Sztuka polega na określeniu faktycznych potrzeb biznesu i dostosowaniu rozwiązania, które przyniesie oczekiwane efekty – objaśnia Tomasz Nowak, Dyrektor KUKA Polska.

1/3 małych i średnich przedsiębiorstw produkcyjnych jest zdania, że w transformacji cyfrowej kluczowe są automatyzacja i cyfryzacja procesów. Firmy z tego sektora wprowadzają technologie przemysłu 4.0, aby poprawić terminowość realizacji zamówień, zwiększyć wydajność i podnieść jakość zarządzania dzięki precyzyjnemu zbieraniu danych i ich analizie. Co czwarte badane przedsiębiorstwo planuje zwiększyć budżet na digitalizację, cyfryzację i automatyzację. Zauważalna jest jednak pewna niepewność jutra – przedsiębiorcy nie potrafią przewidzieć, jakie realia gospodarcze czekają ich branże w bieżącym roku[1].

– W rozmowach z naszymi wystawcami i partnerami biznesowymi zauważamy, że implementacja rozwiązań z zakresu przemysłu 4.0 pomaga wielu firmom wyjść obronną ręką z kryzysu kadrowego czy trudnej sytuacji związanej z pandemią – komentuje Anna Lemańska-Kramer, Dyrektor Targów ITM Industry Europe. – Tym bardziej cenne są inicjatywy, które pozwalają zdobyć rzetelną dawkę wiedzy na temat realnych kosztów i oczekiwanych zwrotów z inwestycji w automatyzację i cyfryzację. Z radością włączyliśmy się w realizację projektu, który ma na celu m.in. obalenie niesłusznego przekonania, że są to rozwiązania tylko dla dużych graczy.

Wspólny projekt liderów rynku

Inicjatywa DMG MORI, KUKA, POLARIS ENGINEERING i SANDVIK COROMANT to pierwszy tego typu projekt na rynku, który zakłada kooperację firm w celu popularyzowania rzetelnej, fachowej wiedzy na temat automatyzacji i cyfryzacji w sektorze MŚP.

– Cyfryzacja i automatyzacja zmieniają nasz świat szybko, radykalnie i bezpowrotnie. Udział w tym procesie, projekcie, platformie to „przyszłość naszego kraju, naszej gospodarki, naszych przedsiębiorstw oraz ich udział w światowym łańcuchu dostaw”. To nasze „być albo nie być”. Naszym obowiązkiem, jest skorzystanie z możliwości, które w ramach projektu dostarcza firma DMG MORI Polska. Staramy się zachęcić naszych obecnych i przyszłych partnerów do skorzystania z nadarzających się, oraz dostępnych dzięki firmie DMG MORI Polska, możliwości. To nie jest wyłącznie „przejście na stronę cyfryzacji” to postęp i przyszłość nas wszystkich. Z DMG MORI możecie uczestniczyć lub kontynuować technologiczny, strukturalny i kulturowy rozwój – podsumowuje Marek Osiński, Prezes Zarządu DMG MORI Polska.

Szczegóły wydarzenia online:

Temat: Automatyzacja i cyfryzacja dla każdego

Data: 13 kwietnia 2021 r., transmisja LIVE o godz. 11:00 i 14:00

Rejestracja: https://showroom.itm-europe.pl/

W programie:

  • Wystąpienia praktyków z DMG MORI, KUKA, POLARIS ENGINEERING i SANDVIK COROMANT.
  • Pokaz pracujących maszyn na żywo.
  • Symulacja możliwych rozwiązań.
  • Prezentacja efektu przed i po – zobacz, co możesz uzyskać dzięki automatyzacji i cyfryzacji.
  • Automatyzacja i robotyzacja – dowiedz się, jak je przeprowadzić.
  • Rentowność ROI – jak obliczyć zwrot z inwestycji.
  • Możliwość konsultacji z ekspertami po spotkaniu.

DMG MORI Polska oferuje na polskim rynku produkty jednego z wiodących na światowym rynku producentów obrabiarek do metalu, koncernu DMG MORI. Firma zajmuje się zarówno sprzedażą, jak i serwisowaniem obrabiarek sterowanych numerycznie. Posiadamy 14 zakładów produkcyjnych, zlokalizowanych w Polsce, Niemczech, Włoszech oraz Japonii. Nasi klienci mogą być spokojni o stabilność funkcjonowania obrabiarek, gdyż o ich sprawność techniczną dba rozbudowana sieć serwisu. Nad płynnością Państwa produkcji czuwa 34 inżynierów serwisu oraz 9 inżynierów technologii zlokalizowanych w kilkunastu regionach naszego kraju. Główną strategią DMG MORI Polska jest fachowe doradztwo oraz budowanie zaufania  w oparciu o obustronne korzyści. Naszym celem jest ciągłe udoskonalanie procesów obróbki, obniżanie kosztów oraz wzrost poziomu technologicznego.

KUKA jest koncernem działającym na arenie międzynarodowej w branży automatyzacyjnej, osiągającym obroty w wysokości ok. 3,2 mld euro i zatrudniającym około 14 000 pracowników. Główna siedziba przedsiębiorstwa znajduje się w Augsburgu. Jako z wiodących na rynku światowym producentów inteligentnych rozwiązań w dziedzinie automatyzacji firma KUKA oferuje klientom kompleksowe produkty: od robotów poprzez moduły aż do w pełni zautomatyzowanych instalacji i ich połączeń sieciowych w branżach takich jak przemysł motoryzacyjny, elektroniczny, ogólny, produkcja dóbr konsumpcyjnych, handel elektroniczny/detaliczny i ochrona zdrowia.

Polaris ENGINEERING funkcjonuje na polskim rynku od prawie 30 lat. W 1993 r. firma rozpoczęła działalność w branży przemysłowej, koncentrując się na wybranych obszarach technologii. Dzięki zaangażowaniu i wiedzy pracowników firma osiągnęła liczne sukcesy w wdrażaniu najnowszych technologii w przemyśle.

SANDVIK COROMANT to firma, która rozpoczęła działalność, jako skromny warsztat w szwedzkiej miejscowości Sandviken z czasem przekształciła się w światowego lidera branży. W naszym DNA zapisana jest pasja do inżynierii i przesuwania granic możliwości, realizowana zawsze w bliskich relacjach z naszymi klientami. Jest ona częścią naszej kultury od 1942 roku i pozostanie nią w kolejnych latach. Wspólnie kształtujemy przyszłość.

 

[1] „Transformacja technologiczna firm w nowej rzeczywistości”, Fundację ALTUM, luty 2021.