ZAPRASZAMY NA NAJBLIŻSZĄ EDYCJĘ 3-6.06.2025!!! 🔥📣🔥📣  

Organizator:

Demo Day KPT ScaleUp: 20 premierowych pomysłów na rozwój przemysłu 4.0

Podziel się

Już 28 września 20 technologicznych startupów po raz pierwszy zaprezentuje swoje nowatorskie rozwiązania dla Przemysłu 4.0. Pomysły są efektem półrocznego programu wsparcia KPT ScaleUp, największego w Polsce industrialnego akceleratora. To jedno z kilku przedsięwzięć prowadzonych przez Krakowski Park Technologiczny na rzecz Przemysłu 4.0. KPT planuje planuje swój udział podczas targów ITM na stoisku Platformy Przemysłu Przyszłości.

Zasiadając w poniedziałek przed ekranem komputera czy smartfona, będzie można przekonać się, jak można unowocześnić tak kluczowe obszary jak produkcja, logistyka, BHP, magazynowanie, procesy biznesowe czy relacje z klientami. To właśnie nad tymi kwestiami przez ostatnie sześć miesięcy dwadzieścia startupów z całej Polski współpracowało z takimi przemysłowymi gigantami jak Grupa TAURON, Grupa Azoty, Lafarge Holcim Polska czy ASTOR. Spotkanie obu światów – młodych spółek stawiających pierwsze biznesowe kroki oraz dużych firm o ugruntowanej pozycji – było możliwe dzięki akceleratorowi KPT ScaleUp, prowadzonemu przez Krakowski Park Technologiczny.

Zapewnienie startupom możliwości realnej i bezpośredniej współpracy z partnerami przemysłowymi jest najskuteczniejszym narzędziem na wypracowanie wartościowych produktów, usług czy technologii, które będzie można następnie wdrożyć, wzmacniając tym samym polski Przemysł 4.0. Startupy spotykają się z fachowcami, mają dostęp do nowoczesnej infrastruktury, zapewnia się im możliwość testów w środowisku jak najbardziej zbliżonym do tego rzeczywistego. Dzięki temu można w znaczący sposób udoskonalić własne rozwiązanie i przygotować je do udanej komercjalizacji

– zaznacza Angelika Popławska, koordynatorka programu KPT ScaleUp

Kluczowa dla powodzenia akceleracji jest też jakość współpracy. Startupy uczestniczące w programie wsparcia KPT ScaleUp mogły korzystać z zaangażowania tak znanych marek jak Grupa TAURON, Grupa Azoty, Lafarge Holcim Polska, ASTOR, Warbud, JMP Flowers czy Werner Kenkel. To właśnie przedstawiciele tych firm angażowali się w rozwój pomysłów swoich mniej doświadczonych kolegów, pomagając im ulepszyć ich autorskie rozwiązania. Swoje pomysły zaprezentują: 2040.ai, Addepto, Advanced Protection Systems, Dicella, Assess24.io, AnyShape.io, EPIC VR, Infracht, LabControl, MC2 Energy, Nanobots, nsFlow, NNT, Packaging Solutions, QX Control, RFC, Roboticon, SGPR.tech, oraz SEEDiA.
Ale akceleracja KPT ScaleUp to coś więcej niż taka forma współpracy. Dwadzieścia akcelerowanych startupów przez sześć miesięcy korzystało z pakietu warsztatów (marketingowych, finansowych i organizacyjnych), mentoringu z uznanymi osobistościami świata biznesu czy mediów, a także z bezzwrotnej dotacji sięgającej nawet 200 000 złotych. Dzięki temu młode spółki kończą półroczną akcelerację z pozytywnym bagażem doświadczeń, pozwalających na wzmocnienie przewagi konkurencyjne i umocnienie swojej rynkowej pozycji.
O skuteczności wsparcia KPT ScaleUp będzie się można przekonać osobiście, oglądając w poniedziałek 28 września Demo Day KPT ScaleUp. Wystąpienia 20 startupów będą pokazywane na fan page’u KPT ScaleUP. W trakcie Demo Day będzie też można porozmawiać z zespołem akceleratora.
Akcelerator KPT ScaleUP jest współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014-2020.
KPT ScaleUp jest jednym z kilku przedsięwzięć prowadzonych przez Krakowski Park Technologiczny na rzecz Przemysłu 4.0. Warto także zwrócić uwagę na Digital Innovation Hub „Hub4Industry” (kompleksowy punkt wsparcia dla firm przemysłowych, które chcą wprowadzić do swoich fabryk rozwiązania Przemysłu 4.0) czy projekt BOWI (program wsparcia innowacji dla małych i średnich firm).
Źródło: Krakowski Park Technologiczny