ZAPRASZAMY NA NAJBLIŻSZĄ EDYCJĘ 3-6.06.2025!!! 🔥📣🔥📣  

Organizator:

Dobrze zaprogramowane targi

Podziel się

Maszyny i roboty w akcji, innowacje w przemyśle, smart trendy w logistyce i druku 3D –tak po krótce będzie wyglądał program czterodniowego święta branży – bloku targów ITM INDUSTRY EUROPE. Już od wtorku (31 sierpnia) wystawcy po dwuletniej przerwie zaprezentują swoje nowości i flagową ofertę. Nie zabraknie też specjalistycznej dawki wiedzy. Program wydarzeń zapowiada się imponująco.

Targi ITM Industry Europe wraz z Targami Logistyki, Magazynowania i Transportu MODERNLOG, 3D SOLUTIONS – Targami Druku i Skanu 3D, Targami Kooperacji Przemysłowej SUBCONTRACTING oraz Forum Odlewniczym FOCAST otwierają sezon spotkań dla przemysłu. Odbędą się tradycyjnie na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich i potrwają od 31 sierpnia do 3 września 2021.

- Cieszymy się, że po dwuletniej przerwie, możemy ponownie powitać u nas setki firm z Polski i z zagranicy. Hale targowe znów zaczną tętnić życiem a nasi goście będą mogli zobaczyć pracujące maszyny, pokazy robotów oraz posłuchać ekspertów podczas odbywających się w czasie targów wydarzeń. - mówi Anna Lemańska-Kramer, dyrektor targów ITM INDUSTRY EUROPE i 3D SOLUTIONS.

Co szykują organizatorzy? Zdradzamy przebieg targów w pigułce.

Scena Trendów dla Przemysłu i Strefa Smart Factory

Pierwszy dzień tegorocznej edycji targów ITM (31 sierpnia) warto powitać na Scenie Trendów dla Przemysłu. To nowa inicjatywa Grupy MTP. Będzie miejscem wymiany doświadczeń oraz dyskusji na tematy z obszarów digitalizacji, wykorzystania danych w przemyśle oraz nowych trendów w kwalifikacjach. Nie zabraknie także miejsca poświęconego rozwiązaniom dla inteligentnych fabryk.

Pokazami w tym duchu będzie „żyła” także specjalnie wydzielona strefa Smart Factory. To tutaj, zobaczymy procesy produkcji w inteligentnych fabrykach z wykorzystaniem najnowszych narzędzi i technologii. W Smart Factory poznamy przykłady oparte o IoT, digitalizację i robotyzację. Strefa będzie otwarta przez cały czas trwania targów.

Więcej: https://itm-europe.pl/pl/o-targach/scena-trendow-dla-przemyslu/

Kongres Industry Next czyli jak transformować przemysł

Koniem pociągowym tegorocznego programu targów ITM INDUSTRY EUROPE jest bez wątpienia Kongres Industry Next (1-2 września). Pandemia przyspieszyła automatyzację wielu firm na świecie. Przestoje w produkcji skłoniły zarządzających do szukania rozwiązań, które zapewnią jej płynność. Równocześnie postawiły przed nimi wiele pytań o to, jak i za co przeprowadzić ten proces. Automatyzacja i cyfryzacja mogą uratować firmy przed kryzysem – a dowodów na to, przykładów zastosowań oraz źródeł finansowania dostarczą eksperci Kongresu Industry Next. Usłyszymy głosy liderów transformacji przemysłowej takich jak: Microsoft Polska, ABB, Fanuc Polska, Siemens czy Polpharma. Udział w spotkaniu potwierdzili już Olga Ewa Semeniuk, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Rozwoju i Technologii oraz Tadeusz Kościński, Minister Finansów, Funduszy i Polityki Regionalnej. W panelach wezmą także udział eksperci Platformy Przemysłu Przyszłości. W pierwszym dniu planowane są wykłady, drugi dzień Kongresu wypełnią warsztaty.

Więcej: https://inext.com.pl/pl

 Poligon Umiejętności

Tradycją targów ITM jest organizowany przez redakcję „Lakiernictwa Przemysłowego” oraz Międzynarodowe Targi Poznańskie, kilkudniowy Poligon Umiejętności. Ta interaktywna wystawa urządzeń do obróbki powierzchni oraz produktów dedykowanych lakierowaniu, to jedyne wydarzenie, podczas którego w praktyce można przetestować nowoczesne rozwiązania do nakładania farb proszkowych oraz przygotowania powierzchni za pomocą śrutowni oraz myjki. Przy okazji zwiedzający targi mają możliwość porozmawiania ze specjalistami z branży (paw. 6, st. 33).

Logistyka w drodze ku innowacjom

Wiele do zaoferowania mamy w tym roku także dla branży logistycznej, której poświęcone są targi MODERNLOG (pawilon 6). W tym wydarzeniu udział zapowiedzieli wystawcy w całej Polski, a na gości targowych czeka wiele atrakcji od premier produktowych po pokazy maszyn na żywo w strefie Innovations for Logistics (In4Log) czy konferencję  Smart Warehouse.

Program konferencji Smart Warehouse  (1-2 września) oparty jest na IV panelach dyskusyjnych, podczas których prelegenci skupią się na analizie case studies oraz wymianie doświadczeń z wdrażania rozwiązań z zakresu: IoT_digitalizacji, automatycznych systemów składowania, technologii transportu wewnętrznego i AGV robotów. Wśród moderatorów i prelegentów znajdują przedstawiciele: DHL Supply Chain, Panattoni, SGH, Orbico Supply, Fanuc, Omron, SICK, HIT Kody Kreskowe, 3LP, MW Logistics, Wobit, TGW, Gebhardt, Jungheinrich Polska, Europa Systems i WSL

Więcej informacji i bezpłatna rejestracja: https://smartwarehouse.modernlog.pl/

 Dla bezpieczeństwa w przemyśle

Interesujące konferencje i prelekcje organizowane przez najważniejsze instytucje zajmujące się tematyką bezpieczeństwa i ochrony pracy w Polsce oraz ciekawe produkty i rozwiązania – to idea Salonu Bezpieczeństwo Pracy w Przemyśle, który co dwa lata towarzyszy targom ITM. Wystawcy zaprezentują środki ochrony indywidualnej i zbiorowej, zabezpieczenia przed upadkiem z wysokości, sprzęt do udzielania pierwszej pomocy, rozwiązania służące bezpiecznej pracy w magazynie. Ważnymi punktami programu będą konferencje zaplanowane na 31 sierpnia. Państwowa Inspekcja Pracy organizuje wydarzenie pt.: "Ergonomia przy pracach ręcznych oraz obsłudze monitorów ekranowych w pracy i w domu. Doświadczenia praktyków, wskazania nauki”. Z kolei Centralny Instytut Ochrony Pracy wzbogaci program Salonu konferencją pt.: „Niebezpieczne substancje chemiczne, a bezpieczna praca".

Więcej informacji: https://bhp.mtp.pl/pl/

Subcontracting Meetings – siła przemysłowych spotkań

O nowe zlecenia branżowe, kontakty do podwykonawców oraz producentów najłatwiej będzie na Targach Kooperacji Przemysłowej SUBCONTRACTING (pawilon 6). Wydarzenie skupia się kojarzeniu zleceniodawców przemysłowych ze zleceniobiorcami podczas  aranżowanych spotkań kooperacyjnych Subcontracting Meetings. Tegoroczną edycję targów SUBCONTRACTING wzbogaci dwudniowe (1-2 września) seminarium promujące polską branżę przemysłową, które obejmuje tematykę proeksportową , międzynarodową kooperację tworzenia nowych technologii materiałów kompozytowych oraz najważniejsze zasady skutecznego rozwoju eksportu. Spotkanie organizowane jest we współpracy z Klastrem Obróbki Metali – Klastrem Kluczowym, Klastrem Innowacyjnych Technologii w Przetwarzaniu Cinnomatech, a wśród prelegentów znajdują się m.in. przedstawiciele Sieci Badawczej-Łukasiewicz – Instytutu Mechaniki Precyzyjnej, Technische Universität Dresden, Wydziału Inżynierii Materiałowej Politechniki Warszawskiej czy Instytutu Badawczo Rozwojowego INOTEC.

Więcej: https://www.subcontracting.pl/pl

 

Inżynieria odwrotna w przemyśle na 3D SOLUTIONS

Zainteresowani potencjałem technologii przyrostowych nie powinni przeoczyć ekspozycji targów 3D Solutions, będących częścią szerokiej oferty dla przemysłu ITM Industry Europe. Na zwiedzających czekają nie tylko nowości prezentowane na stoiskach, ale także specjalne pokazy. Możliwość wykorzystania skanerów 3d w inżynierii odwrotnej i kontroli jakości – to temat warsztatów firmy Smarttech, które będą odbywać się codziennie o godz. 10.00 na stoisku wystawcy (paw. 6, st. 62). W ich trakcie inżynierowie omówią m.in. przykłady zastosowania skanerów 3D w takich firmach jak Edwanex, Lubiana, Arinnera, Bocar-samochody pożarnicze, Odlewnie Polskie i wiele innych. Ponadto, przez cały czas trwania targów na stoisku Smarttech będzie możliwość zeskanowania dowolnego obiektu i skorzystania z porad inżynierów. Technologie przyrostowe będą też częścią programu panelu: Smart Factory (Scena Trendów dla Przemysłu). Eksperci CadExpert zaprezentują temat: „PLM integracja systemów wsparcia inżynierów - droga do pełnej cyfryzacji dokumentacji, projektów, produktów i procesów technicznego zakładu produkcyjnego” (31 sierpnia, godz. 14.00).

Więcej: https://3dsolutions.mtp.pl/pl

Udział w wydarzeniach targowych jest bezpłatny, część z nich realizowana będzie także online. Na wybrane konferencje konieczna jest wcześniejsza rejestracja.

 

Szczegółowy program wszystkich wydarzeń: https://www.itm-europe.pl/pl/program-wydarzen/