ZAPRASZAMY NA NAJBLIŻSZĄ EDYCJĘ 3-6.06.2025!!! 🔥📣🔥📣  

Organizator:

Dziesięć pawilonów pełnych innowacji dla przemysłu

Podziel się

Targi ITM INDUSTRY EUROPE to kluczowe miejsce spotkań i wymiany technologicznych doświadczeń liderów branży przemysłowej. W tym roku oferta najnowszych rozwiązań dla tego sektora zajmie aż dziesięć pawilonów. Nie zabraknie nowych stref łączących naukę i biznes. To tutaj w Poznaniu rozpoczyna się transfer wiedzy oraz innowacji do dynamicznie rozwijającego się rynku. Na targach ITM od lat śledzi się światowe trendy w przemyśle.

Od targów ITM INDUSTRY EUROPE dzielą nas ostatnie tygodnie. W tym roku wydarzenie odbędzie się 4-7 czerwca 2024 r., tradycyjnie na Międzynarodowych Targach Poznańskich. Światowej klasy wystawcy z zakresu obróbki metali, rozwiązań dla produkcji, automatyzacji i robotyzacji szykują nowoczesne maszyny, technologie oraz premierowe rozwiązania.

- Najbliższa edycja zapowiada się bardzo dobrze. Już mamy wypełniony niemal cały teren MTP. W bloku targów ITM INDUSTRY EUROPE, Modernlog i Subcontracting szykujemy aż dziesięć pawilonów. Tegoroczna ekspozycja swoim rozmachem na pewno zaskoczy i zostanie urozmaicona interaktywnymi przestrzeniami pokazowymi. Wsłuchując się w oczekiwania zwiedzających znacznie powiększamy Salon Obróbki Powierzchni. Zaprosiliśmy do niego wiodące firmy tego sektora – mówi Anna Lemańska-Kramer, dyrektor targów ITM INDUSTRY EUROPE.

W ramach Salonu Obróbki Powierzchni będzie można na żywo zobaczyć ofertę maszyn i urządzeń do obróbki i ochrony powierzchni metali. Udział w strefie potwierdziło już ponad dwadzieścia firm w tym m.in.: Basf, Castor, Ecoline, EKO-BHL Tuszko, Indufinish. Uczestnicy będą mogli liczyć także na prezentacje poligonu lakierniczego, przygotowane przez redakcję Lakiernictwa Przemysłowego – patrona medialnego targów ITM INDUSTRY EUROPE.

Strefa Nauki i Startupów

Targi ITM INDUSTRY EUROPE są od lat „łącznikiem” świata nauki i biznesu. Tej edycji będzie towarzyszyć szczególny projekt tworzony przez uczelnie i instytuty badawcze. W Strefie Nauki i Startupów uczestnicy poznają wynalazki, naukowców i nowe przedsięwzięcia. Zostaną tutaj także zaprezentowane innowacje w przemyśle oraz sposoby pozyskania dotacji na badania i rozwój. Organizatorami tej Strefy są: Porozumienie Spółek Celowych oraz Porozumienie Akademickich Centrów Transferu Technologii. To podmioty skupiające łącznie ponad 120 jednostek zajmujących się komercjalizacją wyników badań naukowych i transferem wiedzy z polskich uczelni oraz instytutów badawczych.

- Czerwcowe targi ITM INDUSTRY EUROPE są wielkim świętem przemysłu i innowacyjnych technologii. Czy we wspólnym świętowaniu może zabraknąć świata nauki, z jego wynalazkami, spin-offami i ambitnymi planami? Nie ma mowy! To już nasza piąta Strefa w tym roku i widzimy, że ten format pogłębiania współpracy nauka-biznes się sprawdza. W Strefie będzie można poznać można wynalazki, startupy, naukowców i osoby odpowiedzialne za współpracę nauka-biznes z polskich uczelni i instytutów badawczych. To idealne miejsce na rozmowę o przyszłości własnego biznesu i tym, jak konkretnie w realizacji planów i pokonywaniu wyzwań pomóc mogą naukowcy i studenci. Zachęcam do odwiedzenia Strefy i otwartej rozmowy o wartościowej współpracy B+R. Zgodnie z naszym głównym hasłem obecności na imprezach MTP - #ZainspirujSieNauka. - przekonuje dr inż. Jakub Jasiczak, Przewodniczący Porozumienia Spółek Celowych, koordynator Strefy Nauki i Startupów.

Największa Scena TECH w Polsce

Po raz kolejny na targach ITM INDUSTRY EUROPE powstanie spektakularna, największa Scena TECH w Polsce przygotowana przez DBR77 oraz Grupę MTP.

- Ekspozycja tym razem wypełni całą halę 5G, na którą zapraszamy: dostawców robotów, integratorów, a także dostawców software. W jednym miejscu, w ramach Fabryki Przyszłości będzie można zobaczyć: roboty, startupy, Labirynt Produkcji, stanowiska AR/VR – zachęca do udziału w targach Katarzyna Szwarocka, Chief Marketing Officer z DBR77.

W Strefie DBR77 każdego dnia targów jej organizatorzy zapewnią inne atrakcje skierowane do osób zainteresowanych innowacyjnymi rozwiązaniami w przemyśle.

- Atrakcje pierwszego dnia targów na razie trzymamy w tajemnicy, natomiast drugi poświęcimy dostawcom technologii, którzy na scenie opowiedzą o swoich najnowszych rozwiązaniach. Na stoisku pokażemy 20-25 stanowisk zrobotyzowanych wszystkich liczących się globalnych dostawców robotów, robotów mobilnych i AGV, systemów ERP. Stanowiska będą ustawione przy ścieżce prowadzącej przez labirynt, więc będzie można prześledzić cały proces produkcji i intralogistyki.- dodaje Katarzyna Szwarocka.

Trzeci dzień targów w Strefie DBR77 będzie należał do integratorów, którzy zaprezentują swoje możliwości i wezmą udział w konkursie na najlepsze wdrożenie roku. Laureatów wybiorą dostawcy technologii. Integratorzy będą obecni na stoisku przez cztery targowe dni i pokażą swoje aplikacje na ponad 20 zrobotyzowanych stoiskach.

Na Scenie DBR 77 nie zabraknie także kontynuacji tematyki startupowej. Przy współpracy z partnerami, zostaną zaprezentowane najlepiej zapowiadające się rozwiązania rynkowe związane z produkcją (przede wszystkim z zakresu IoT).

Emocje rywalizacji i dawka rozrywki

W Pawilonie Automatyki Przemysłowej i Pneumatyki podczas targów ITM INDUSTRY EUROPE będzie można obserwować zmagania uczestników Turnieju Służb Utrzymania Ruchu. Przygotowane przez firmę Pneumat wyzwania będą wymagały wiedzy, sprawności i umiejętności działania pod presją czasu. Uczestnicy zawalczą o nagrody, których pula wyniesie ponad 50 000 zł. Po zmaganiach konkursowych ta przestrzeń zamieni się w strefę rozrywki, w której zwiedzający będą mogli sprawdzić się również w pneumatycznej odsłonie klasycznych automatów do gry.

 

www.itm-europe.pl