ZAPRASZAMY NA NAJBLIŻSZĄ EDYCJĘ 3-6.06.2025!!! 🔥📣🔥📣  

Organizator:

Ekspansja liderów innowacji

Podziel się

Na to czekają wszyscy zainteresowani nowymi technologiami w przemyśle. Lista wystawców to jedno, ale ciekawość tego, co wiodące firmy pokażą na swoich stoiskach, towarzyszy zwiedzającym aż do momentu otwarcia targowych hal. W najbliższej edycji ITM INDUSTRY EUROPE nie zabraknie światowych marek, za którymi podąża oferta wyznaczająca najwyższe standardy w tej branży. Niektóre firmy już mają jasno sprecyzowane plany swojej aktywności na czerwcowych targach w Poznaniu.

W tym roku na zwiedzenie ekspozycji bloku targów przemysłowych trzeba zarezerwować sobie odpowiednio dużo czasu. Tyle ile wymaga zapoznanie się z ofertą zgromadzoną w aż dziesięciu halach Międzynarodowych Targów Poznańskich. Najbliższa edycja (4-7 czerwca 2024 r.) będzie jeszcze bardziej interaktywna, pełna specjalnych pokazów, pracujących maszyn i robotów.

 

- Realizujemy w tym roku pomysł specjalnej Strefy z nowymi technologiami z obszaru optymalizacji procesów w przemyśle. To tutaj w otoczeniu innowacyjnego sprzętu będzie można sprawdzić jak zwiększyć swoją wydajność operacyjną, poprawić jakość i precyzję poszczególnych procesów oraz ocenić rozwiązania z zakresu: automatyki, robotyki, pneumatyki i integracji systemów. W tej przestrzeni zwiedzający zobaczą także roboty współpracujące różnych producentów. Takie nowoczesne rozwiązania dla fabryk przyszłości będą również obecne na największej Scenie Tech w Polsce, którą przygotowujemy wraz z DBR77. Mówiąc o pokazach, zachęcam do zapoznania się z ofertą prezentowaną w ramach Salonu Obróbki Powierzchni. Udział potwierdziło już blisko czterdzieści kluczowych dla tego sektora firm. Oczywiście na targi ITM przyjeżdża się zobaczyć pawilony maszynowe więc tym bardziej nas cieszy, że w tej edycji zgłosiło się do nich tak wielu wystawców. Ekspozycji potowarzyszy program oparty o eksperckie wystąpienia uwzględniające kierunek zmian, w którym podąża nowoczesny przemysł - zapowiada Anna Lemańska-Kramer, dyrektor targów ITM INDUSTRY EUROPE.

Ambasador targów ITM INDUSTRY EUROPE

Zbliżająca się edycja to także szczególny moment wdrożenia nowego projektu jakim jest Ambasador Targów ITM INDUSTRY EUROPE 2024. To niekwestionowany lider branży, który poprzez swoje działania propaguje ideę targów w celu zwiększenia ich rozpoznawalności i popularności. Swoją aktywnością zachęca partnerów i klientów do bliższego poznania tego wydarzenia. W tym roku tytuł Ambasadora został przyznany firmom: GF Machining Solutions oraz Eagle Lasers. - Mamy nadzieję, że ta nowa koncepcja zostanie ciepło przyjęta zarówno przez wystawców jak i zwiedzających i liczymy na to, że grono Ambasadorów będzie się sukcesywnie poszerzać – dodaje Anna Lemańska-Kramer.

Eagle Lasers szykuje spektakularne pokazy

ITM Europe Industry to kolejny przystanek na trasie jednego z Ambasadorów targów - Eagle Lasers Metal Tour 2024, w trakcie której maszyny Eagle Lasers iNspire 30kW podróżują po najważniejszych wydarzeniach branżowych na całym świecie, dając przykład najnowszych osiągnięć technologicznych. - Nasza obecność na targach to nie tylko szansa na nawiązywanie nowych kontaktów biznesowych, ale również okazja do podtrzymania obecnych relacji z klientami, którzy korzystają z naszych rozwiązań. Mamy możliwość pochwalenia się rozwiązaniami w zakresie obróbki blach, a nasi klienci mogą na żywo zobaczyć innowacyjne wdrożenia i nowości w zakresie procesów cięcia, a także zarządzania nimi - komentuje Marcin Czajor, szef Sprzedaży na Polskę.

Goście Eagle podczas targów ITM INDUSTRY EUROPE będą mieli okazję zapoznać się z najnowszymi osiągnięciami w dziedzinie maszyn do cięcia laserem fiber oraz rozwiązań automatyzacyjnych. Przygotowana bogata gama materiałów informacyjnych, takich jak filmy z cięcia, animacje, literatura i próbki materiałów, pozwoli zainteresowanym lepiej zapoznać się z technologią Eagle Lasers. Prowadzone będą bieżące pokazy cięcia oraz pokazy zaplanowane i rozmieszczone w blokach tematycznych, z uwzględnieniem grubości oraz rodzajów materiałów. To zapewni gościom targów unikalną możliwość zapoznania się z technologiami, dokładnie dopasowanymi do ich potrzeb. Eksperci firmy Eagle będą również aktywni w konferencjach towarzyszących ITM INDUSTRY EUROPE, co będzie dodatkową okazją dla uczestników do uzyskania eksperckiej wiedzy i wymiany doświadczeń z najlepszymi w branży.

Obróbka na żywo na stoisku GF Machining Solutions

 - Z radością przyjmujemy prestiżowe wyróżnienie, jakim jest nadanie nam tytułu Ambasadora Targów ITM INDUSTRY EUROPE 2024! Jest to dla nas potwierdzenie długotrwałego zaangażowania w rozwój i promocję tej wyjątkowej imprezy - mówi Marcin Tarasiuk, Head of Sales, GF Machining Solutions. Na stoisku Ambasadora targów będą odbywały się pokazy dwóch technologii obróbki. Jedną z nich będzie obróbka skrawaniem, która zostanie zaprezentowana na przykładzie 5-osiowego centrum frezerskiego Mikron MILL E 700U, dedykowanego m.in. dla przemysłu lotniczego, medycznego i motoryzacyjnego. Ta zaawansowana obrabiarka jest wyposażona w 60-pozycyjny magazyn narzędzi, sterowanie Heidenhain TNC 640 i liniały optyczne, zapewniające wysoką precyzję i efektywność produkcji. Frezarka ta, dzięki silnikom momentowym w układzie napędu stołu uchylno-obrotowego, zapewnia dynamiczną obróbkę, a jej wydajność wspiera wrzeciono Step-Tec, osiągające maksymalną prędkość 20 000 rpm w zaledwie 2,5 sekundy. Goście GF Machining Solutions zobaczą także pokazy elektrodrążenia drutowego na przykładzie AgieCharmilles CUT F 600 z najnowszym sterowaniem UNIQUA. Sercem tej drążarki jest generator IPG, który umożliwia kontrolę parametrów iskry na wszystkich etapach produkcji. Automatycznie dostosowuje parametry obróbki podczas cięcia zgrubnego i wykańczającego. Oprócz prezentacji obróbki na żywo, na stoisku firmy będzie można zobaczyć detale wyprodukowane na najpopularniejszych modelach obrabiarek GF. Ponadto, osoby zainteresowane systemami automatyzacji będą miały okazję zapoznać się z szeroką ofertą System 3R, a także poznać naszą ofertę certyfikowanych materiałów eksploatacyjnych i pakietów usług serwisowych.

Nowości od firmy TRUMPF Polska

Na targach ITM INDUSTRY EUROPE nie może zabraknąć jednego z niekwestionowanych liderów branży przemysłowej – firmy TRUMPF Polska. Jak zapowiada załoga - z niecierpliwością czekają na kolejną edycję tego wydarzenia - żeby usłyszeć o najnowszych trendach w branży metalowej takich jak: rozwiązania w zakresie automatyzacji procesów produkcji – panaceum na deficyt wykwalifikowanej kadry, jak również podniesienie rentowności produkcji, czy też możliwości wykorzystania AI w przemyśle –technologii, która szturmem podbija XXI w. Cyfryzacja w przemyśle nabiera rozpędu, firma TRUMPF Polska dostrzega ten trend i za nim podąża. W tym roku wystawca podczas targów zaprezentuje głównie maszyny laserowe: niezwykle wydajną wycinarkę 2D TruLaser 5030 fiber z rezonatorem 24 kw, laserową stację znakującą w 3D TruMark Station 7000, laserową stację spawającą TruLaser Station 7000, w której po raz pierwszy jest użyty laser z zieloną wiązką światła. TLS przewidziany jest do wysokojakościowego spawania miedzi z minimalnymi rozpryskami. Na stoisku firmy TRUMPF Polska będzie można zobaczyć także ergonomiczną prasę krawędziową TruBend 7050. Nie zabraknie rozwiązań z zakresu efektywnego zarządzania fabryką: SmartFactory dla każdego czy oprogramowania Oseon umożliwiającego usieciowienie produkcji i łączenie wszystkich maszyn w fabryce (również innych producentów).

Przełomowe technologie na stoisku AMADY

Podczas tegorocznej edycji targów ITM Industry Europe firma AMADA zaprezentuje najnowszą wycinarkę laserową Amada – Ventis AJe z rezonatorem fiber o mocy 6 kW. Urządzenie pozwala uzyskać bardzo wysoką jakość wiązki, która jest niezbędna do uzyskania najlepszych rezultatów cięcia. Wycinarka laserowa Ventis AJe 6kW wykorzystuje opracowaną przez firmę AMADA przełomową technologię Locus Beam Control (LBC), żeby zapewnić elastyczne rozwiązanie, które jest dostosowane do wszelkich potrzeb w zakresie cięcia laserowego. Nową wycinarkę wraz z rezonatorem Amada z pojedynczym modułem diodowym opracowano z myślą o wysokiej prędkości i wydajności procesu cięcia. Technologia LBC umożliwia przesuwanie wiązki lasera zgodnie z określonymi wcześniej wzorami niezależnie od ruchu głowicy tnącej lasera, zapewniając optymalne usuwanie materiału. Tę technologię można też wykorzystywać do wycinania małych okrągłych otworów bez ruchu głowicy tnącej lasera, co umożliwia znacznie szybszą obróbkę. Podczas testów – wycinania 100 otworów o średnicy 1,5 mm – osiągnięto oszczędność czasu o 70%.

Niewątpliwy atut to modułowa konstrukcja rozwiązań automatyzacyjnych firmy AMADA. Zarówno autonomiczne procesy – takie jak monitorowanie szkła ochronnego, soczewki, kształtu i stanu technicznego dyszy, centryczności wiązki lasera – jak i automatyczne wznowienie obróbki po kolizji głowicy są wykonywane bez udziału operatora i zapewniają niezawodne funkcjonowanie maszyny. Wśród nowych cech i funkcjonalności wycinarki Ventis AJe 6kW warto zwrócić uwagę również na nowy system sterowania AMNC 4ie. Zaprojektowano go z myślą o łatwiejszej obsłudze maszyny i szybszej obróbce dzięki mocniejszemu procesorowi. Dzięki zmniejszonemu zużyciu energii i niewielkim rozmiarom wycinarka laserowa Ventis-AJe 6kW jest idealną maszyną do zwiększenia produkcji.

ASTOR od dekady rozwija ideę przemysłu 4.0 w Polsce

Automatyzacja, oprogramowanie, robotyzacja i intralogistyka. Połączenie tych elementów składa się na Przemysł 4.0. Tę synergię w działaniu zobaczyć będzie można już 4-7 czerwca podczas targów ITM Industry Europe na stoisku ASTOR.

Obecność ASTOR na targach ITM Industry Europe to okazja, by przyjrzeć się temu, jak obecnie wyglądają technologie Przemysłu 4.0 i jak zmieniły się od momentu ogłoszenia Czwartej Rewolucji Przemysłowej. - W tym roku mija dokładnie 10 lat od światowej premiery inicjatywy Przemysłu 4.0. A ponieważ lubimy działać pioniersko w różnych zakresach, dlatego zespół ASTOR od 2014 r. strategicznie zaangażował się w rozwój tej idei w Polsce - zarówno w kontekście edukacji, jaki i tworzenia nowych rozwiązań. W tym czasie pracowaliśmy nad badaniami rynku, przygotowaliśmy 4 eksperckie publikacje whitepaper, stworzyliśmy koncepcję Inżyniera 4.0™, wprowadzaliśmy do Polski metodologię badania dojrzałości cyfrowej ADMA, pomagamy budować strategie 4.0, współprowadzimy programy MBA w tym zakresie, zbudowaliśmy 2 showroomy technologiczne, w których przeszkoliliśmy w tym czasie już ponad 4 000 osób. Współtworzymy także wspólnie z partnerami hub4industry – europejski hub cyfrowych innowacji. - mówi Jarosław Gracel, prezes ASTOR i dodaje: - Idea Przemysłu 4.0 wpłynęła także na rozwój naszej organizacji i kształt obecnej strategii biznesowej firmy. Targi zawsze są doskonałą okazją, by zaprezentować efekty pracy naszych zespołów i Partnerów. A sporo zmieniło się także u nas w ciągu minionej dekady. To pierwszy raz w historii, kiedy wystawiamy się na targach ITM INDUSTRY EUROPE. Wspólnie z Partnerami pokażemy nasze nowe oblicze, którym są 4 technologiczne linie biznesowe: automatyzacja, oprogramowanie przemysłowe, robotyzacja oraz intralogistyka. Na stoisku pojawią się partnerzy ASTOR z Polski i Europy Środkowo-Wschodniej. Zaprezentowane zostaną nowe marki rozwiązań w dziedzinie intralogistyki oraz robotyzacji.

Na stoisku ASTOR odwiedzający będą mogli zobaczyć na żywo m.in. działanie zautomatyzowanej końcówki linii produkcyjnej składającej się z celi do paletyzacji EtE®flow Pallet Cell 500, robota mobilnego Agilox oraz systemu EtE®flow end of line, opartego na sterownikach Astraada. Uwagę przykuć może także nowa wersja rozwiązania A-Frame od partnera ASTOR - IntherGroup. To innowacyjne, w pełni zautomatyzowane rozwiązanie do realizacji zamówień składających się z małych, szybko rotujących artykułów.

Nie zabraknie oprogramowania w postaci systemów IT od AVEVA, w tym AVEVA PI System, który od tego roku dostępny jest w dystrybucji ASTOR. Pozwala on na dostęp i rozbudowaną analizę danych z wielu różnych źródeł i lokalizacji. Pojawią się również zrobotyzowane stanowiska Kawasaki Robotics, Epson czy frezarka CNC zbudowana na podzespołach Astraada wraz z robotem edukacyjnym Astorino, który wspiera edukację adeptów robotyki w ponad 40 placówkach w Polsce i na świecie.

 

Najbliższa edycja targów ITM INDUSTRY EUROPE, Targów Logistyki, Magazynowania i Transportu Modernlog oraz Targów Kooperacji Przemysłowej Subcontracting odbędzie się 4-7 czerwca 2024 r. na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Na kilka tygodni przed targami swój udział potwierdziło już ponad czterystu wystawców a liczba ta sukcesywnie rośnie.