ZAPRASZAMY NA NAJBLIŻSZĄ EDYCJĘ 3-6.06.2025!!! 🔥📣🔥📣  

Organizator:

Grupa MTP partnerem Forum Ekonomicznego w Krynicy

03.09.2019 12:00:00

Podziel się

Jak skutecznie włączyć się w główny nurt IV Rewolucji Przemysłowej? Jak utrzymać konkurencyjność, ekspansję eksportową i kontynuację wzrostu PKB? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań będą wspólnie poszukiwać uczestnicy panelu dyskusyjnego Grupy MTP podczas zbliżającego się Forum Ekonomicznego w Krynicy.

Jak wskazuje prof. Witold Orłowski – Otwarcie polskiej gospodarki na świat i radykalna poprawa konkurencyjności stanowi jedną z głównych zmian, która nastąpiła w okresie transformacji. W ciągu minionego 30-lecia mieliśmy do czynienia z eksportowym cudem, wzrostem skali polskiego eksportu który był nie do wyobrażenia – i którego skala chyba nadal nie jest powszechnie zauważana. W okresie tym nastąpiły również niezwykle silne zmiany struktury polskiego eksportu, spójne z procesami modernizacji gospodarki i włączenia się do europejskiego podziału pracy. Zmiany, które nastąpiły są imponujące i oznaczały znaczne przesunięcie się polskich firm w górę w globalnym łańcuchu wartości. Obecnie jednak to może nas nie zadowalać: ambicją kraju powinno być, by coraz więcej firm docierało do najwyższej części łańcucha.
Podczas XXIX Forum Ekonomicznego w Krynicy, w ramach panelu dyskusyjnego Grupy MTP „Jak osiągnąć sukces na rynkach globalnych”, będzie mowa o największym wyzwaniu, z którym będą musiały zmierzyć się polskie firmy w najbliższych latach – IV Rewolucji Przemysłowej. O tym, jak skutecznie włączyć się do jej głównego nurtu, aby utrzymać konkurencyjność, ekspansję eksportową i kontynuację wzrostu PKB, dyskutować będą:

• Jadwiga Emilewicz – Minister Przedsiębiorczości i Technologii
• Nick Dugdale-Moore – Regional Manager Europe UFI The Global Association of the Exhibition Industry
• Dr Wolf-Stefan Specht – prezes VW Group Polska
• Andrzej Wodzyński – prezes Tubądzin Group
• Grzegorz Miechowski, Prezes Zarządu 11bit studios
• prezentację lidera biznesu poprowadzi Przemysław Trawa – prezes Grupy MTP

Dyskusję poprzedzi prezentacja Raportu prof. Witolda Orłowskiego “Polski Eksport 1990 – 2019. Niedokończona rewolucja”.

Początek panelu dyskusyjnego Grupy MTP w środę, 4 września o godzinie 13:05.
Relacja live dostępna będzie na profilu Grupy MTP na Facebooku.
Jak skutecznie włączyć się w główny nurt IV Rewolucji Przemysłowej? Jak utrzymać konkurencyjność i kontynuację wzrostu PKB?

Odpowiedzi na te i wiele innych pytań będą poszukiwać uczestnicy naszego panelu dyskusyjnego podczas Forum Ekonomiczne / Economic Forum w Krynicy