ZAPRASZAMY NA NAJBLIŻSZĄ EDYCJĘ 3-6.06.2025!!! 🔥📣🔥📣  

Organizator:

Innowacje w logistyce tematem 5. odcinka ITM_talks

Podziel się

Dynamiczny rozwój branży logistycznej przyczynia się do rosnącego zainteresowania automatyzacją i robotyzacją magazynów. Jak jednak logistycy podchodzą do innowacji? Które procesy intralogistyczne łatwo poddają się automatyzacji? W jaki sposób roboty mogą wesprzeć logistykę? Na te i inne pytania odpowiedzą eksperci z Politechniki Poznańskiej, firmy WObit i Łukasiewicz-Instytutu Logistyki i Magazynowania podczas 5. odcinka ITM_talks już 8 czerwca 2021 o godz. 11:00.

Nie słabną pozytywne prognozy dla branży logistycznej. Odnotowany boom w e-commerce wygenerował niespotykane wcześniej zapotrzebowanie na specjalistyczne usługi logistyczne, w tym zupełnie inaczej rozumiane zarządzanie magazynem czy trudniejszą niż dotychczas obsługę zwrotów. W ostatnim roku rozwinęła się także usługa fulfillment, Polska została ogłoszona najbardziej atrakcyjnym rynkiem magazynowym w Europie i znalazła się na czele krajów z największą liczbą skrytek na paczki. Nie tylko jednak rozwój e-commerce wpłynął na obecny wygląd branży. Zerwane poprzez pandemię łańcuchy dostaw, problemy z kadrą pracowniczą czy coraz większy nacisk konsumentów na proekologiczne działania sprawiają, że logistycy mają dzisiaj pełne ręce roboty. Czy to zatem dobry czas na inwestycje w innowacyjne rozwiązania? Z najnowszych badań wynika, że jak najbardziej. Aż trzy na cztery organizacje wskazują  automatyzację i robotyzację w magazynach, rozwiązania z obszaru big data analytics i autonomiczne wózki AGV jako przyszłość branży[1], a 60% firm logistycznych planuje duże inwestycje jeszcze w tym roku[2].

Które rozwiązania łatwo poddają się automatyzacji, a które dużo trudniej? Czy roboty „wyjdą z klatek”? Jak automatyzować i robotyzować magazyny w taki sposób, aby ta kosztowna inwestycja przyniosła oczekiwany efekt? Tego będzie można dowiedzieć się 8 czerwca 2021 o godz. 11:00 podczas ITM_talks 5. Rejestracja na to spotkanie trwa pod adresem: https://talks.itm-europe.pl/

W dyskusji wezmą udział:

  • Przemysław Degórski, dyrektor Rozwoju, WObit
  • Wiktor Żuchowski, starszy specjalista ds. Rozwoju Logistyki, Łukasiewicz – Instytut Logistyki i Magazynowania
  • dr hab. inż. Paweł Pawlewski, Wydział Inżynierii Zarządzania, Instytut Logistyki, Politechnika Poznańska

Spotkanie poprowadzi Krzysztof Walas, adiunkt z Instytutu Robotyki i Inteligencji Maszynowej, Wydziału Automatyki, Robotyki i Elektrotechniki, Politechniki Poznańskiej.

Kolejne spotkanie z cyklu ITM_talks będzie poświęcone najnowszym rozwiązaniom w logistyce i intralogistyce. Jest to branża, która rozwija się w bardzo dynamicznym tempie, nie zabraknie nam więc tematów do rozmowy z ekspertami podczas ITM_talks, jak i w trakcie zbliżających się targów Modernlog – komentuje Hanna Zdrojewska, dyrektor Targów Logistyki, Magazynowania i Transportu Modernlog.

Choć tematem spotkania będzie logistyka i innowacje w magazynach, to przedstawione one zostaną, zgodnie z założeniami cyklu ITM_talks, z perspektywy koncepcji przemysłu 4.0. Tym samym nie zabraknie także pytań o bliźniaki cyfrowe w kontekście logistyki czy wygląd magazynu przyszłości.

Wspieramy wdrażanie rozwiązań z zakresu przemysłu 4.0 w każdej branży, również w logistycznej – komentuje Anna Lemańska-Kramer, dyrektor Targów ITM Industry Europe. – Wierzymy, że są one koniecznym warunkiem do rozwoju w tych wymagających dla wszystkich czasach, dlatego z chęcią promujemy dobre praktyki w tym zakresie za pośrednictwem kolejnych odcinków ITM_talks.

Dyskusje online z serii ITM_talks stanowią zapowiedź tegorocznych Targów ITM Industry Europe oraz Targów Logistyki, Magazynowania i Transportu Modernlog, które odbędą się na terenie MTP w terminie 31.08-3.09.2021 r. Wydarzeniom będą towarzyszyły branżowe konferencje, w tym pionierski projekt promujący rozwój przemysłu 4.0 Kongres Industry NEXT. The New Reality oraz II edycja Konferencji Smart Warehouse. W tym samym czasie będzie można zwiedzić także ekspozycję targów 3D Solutions, Targów Kooperacji Przemysłowej Subcontracting i Forum Odlewniczego Focast.

 

[1] Logistyka w Polsce, Manpower & Łukasiewicz-ILIM, 2021.

[2] Confidence Index CBRE 2021;

PARTNER GŁÓWNY

PARTNERZY MEDIALNI

ORGANIZATORZY