ZAPRASZAMY NA NAJBLIŻSZĄ EDYCJĘ 3-6.06.2025!!! 🔥📣🔥📣  

Organizator:

Innowacyjny świat przemysłu na ITM INDUSTRY EUROPE

Podziel się

Na to wydarzenie branża przemysłowa musiała czekać ponad dwa lata. Zmienił się termin i okoliczności. Nie zmieniło się jedno. Niebywała energia bezpośrednich relacji. Gwar biznesowych rozmów i dźwięk pracujących maszyn powróciły na hale MTP wraz z czterodniowymi targami ITM Industry Europe. Tłumy zwiedzających, zadowoleni wystawcy– tak można podsumować sukces minionej edycji wydarzenia. Zapowiedziano już datę przyszłorocznych targów ITM.

- To były emocjonujące cztery dni! Z impetem otworzyliśmy sezon spotkań dla przemysłu. Cieszymy się tak liczną frekwencją. Ta satysfakcja jest podwójna, ponieważ z rozmów z wystawcami wiemy, że tegoroczni zwiedzający to byli profesjonaliści, którzy dokładnie wiedzieli czego szukają i w jakim celu przyjechali na targi. Na tym skorzystali wystawcy. Już docierają do nas sygnały o sfinalizowanych na targach kontraktach lub wielu dobrze rokujących relacjach biznesowych, do których pewnie by nie doszło gdyby nie targi ITM. Dlatego z jeszcze większą energią zaczynamy już pracować nad kolejną edycją – mówi Anna Lemańska-Kramer, dyrektor targów ITM INDUSTRY EUROPE.

Ponad 340 wystawców z Polski i z zagranicy pokazało swoją ofertę podczas tegorocznej edycji targów ITM INDUSTRY EUROPE i towarzyszących im: Targów Logistyki, Magazynowania i Transportu MODERNLOG, 3D SOLUTIONS – Targów Druku i Skanu 3D, Targów Kooperacji Przemysłowej SUBCONTRACTING oraz Forum Odlewniczego FOCAST. Wydarzenie trwało od 31 sierpnia do 3 września. W tym roku firmy mogły zaprezentować się tradycyjnie, aranżując swoje stoisko w hali targowej lub spróbować nowego narzędzia - internetowej platformy spotkań.

- Z platformy skorzystało ponad tysiąc osób, które aktywnie uczestniczyły w spotkaniach i w konferencjach online. To pokazuje potencjał tego rozwiązania – zauważa Barbara Kamińska, koordynator internetowej platformy spotkań.

Sukces Kongresu Industry Next

Pionierskim projektem Grupy MTP na ITM Industry Europe był w tym roku także dwudniowy Kongres Industry Next - wiodący punkt programu tej edycji targów. To tutaj wskazywano najważniejsze trendy transformacji technologicznej firm. Wśród prelegentów nie zabrakło liderów innowacji takich jak: Microsoft Polska, ABB, Fanuc Polska, Siemens, Northvolt Poland czy Polpharma. W dyskusji wzięli udział również: Olga Ewa Semeniuk, podsekretarz stanu w Ministerstwie Rozwoju i Technologii,  pełnomocnik Rządu ds. Małych i Średnich Przedsiębiorstw oraz Tadeusz Kościński, minister Finansów, Funduszy i Polityki Regionalnej.

Zaproszeni goście zgodnie przyznawali, że dzisiaj dobrze zorganizowane, nowoczesne fabryki nie mogą obyć się bez rozwiązań cyfrowych ale najważniejszym czynnikiem transformacji są ludzie i odpowiednia edukacja. Od czego zacząć i jak skutecznie wykorzystać najnowsze rozwiązania technologiczne? Na to pytanie odnosząc się do transformacji cyfrowej przedsiębiorstw produkcyjnych odpowiadali w drugim dniu Kongresu eksperci zaproszeni na Warsztaty Industry Next, wsparte merytorycznie przez Poznański Park Naukowo-Technologiczny oraz Poznańskie Centrum Superkomputerowo – Sieciowe.

Przy scenie Kongresu tłumnie odwiedzano stoisko Microsoft Polska, na którym każdy mógł przenieść się w świat rozszerzonej rzeczywistości testując Microsoft HoloLens.

Więcej: https://itm-europe.pl/pl/aktualnosci/bez-pracy-nie-ma-sukcesu-bez-ludzi-nie-ma-transformacji/

Złota dwunastka i jubilaci 2021

Aż dwanaście złotych medali MTP przyznano w tym roku nowoczesnym rozwiązaniom prezentowanym podczas tej edycji targów. Jedenaście z nich trafiło do wystawców ITM INDUSTRY EUROPE, jeden przypadł w udziale wystawcy targów Modernlog. Wręczenia odbyły się na stoiskach, gdzie zwiedzający oraz przedstawiciele firm mogli zapoznać się z nagrodzonymi produktami. Wśród laureatów konkursu Złoty Medal Grupy MTP znalazł się autonomiczny robot dezynfekujący, zdalnie zarządzana drukarka 3D czy też mobilne stanowisko do badań właściwości ciekłych metali. Jeden z nagrodzonych produktów - rdzeń hybrydowy silnika elektrycznego został zastosowany w pompie wspomagania pracy serca powstałej w Fundacji Rozwoju Kardiochirurgii im. prof. Zbigniewa Religi w Zabrzu.

Poza statuetkami przyznanymi przez ekspertów sądu konkursowego, nagrodę w konkursie Złoty Medal Wybór Konsumentów zdobyła myjnia komorowa natryskowo-ultradźwiękowa z koszem obrotowym firmy ULTRON Zakład Urządzeń Elektronicznych Krzysztof Krankowski, zdobywając 42% głosów

Oprócz złotych medalistów, swoje święto mieli także na targach wystawcy obchodzący okrągłe „urodziny”. Szczególnie hucznie dwudziestolecie celebrowała firma DIG ŚWITAŁA.

- Zaczynaliśmy od standardowych maszyn, odpowiadaliśmy na proste potrzeby klienta. Na przestrzeni lat, kiedy rosło nasze doświadczenie i wiedza rynkowa, kiedy poznawaliśmy nowych dostawców, mogliśmy klientom oferować bardziej kompleksowe rozwiązania. Już od kliku lat zajmujemy się głównie dużymi liniami technologicznymi. Rynek zmienia się w stronę automatyzacji a my się do tych potrzeb rynku dostosowaliśmy. Dzisiaj maszyny są personalizowane, szyte pod konkretny produkt klienta. Cieszymy się, że po pandemii możemy się na targach ponownie spotykać, rozmawiać i wymieniać doświadczeniami – ocenia dwudziestolecie firmy Anna Świtała.

Więcej: https://www.itm-europe.pl/pl/aktualnosci//medalisci-odpowiadaja-na-potrzeby-rynku-nagrody-ekspertow-na-targach-itm-industry-europe

Fabryka w duchu „smart”

Jeżdżące i kroczące roboty, dynamiczne procesy produkcyjne, inteligentne rozwiązania dla przedsiębiorstw – tak wyglądała wyjątkowa przestrzeń – strefa Smart Factory. To tutaj firmy, które automatyzują świat przemysłu mogły przedstawić flagową ofertę. Swoje rozwiązania prezentowała m.in. firma Beckhoff – lider automatyki przemysłowej.

 - Dla nas ograniczeniem jest tylko fantazja. Nasza oferta trafia do firm produkcyjnych, gdzie przezbrojenie maszyny , zaplanowanie całego procesu produkcyjnego jest dość kosztowne i ciężkie do zrealizowania. Rozwiązania Beckhoff przyspieszają te procesy i generują duże oszczędności dla przedsiębiorstw. Będąc na targach trafiamy do stref produkcyjnych, do końcowego klienta, ale też do integratorów. Jesteśmy w przemyśle 4.0 już od kilku lat. Rynek w Polsce dopiero dojrzewa do tych rozwiązań, które my od dawna możemy zaoferować. Jesteśmy parę lat do przodu – deklarował Piotr Łuczak z firmy Beckhoff.

O tym, że fabryka „smart” to fabryka w 100% zautomatyzowana - przekonywali także Adam Kosmala i Krzysztof Wawrowski z firmy Lenze.

- Mało ludzi, dużo komputerów, sztuczna inteligencja, intuicyjna obsługa. Innowacyjne rozwiązania Lenze prowadzą do jak najmniejszego zaangażowania człowieka w proces produkcji. Klienci na targach najbardziej interesują się rozwiązaniami chmurowymi i aplikacją Lenze FAST. Dzięki niej można osiągnąć modularyzację funkcji maszynowych i standaryzacji interfejsów, co w efekcie zmniejsza czas, koszty i stopień komplikacji inżynierii oprogramowania –dowodzili eksperci Lenze.

O pełnej automatyce - jako podstawie każdej inteligentnie zarządzanej fabryki wspomniał również Emil Piotrowski z Thorlux Lighting: - Widzimy ogromną szansę w automatyce i rozwoju systemów oświetleniowych. Jesteśmy jedyną firmą na targach ITM oferującą rozwiązania smart w kontekście oświetlenia, które nie ograniczają się tylko do podstawowych funkcji. Pozwalają na monitorowanie każdej oprawy pod kątem zużycia energii, przestrzeni czy wytworzonego CO2. Działamy na rynku już 86 lat, staramy się więc także wykorzystując tę wiedzę i doświadczenie edukować firmy jak powinno wyglądać „smart lighting”.

Strefa Smart Factory to także przestrzeń dla startupów mogących zrewolucjonizować pracę przedsiębiorstw produkcyjnych. Taką nowością, która cieszyła się sporym zainteresowaniem na targach ITM były roboty kroczące Mab Robotics. - Mogą być one wykorzystane m.in. do patrolowania, inspekcji trudnodostępnych miejsc, w zróżnicowanym terenie. Tam gdzie człowiek nie mógłby wejść lub byłoby to dla niego uciążliwe. To rozwiązanie może być przydatne każdemu przedsiębiorstwu zainteresowanemu monitoringiem instalacji podziemnej – zapewniał Łukasz Antczak z MAB ROBOTICS.

Branża logistyczna ciekawa nowych technologii

Równocześnie z ITM Industry Europe, w pawilonie 6 odbywały się Targi Logistyki, Magazynowania i Transportu MODERNLOG. Wydarzenie przyciągnęło w tym roku tłumy zwiedzających zainteresowanych rozwiązaniami z zakresu optymalizacji procesów logistycznych, zarządzaniem łańcuchami dostaw oraz automatyzacją i robotyzacją w magazynie. – Jesteśmy mile zaskoczeni frekwencją na targach, nasze stoisko, na którym prezentowaliśmy automatyczny system składowania AutoStore, robiło wrażenie i przyciągało wielu zwiedzających. Wśród nich znaleźli się nasi potencjalni klienci, co mam nadzieję przyniesie odpowiednie owoce w najbliższym czasie – komentował Maciej Ornowski, Managing Director Reesink Logistic Solutions. 

Dużym zainteresowaniem cieszyły się także pokazy maszyn na żywo w strefie In4Log. Krzysztof Pograniczny, szef tego projektu przyznał, że tegoroczni goście targowi byli realnie zainteresowani zakupami, rozwiązaniami i technologią. – Pokazujemy magazyn w miniaturze, jak mógłby i powinien wyglądać w rzeczywistości, gdzie obsługiwać go może w zasadzie jedna osoba – opowiadał redaktor naczelny MiD, Top Logistyk oraz Kaizen.

Nowoczesny magazyn, a dokładnie Smart Warehouse był tematem organizowanej w ramach targów Modernlog dwudniowej konferencji branżowej. Spotkanie, na które składały się cztery panele dyskusyjne z zakresu automatyzacji, robotyzacji, technologii transportu wewnętrznego i digitalizacji, przyciągnęło szerokie grono słuchaczy, którzy po spotkaniu mieli okazję do przeprowadzenia kuluarowych rozmów ze znanymi prelegentami.

Więcej: https://www.itm-europe.pl/pl/aktualnosci//automatyzacja-procesow-podnosi-odpornosc-przedsiebiorstwa

Targi Subcontracting pełne spotkań

Jak co roku, także i tym razem Targi Kooperacji Przemysłowej SUBCONTRACTING zgromadziły liczne grono wystawców i zwiedzających, szukających nowych kontaktów biznesowych. Zleceniodawcy przemysłowi i podwykonawcy brali udział we wcześniej zaaranżowanych spotkaniach w strefie Subcontracting Meetings lub online. Targom towarzyszyło dwudniowe seminarium, organizowane we współpracy z Klastrem Obróbki Metali – Klastrem Kluczowym, Klastrem Innowacyjnych Technologii w Przetwarzaniu Cinnomatech. Prelegenci z ramienia Sieci Badawczej Łukasiewicz - Instytutu Mechaniki Precyzyjnej, Technische Universität Dresden, Wydziału Inżynierii Materiałowej Politechniki Warszawskiej czy Instytutu Badawczo Rozwojowego INOTEC rozmawiali na temat zasad skutecznej kooperacji i budowaniu przewag konkurencyjnych na rynkach zagranicznych, a także międzynarodowej kooperacji tworzenia nowych technologii materiałów kompozytowych.

Druk 3D – technologia z potencjałem

Zainteresowani potencjałem technologii przyrostowych nie mogli także przeoczyć ekspozycji targów 3D Solutions, będących częścią szerokiej oferty dla przemysłu ITM Industry Europe. Na gości czekały nie tylko nowości prezentowane na stoiskach takie jak skanery czy drukarki 3D, ale także specjalne pokazy. Możliwość wykorzystania skanerów 3d w inżynierii odwrotnej i kontroli jakości – pod takim tytułem odbywały się warsztaty firmy Smarttech, wystawcy 3D Solutions.

- W czasie warsztatów skaner MICRON3D green stereo 20Mpix oraz oprogramowanie SMARTTECH 3Dmeasure zostały wykorzystane do zaprezentowania procesów inżynierii odwrotnej i kontroli jakości. MICRON3D green stereo 20-20 Mpix rejestruje wszelkie informacje o geometrii obiektów z dużą precyzją, dzięki dwukrotnemu zwiększeniu próbkowania skaner pozwala na pomiar obiektów cienkościennych czy defektów wielkości poniżej jednego milimetra – zapewniali eksperci Smarttech.

W trakcie warsztatów inżynierowie omówili m.in. przykłady zastosowania skanerów 3D w takich firmach jak Edwanex, Lubiana, Arinnera, Bocar-samochody pożarnicze, Odlewnie Polskie i wiele innych.

Ustalono już datę kolejnej edycji targów ITM INDUSTRY EUROPE. Organizatorzy planują wydarzenie w terminie 31.05.-3.06.2022.

Relacja zdjęciowa dostępna tutaj: https://itm-europe.com/pl/multimedia/

Relacja video z targów: https://www.youtube.com/watch?v=WxmQzXNdgpg

Relacja video z Kongresu Industry Next: https://www.youtube.com/watch?v=OMCE21oyjeI