ZAPRASZAMY NA KOLEJNĄ EDYCJĘ 4-7.06.2024!!! 🔥📣🔥📣  

Organizator:

ITM_talks vol.2 – autonomia robotów i cyfrowa transformacja przemysłu

Podziel się

Przed nami drugi odcinek z serii ITM_talks. Tym razem z naszymi gośćmi poruszymy kwestie związane z autonomią robotów i cyfrową transformacją przemysłu w niepewnych czasach. Nie zabraknie także tematów zahaczających o robotyzację zakładów pracy oraz wykorzystywanie IoT w fabrykach i magazynach. Transmisja na żywo już 8 września o godz. 11:00, zapraszamy!

Po sukcesie pierwszego odcinka ITM_talks, który obejrzało kilkaset osób związanych z sektorem przemysłowym, przyszedł czas na zapowiedź kolejnej części tej ciekawej serii. Już 8 września o godz. 11:00 spotkamy się z niezwykłymi gośćmi, liderami sektora przemysłowego, gwiazdami biznesu, posiadającymi szeroką perspektywę oraz międzynarodowe doświadczenia. 

Adam Drewniany, Prezes South Bay Solutions

Adama Drewnianego nie trzeba nikomu przedstawiać, jego nazwisko przez lata kojarzone było z firmą Tesla Motors, której do dzisiaj na zasadach wyłączności dostarcza główne komponenty do akumulatorów. Adam, jako postać znana i ceniona w Dolinie Krzemowej, współpracuje także z takimi markami, jak Intuitive Surgical, Johnson & Johnson, Intel czy Applied Materials, zaopatrując je w nowoczesne rozwiązania z zakresu technologii medycznej i zaawansowanego sprzętu do produkcji płytek krzemowych. Jego zamiłowanie do najnowocześniejszych technologii miało również wpływ na zaangażowanie w najnowsze osiągnięcia w zakresie magazynowania energii.

Adam Drewniany podczas ITM_talks opowie m.in, jak z jego perspektywy przebiega proces robotyzacji na świecie i czy zauważył znaczące zmiany w podejściu firm do tej kwestii w świetle ostatnich wydarzeń. Zapytamy go również o to, czy obecny kryzys musi oznaczać kłopoty dla firm, czy wręcz przeciwnie – może dodać im mocy i wzmocnić pozycję na rynku poprzez rozsądną transformację cyfrową.

Autonomia robotów i cyfrowa transformacja przemysłu w niepewnych czasach

Swoimi spostrzeżeniami na temat robotyzacji podzieli się z nami również Michał Kaźmierczak, Dyrektor Biznesu Robotyki i Automatyki Przemysłowej ABB.   

Michał Kaźmierczak pracuje w ABB od początku 2019 roku, ale jego doświadczenie w branży jest znacznie dłuższe, bowiem automatyzacją produkcji zajmuje się już od 15 lat. W ABB odpowiada za budowanie strategii rozwoju oferty i sprzedaży robotów przemysłowych, modułowych systemów produkcyjnych oraz usług w zakresie robotyzacji produkcji. Wraz ze swoim zespołem pracuje nad tworzeniem inteligentnych rozwiązań, które wspierają producentów w zwiększaniu wydajności operacyjnej oraz poprawie jakości ich wyrobów.

Michał Kaźmierczak przedstawi swoją opinię na temat robotyzacji traktowanej jako panaceum na trudne czasy w gospodarce. Czy to w transformacji cyfrowej należy upatrywać ratunku dla przemysłu? Odpowiedź na to pytanie poznamy już wkrótce! Nasi prelegenci, a wśród nich Michał Kaźmierczak, wymienią także swoje poglądy dot. współpracy ludzi i robotów uczących się i autonomicznych.

Do grona prelegentów serii ITM_talks zgodził się także dołączyć Zastępca Pełnomocnika IChB PAN ds. Poznańskiego Centrum Superkomputerowo-Sieciowego, dr hab. inż. Krzysztof Kurowski, który od dwóch dekad uczestniczy w krajowych i międzynarodowych projektach badawczych oraz badawczo-rozwojowych w obszarze szeroko pojętych Technologii Informacyjno-Komunikacyjnych (TIK) i wykorzystania ich w różnych dziedzinach wiedzy. Swoje doświadczenie zdobywał m.in. w University of Queensland w Australii i na amerykańskich uczelniach. Jego zainteresowania badawcze związane są z modelowaniem zaawansowanych aplikacji, problematyką szeregowania i zarządzania w nowoczesnych systemach superkomputerowych i systemach komputerowych nowych generacji.

O moderację dyskusji zadba dr inż. Krzysztof Walas z Instytutu Robotyki i Inteligencji Maszynowej Politechniki Poznańskiej. 

Rejestracja:

>>> ZAREJESTRUJ SIĘ BEZPŁATNIE! <<<

PARTNER GŁÓWNY

PARTNERZY MERYTORYCZNI

PARTNERZY MEDIALNI

ORGANIZATORZY