DZIĘKUJEMY! ZAPRASZAMY NA KOLEJNĄ EDYCJĘ 4-7.06.2024!!! 🔥📣🔥📣  

Organizator:

Jak automatyzacja i robotyzacja ratuje przed kryzysem?

Podziel się

Jak automatyzacja i robotyzacja ratuje przed kryzysem?- to tytuł jednego z paneli Kongresu Industry Next. Na ten temat już 1 września dyskutować będą zarządzający South Bay Solutions, Northvolt Poland, FANUC Polska, Siemens Polska, ABB. Panel poprowadzi Piotr Kryjom, ekspert Platformy Przemysłu Przyszłości.

Kongres Industry Next jest organizowany podczas największych targów przemysłowych ITM Industry Europe 2021, pierwszych w tej części Europy od momentu wybuchu pandemii. Wydarzenie zostanie poświęcone programom wsparcia oraz funduszom ukierunkowanym na rozwój polskiego przemysłu w nowej rzeczywistości. Będzie również miejscem wymiany doświadczeń i dyskusji nt. zastosowania rozwiązań Przemysłu 4.0 oraz internetu rzeczy przez polskich oraz globalnych liderów. 

Przedstawiamy prelegentów panelu: Jak automatyzacja i robotyzacja ratuje przed kryzysem?

 

PRELEGENCI

Dominika Bettman

PREZESKA ZARZĄDU, DYREKTORKA DIGITAL INDUSTRIES, SIEMENS POLSKA
Dominika Bettman, prezeska Zarządu, dyrektorka Digital Industries Siemens Polska. Z Siemensem związana od blisko 25 lat. Absolwentka Wydziału Handlu Zagranicznego Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie oraz Advanced Management Program IESE w Barcelonie. Ekonomistka z wykształcenia, humanistka z natury. Orędowniczka społecznej odpowiedzialności biznesu, aktywizacji kobiet (głównie w naukach i branżach technologicznych); propagatorka idei różnorodności i zarządzania włączającego. Przedkłada czyny nad słowa, jest więc aktywnie obecna w gremiach i inicjatywach, których działania są zgodne z kanonem jej wartości. Przewodniczy Forum Odpowiedzialnego Biznesu, jest wiceprezydentką Konfederacji Pracodawców Prywatnych „Lewiatan”, członkinią rady programowej OEES, przewodnicząca Rady Krajowej Izby Gospodarczej Elektroniki i Telekomunikacji oraz zasiada w Radzie Dostępności powołanej przez Ministra Inwestycji i Rozwoju. W kwietniu 2019 roku powołana przez Senat Politechniki Warszawskiej do Rady Uczelni. Wierzy w to, co robi. Robi to, w co wierzy.
SIEMENS POLSKA: Polska spółka globalnego koncernu, utworzona w 1991 roku. Na polskim rynku oferuje rozwiązania i produkty Siemensa, a także usługi inżynieryjne, doradcze i serwisowe z zakresu automatyki przemysłowej i napędów, automatyki budynkowej, wytwarzania energii oraz jej przesyłu i rozdziału.

Adam Drewniany

PREZES ZARZĄDU, SOUTH BAY SOLUTIONS
Adam Drewniany, prezes Zarządu, South Bay Solutions. Urodził się i spędził młodość w Polsce. W 1978 r. przeprowadził się do Stanów Zjednoczonych. Po pierwszych 2 latach pobytu w Nowym Jorku zdecydował się na zapuszczenie swoich korzeni w San Francisco Bay Area, gdzie nadal mieszka. Od początku 2000 roku był ściśle związany z awangardą firm produkujących zaawansowane technologie w Dolinie Krzemowej. W tym czasie z powodzeniem zrealizował tysiące indywidualnych projektów. Jego zamiłowanie do najnowocześniejszych technologii miało również wpływ na zaangażowanie w najnowsze osiągnięcia w zakresie magazynowania energii.
SOUTH BAY SOLUTIONS: Firma South Bay Solutions firma South Bay Solutions przyczyniła się do wprowadzenia na rynek flagowego samochodu Tesli, modelu S. Od tego czasu jest wyłącznym dostawcą głównych komponentów akumulatorów do wszystkich modeli S i X Tesla, jakie kiedykolwiek wydano w dowolnym miejscu na świecie. W ciągu ostatnich dwóch dekad Adam Drewniany był filarem wielu innowacyjnych procesów w technologiach medycznych. Jego znani partnerzy to Intuitive Surgical, który był pionierem w dziedzinie technologii robotycznych firmy Vinci, opierając się na częściach pochodzących z South Bay Solutions. Adam Drewniany od samego początku uczestniczył w tworzeniu laserowej chirurgii refrakcyjnej oka, w czasach, gdy technologia ta istniała pod nazwą Lasik aż do dziś, kiedy dostawy Adama trafiają do giganta technologii medycznej Johnson & Johnson. W kultowym otoczeniu Doliny Krzemowej Adam Drewniany od dawna jest producentem zaawansowanego sprzętu, używanego do produkcji płytek krzemowych - podstawowego elementu budulcowego dla przemysłu półprzewodników. Najwięksi gracze w tej dziedzinie, tacy jak Intel czy Applied Materials, nadal ufają firmie oraz jego rozwiązaniom. Jego zamiłowanie do najnowocześniejszych technologii miało również wpływ na zaangażowanie w najnowsze osiągnięcia w zakresie magazynowania energii. Adam's South Bay Solutions Gdańsk jest obecnie częścią Northvolt, największego, pierwszego i jedynego ekologicznego producenta przemysłowych i samochodowych systemów akumulatorowych. Northvolt Poland, Inc. z siedzibą w Gdańsku odpowiada za produkcję modułów akumulatorowych dla przemysłu poszukującego czystych źródeł energii. Kolejne z jego ostatnich przedsięwzięć, E-bility Poland, łączy niemiecki design z polską fabryką, aby produkować pełnowymiarowe skutery miejskie, które wkrótce będą sprzedawane na całym świecie. Adam Drewniany jest powszechnie ceniony w Dolinie Krzemowej za swoją wyjątkową wiedzę, zdolność do rozwiązywania pozornie nierozwiązywalnych problemów i nienaganną jakość produktów.

Robert Chryc-Gawrychowski

PREZES NORTHVOLT POLAND
Robert Chryc-Gawrychowski, prezes Northvolt Poland Sp. z o.o. od 2018 r. odpowiada za budowę oraz rozwój polskiego zakładu produkcyjnego w Gdańsku. Ma ponad 20 lat doświadczenia w budowaniu długoterminowych strategii rozwoju i zarządzaniu operacyjnym przedsiębiorstw działających na rynku baterii oraz magazynów energii do zastosowań przemysłowych. Mieszka i pracuje w Gdańsku. Jest absolwentem Wydziału Elektrotechniki i Automatyki Politechniki Gdańskiej. W wolnym czasie lubi jazdę na nartach, wyprawy motocyklowe i rowerowe oraz dobrą lekturę i jazz.
NORTHVOLT: firma to europejski dostawca wysokiej jakości ogniw i systemów bateryjnych, wytwarzanych w sposób zrównoważony dla środowiska. Misją NORTHVOLT jest budowa najbardziej ekologicznej baterii na świecie o minimalnym śladzie węglowym i najwyższych możliwościach recyklingu, aby zapewnić europejską transformację ku zdekarbonizowanej przyszłości.

Jędrzej Kowalczyk

PREZES ZARZĄDU FANUC POLSKA SP. Z O.O.
Jędrzej Kowalczyk, prezes Zarządu FANUC Polska Sp. z o.o., absolwent automatyki i robotyki na Politechnice Gdańskiej. Z polskim oddziałem FANUC związany od stycznia 2009 roku. Początkowo zatrudniony jako inżynier serwisu robotów, w 2010 r. awansował na szefa serwisu robotów, by w 2012 r. stać się doradcą klientów w zakresie robotyzacji produkcji. Szeroka wiedza, pasja i zaangażowanie w pracę przyczyniły się do szybkiego awansu na stanowisko dyrektora odpowiedzialnego za koordynowanie sprzedaży wszystkich produktów spółki na rynku krajowym, a w kwietniu 2015 r. zaowocowały nominacją na stanowisko prezesa zarządu spółki FANUC Polska. Za główny cel swoich działań uważa aktywne wspieranie polskich producentów w poprawie konkurencyjności rynkowej poprzez zapewnianie im niezawodnych technologii produkcyjnych wraz ze wsparciem polskich inżynierów.
FANUC: Po upływie 60 lat od założenia firmy, mając na koncie ponad 4.4 mln sprzedanych sterowników CNC oraz 750 tys. zainstalowanych robotów na całym świecie, FANUC to czołowy światowy producent rozwiązań do automatyzacji zakładów produkcyjnych. FANUC to jedyna firma w branży, która rozwija i produkuje wszystkie swoje podzespoły we własnej fabryce, a jej produkty osiągają najwyższą jakość i funkcjonalną niezawodność oraz są zawsze dostępne. W ofercie firmy są wszystkie rozwiązania do automatyzacji — roboty przemysłowe, systemy CNC, wycinarki drutowe, maszyny do formowania wtryskowego i pionowe centra obróbki skrawaniem. Dzięki globalnej sieci ponad 264 lokalnych biur na wszystkich kontynentach, FANUC jest w stanie szybko i efektywnie spełnić potrzeby klientów w każdym miejscu na świecie. W Europie firma FANUC dysponuje siecią 29 spółek zależnych, które zapewniają pełny zakres usług sprzedaży, wsparcia technicznego, logistyki i serwisu.

Michał Furmański

KIEROWNIK DZIAŁU SPRZEDAŻY CSSR, ABB
Michał Furmański, kierownik działu sprzedaży CSSR, ABB, absolwent Politechniki Poznańskiej kierunku Mechatroniki na wydziale Budowy Maszyn. W ABB od 2017 roku. Od 2006 roku pomaga automatyzować polski przemysł wspierając przedsiębiorców we wdrożeniach systemów pozwalających na podnoszenie konkurencyjności i produktywności. W czasie swojej kariery zrealizował wiele projektów z wykorzystaniem najnowszych osiągnięć technologii dostępnych na rynku, w tym robotów przemysłowych, robotów mobilnych, systemów wizyjnych, oprogramowania (MES, WMS , SCADA). W ABB odpowiedzialny za rozwój rynku polskiego w obszarze robotyki, wyznaczanie nowych trendów automatyzacji oraz budowanie strategii rozwoju oferty robotów przemysłowych ABB oraz uprzemysłowienia innowacji technologicznych (AI). Na co dzień współpracuje z globalnymi koncernami z branży FMCG, którym pomaga podejmować wyzwania związane z trendami rynkowymi i zmianami zwyczajów zakupowych konsumentów.
Robotyka ABB: Biznes Robotyki i Automatyki Dyskretnej w ABB jest pionierem w dziedzinie robotyki, automatyki maszynowej i usług cyfrowych, dostarczającym innowacyjne rozwiązania dla wielu różnych branż, w tym motoryzacyjnej, elektronicznej i logistycznej. Jako jeden z największych na świecie producentów robotów i automatyki maszynowej firma dostarczyła już ponad 500 000 rozwiązań z zakresu robotyki. Klientami są przedsiębiorstwa różnej wielkości, którym pomagamy w zwiększaniu produktywności i elastyczności, upraszczaniu procesów oraz poprawie jakości produkcji. ABB wspiera firmy w transformacji, której celem jest stworzenie fabryki przyszłości, złożonej z połączonych i współpracujących ze sobą elementów. Biznes Robotyki i Automatyki Dyskretnej ABB zatrudnia ponad 11 000 pracowników w ponad 100 zakładach w 53 krajach.

MODERATOR

 

Piotr Kryjom

EKSPERT PLATFORMY PRZEMYSŁU PRZYSZŁOŚCI
Piotr Kryjom, ekspert Platformy Przemysłu Przyszłości, doktor nauk ekonomicznych, absolwent Instytutu Przedsiębiorstwa Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, Europeistyki Uniwersytetu Warszawskiego oraz Wydziału Administracji i Biznesu Uniwersytetu w Tampere w Finlandii, ekspert z zakresu funduszy Unii Europejskiej i programów wsparcia przedsiębiorczości Ministerstwa Rozwoju, Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości i Mazowieckiej Jednostki Projektów Unijnych, uczestnik misji eksperckich w ramach Programu Partnerstwa Wschodniego na Ukrainę i do Tadżykistanu, specjalista w zakresie wsparcia przedsiębiorstw, funduszy seed capital, funduszy pożyczkowych i poręczeniowych, prac b+r przedsiębiorstw oraz internacjonalizacji. Swoje zainteresowania naukowe i zawodowe koncentruje na rozwoju klastrów przemysłowych oraz optymalizacji łańcuchów wartości. Od ponad 15 lat zawodowo związany z sektorem publicznym, wieloletni pracownik urzędów centralnych oraz agencji rządowych odpowiadających za wydatkowanie środków UE, w których zajmował się przygotowaniem warunków udzielania wsparcia przedsiębiorcom. Ekspert dużych firm doradczych w zakresie przygotowania projektów wspierających rozwój specjalnych stref ekonomicznych oraz eksport polskich przedsiębiorstw. Prywatnie maratończyk, pasjonat kultury skandynawskiej.
PLATFORMA PRZEMYSŁU PRZYSZŁOŚCI: Inicjatywa powstała, żeby wzmacniać kompetencje i konkurencyjność przedsiębiorstw, prowadzących działalność na terenie Polski, poprzez wspieranie ich transformacji w kierunku przemysłu 4.0. Wspomaga: procesy transformacji cyfrowej, wdrażanie cyfrowych produktów i usług oraz wprowadzanie modeli biznesowych opartych o najnowsze rozwiązania. Jednym z głównych celów inicjatywy jest również wzmacnianie kompetencji kadr dla przemysłu przyszłości. Są to programy szkoleń i nowatorskich sposobów demonstrowania rozwiązań. Działa na rzecz wzmacniania ekosystemu biznesowego tworzonego przez polskie przedsiębiorstwa produkcyjne. Realizuje ten cel, tworząc mechanizmy współdziałania, dzielenia się wiedzą oraz budowania zaufania w relacjach między podmiotami rynkowymi zaangażowanymi w proces transformacji cyfrowej. Podejmowane działania mają angażować firmy do sieciowej współpracy i współtworzenia nowych wartości. Aktywność i wsparcie Platformy kierowane są do prowadzących działalność na terytorium Polski – przedsiębiorców, jednostek zarządzających klastrami innowacyjnymi, podmiotów działających na rzecz innowacyjnej gospodarki oraz partnerów społecznych i gospodarczych.