ZAPRASZAMY NA NAJBLIŻSZĄ EDYCJĘ 3-6.06.2025!!! 🔥📣🔥📣  

Organizator:

Kassow Robots: przyszłość automatyzacji przemysłowej

Podziel się

Kassow Robots, założona w 2014 roku przez Kristiana Kassowa w Kopenhadze, jest jednym z czołowych graczy na rynku robotów współpracujących (cobotów). Dzięki wieloletniemu doświadczeniu w robotyce i wizji stworzenia bezpieczniejszych oraz bardziej efektywnych rozwiązań produkcyjnych, Kassow opracował nową generację cobotów idealnie dopasowanych do współczesnych potrzeb przemysłu.

 

Coboty Kassow Robots cechują się wyjątkową siłą i szybkością. Dzięki siedmiu osiom zapewniają zasięg od 850 do 1800 milimetrów i udźwig od 5 do 18 kilogramów. Firma oferuje pięć modeli robotów, które mogą być wdrożone niemal natychmiast w firmach każdej wielkości.

Siódma oś pozwala robotom na pracę w ciasnych przestrzeniach, co zwiększa ich elastyczność i możliwości manewrowania. Prosty interfejs i intuicyjne programowanie sprawiają, że nawet osoby bez specjalistycznej wiedzy mogą z powodzeniem obsługiwać coboty. Lekka konstrukcja i system "plug&play" umożliwiają łatwe przemieszczanie robotów w różne miejsca w zakładzie produkcyjnym. Coboty są zaprojektowane tak, aby mogły bezpiecznie współpracować z ludźmi, umożliwiając pracownikom skupienie się na bardziej wymagających zadaniach. Dzięki wysokiej wydajności i elastyczności coboty szybko zaczynają na siebie zarabiać, zwiększając konkurencyjność firmy.

 

 

Coboty Kassow Robots znajdują zastosowanie w różnych branżach, w tym w montażu, gdzie mogą wkręcać śruby, kleić i manipulować elementami, a także w produkcji elektroniki, realizując precyzyjne zadania takie jak lutowanie i umieszczanie komponentów. W logistyce wspierają kompletowanie zamówień i zarządzanie zapasami, w rolnictwie pomagają w zbiorach i monitoringu plonów, a w opiece zdrowotnej asystują w zabiegach, rehabilitacji i dezynfekcji.

Kassow Robots nieustannie dąży do rozwoju technologii cobotów. Dzięki postępom w sztucznej inteligencji, uczeniu maszynowemu i zaawansowanym sensorom, coboty stają się coraz bardziej inteligentne, elastyczne i bezpieczne. Wzrost dostępności i łatwości wdrożenia tych robotów przyczynia się do ich szybkiej adopcji w różnych branżach, co przynosi dalsze innowacje i zwiększoną efektywność produkcji.