ZAPRASZAMY NA NAJBLIŻSZĄ EDYCJĘ 3-6.06.2025!!! 🔥📣🔥📣  

Organizator:

Kongres Industry NEXT. The New Reality

09.06.2020 12:00:00

Podziel się

Kongres Industry NEXT. The New Reality to pierwsza platforma dyskusji nad narzędziami wspierającymi przemysł mierzący się z nową rzeczywistością wywołaną globalną epidemią.

Wydarzenie, które odbędzie się 3-4 listopada 2020 organizowane jest z inicjatywy Grupy MTP oraz zespołu ITM INDUSTRY EUROPE – największych targów przemysłowych w tej części Europy.

Ekspertów Kongresu już od 18 czerwca będzie można poznać i posłuchać online podczas pierwszego spotkania z cyklu ITM_talks.

 Polski sektor produkcyjny jest coraz bardziej świadomy konieczności wprowadzania zmian, zwłaszcza w obliczu obecnej sytuacji na świecie. Epidemia wywołana koronawirusem w wyraźny sposób wpłynęła na postrzeganie robotyzacji i automatyzacji. Przedsiębiorstwa, które zdążyły już wcześniej zaimplementować nowoczesne technologie mniej odczuły skutki kryzysu.

– Coraz więcej menedżerów fabryk zdało sobie sprawę, że transformacja cyfrowa wpływa na konkurencyjność i poprawę wydajności ich przedsiębiorstw. Program Kongresu Industry NEXT. The New Reality wpisuje się w aktualne potrzeby rynku. To tutaj zaproszeni prelegenci rozwieją wątpliwości i odpowiedzą na pytania, które stawiają sobie obecnie zarządzający przedsiębiorstwami produkcyjnymi – zdradza szczegóły projektu Anna Lemańska-Kramer, dyrektor targów ITM INDUSTRY EUROPE.

Wielowymiarowe wsparcie dla przemysłu

Niektóre przedsiębiorstwa na czas walki z koronawirusem były zmuszone zamrozić działalność lub ponieść nakłady inwestycyjne ukierunkowane na poprawę wydajności i konkurencyjności polskiego przemysłu. Dlatego pierwsza część Kongresu zostanie poświęcona programom wsparcia oraz funduszom zapewniającym firmom płynność finansową w okresie poważnych zakłóceń w gospodarce. Ważnym aspektem wydarzenia będzie jego praktyczny wymiar. Do prezentacji swoich doświadczeń z zakresu implementacji koncepcji 4.0 zostali zaproszeni liderzy innowacyjnego przemysłu. Będą to przedstawiciele tych firm, które dzięki robotyzacji oraz automatyzacji procesów – w odpowiedzi na diametralną zmianę warunków prowadzenia działalności – zyskali podwójnie.

– Targi ITM INDUSTRY EUROPE zostały przeniesione z czerwca na listopad. Decyzja była uwarunkowana sytuacją epidemiologiczną w kraju. To trudny czas dla niemal każdej branży. Musimy zmierzyć się z nową rzeczywistością. Tematyka Kongresu powstała w odpowiedzi na obecny kryzys. Podczas uroczystego otwarcia uczestnicy dowiedzą się więcej odnośnie konkretnych rozwiązań w ramach Tarczy Antykryzysowej. Nie zabraknie także podsumowania pierwszych wdrożeń. Przedstawiciele Ministerstwa  Rozwoju oraz Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej przybliżą również sposoby i preferencyjne ulgi na automatyzację dla firm inwestujących w cyfryzację , robotyzację oraz rozwój i badania – mówi Anna Lemańska-Kramer.

Warsztaty INEXT

W pierwszym dniu Kongresu zaplanowano wykłady i panele dyskusyjne, w drugim zostaną zorganizowane praktyczne warsztaty INDUSTRY NEXT.

Eksperci zaprezentują możliwości wykorzystania najnowszych technologii w przedsiębiorstwach z branży przemysłowej. Program powstaje przy wsparciu partnerów: Fundacji Platforma Przemysłu Przyszłości, Poznańskiego Parku Naukowo-Technologicznego oraz Poznańskiego Centrum Superkomputerowo – Sieciowego.

ITM_talks – cykl branżowych spotkań online

Rozmowy w ramach ITM_talks będą transmitowane na żywo z nowoczesnego studia Grupy MTP poprzez specjalnie dostosowaną do tego platformę. Pierwszym tematem wziętym pod lupę ekspertów będzie: „Cyberbezpieczeństwo jako warunek rozwoju przemysłu 4.0. Jak cloud computing i nowe technologie mogą pomóc odbić się firmom po kryzysie?”. Udział w spotkaniu zaplanowanym na 18 czerwca o godz. 11 zapowiedzieli liderzy biznesu, przedstawiciele nauki i przemysłu: Michał Jaworski – dyrektor Strategii Technologicznej, członek Zarządu Microsoft, Katarzyna Nosalska – członek Zarządu Fundacji Platforma Przemysłu Przyszłości oraz dr hab. Arkadiusz Kawa, dyrektor Sieci Badawczej Łukasiewicz – Instytutu Logistyki i Magazynowania. Moderatorem dyskusji będzie dr inż. Krzysztof Walas z Instytutu Robotyki i Inteligencji Maszynowej Politechniki Poznańskiej. Uczelnia jest także głównym partnerem projektu ITM_talks.

– W czasach, gdy wszystkim brakuje bezpośrednich spotkań i rzeczowych rozmów face to face, postanowiliśmy zaproponować naszym gościom targowym oraz wystawcom możliwość wzięcia udziału w dyskusji online z ekspertami branżowymi. Podczas ITM_talks porozmawiamy z liderami przemysłu, biznesu i nauki na najgorętsze w branży tematy, które nie schodzą z pierwszych stron gazet od tygodni. Jednym z nich jest cyberbezpieczeństwo, będące dla wielu firm nie lada wyzwaniem – zapowiada Anna Lemańska-Kramer.

W kolejnych odcinkach ITM_talks zaplanowano tematy wpisujące się w aktualne problemy branży: What’s next? – Przemysł po pandemii oczami międzynarodowego eksperta, Rozwiązania szyte na miarę – automatyzacja logistyki dla e-commerce oraz Fabryka przyszłości – jak rozwiązania z zakresu automatyki i robotyki pozwalają budować firmom konkurencyjność na rynku.

Udział w cyklu spotkań online ITM_talks jest bezpłatny, zarejestrować można się na stronie: https://talks.itm-europe.pl/

Targi ITM Industry Europe odbędą się 3-6 listopada 2020 r. na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. W tym samym czasie będzie można jednocześnie zwiedzić ekspozycję: targów Logistyki, Magazynowania i Transportu Modernlog, 3D Solutions – targów druku i skanu 3D, Subcontracting oraz Forum Odlewniczego Focast. Dwudniowy Kongres Industry NEXT. The New Reality zaplanowano na 3-4 listopada 2020.