ZAPRASZAMY NA KOLEJNĄ EDYCJĘ 4-7.06.2024!!! 🔥📣🔥📣  

Organizator:

Krakowski Park Technologiczny gospodarzem strefy startupów

Podziel się

Podczas ITM INDUSTRY EUROPE KPT ScaleUP, wiodący polski akcelerator Przemysłu 4.0, zorganizuje strefę dla technologicznych startupów. To okazja, by zapoznać się najciekawszymi przemysłowymi innowacjami.

Celem akceleratora KPT ScaleUP jest aranżowanie współpracy między technologicznymi startupami a dużymi przemysłowymi firmami. Końcowym efektem takiej kooperacji jest wprowadzanie na rynek i upowszechnianie nowatorskich rozwiązań, opracowywanych przez młode spółki. Działalność akceleratora sprawia, że mało rozpoznawalne i dopiero rozpoczynające biznesową aktywność startupy zyskują bezcenną okazję do bezpośredniej współpracy z gigantami polskiego przemysłu.

KPT ScaleUP zapracował sobie na miano największego polskiego przemysłowego akceleratora. Do tej pory swoim wsparciem objął 85 startupów, umożliwiając im współpracę z 25 firmami (m.in. Grupa Azoty, Grupa TAURON, PGNiG, Solaris Bus & Coach, Maspex, Warbud, Woodward) i doprowadzając do ponad 30 komercyjnych wdrożeń. W gronie absolwentów akceleratora są takie startupy jak Airly, Sense Monitoring, Proxy Group, 1000 realities czy nsFlow.

W tym roku goście poznańskich targów ITM INDUSTRY EUROPE będą mogli osobiście przekonać się o skuteczności działań KPT ScaleUP w obszarze unowocześniania polskiej gospodarki. - W naszej strefie pokażemy najciekawsze rozwiązania z ostatnich edycji programu. Startupy nie tylko zaprezentują swoją ofertę, ale także opowiedzą o przebiegu akceleracji i podzielą się wrażeniami z walidowania i wdrażania swoich produktów w dużych przedsiębiorstwach – mówi Angelika Popławska, kierowniczka projektu KPT ScaleUP. - To najlepsza okazja, by w praktyce poznać mechanizm akceleracji, a także zdobyć z pierwszej ręki informacje o rozwiązaniach, które mają niemały potencjał na przyspieszenie rozwoju Przemysłu 4.0 w Polsce, jak np. wykorzystanie cyfrowego bliźniaka do symulowania sytuacji awaryjnych czy wykorzystanie robotów do inspekcji trudno dostępnych miejsc –przekonuje przedstawicielka KPT ScaleUP.

Ważnym wydarzeniem podczas targów będzie także prezentacja startupów przed publicznością, podczas której ich przedstawiciele opowiedzą o efektach akceleracji i korzyściach wynikających z wdrożeń dla odbiorców technologii. W swoich krótkich, dynamicznych prezentacjach przybliżą szczegóły zarówno wykorzystanej technologii, jak i współpracy z dużą firmą przemysłową. DemoDay odbędzie się 1 czerwca w hali nr 3 na Scenie Trendów dla Przemysłu.

- Od początku wiodącymi rozwiązaniami, które rozwijały startupy z myślą o Przemyśle 4.0 były te dotyczące produkcji, logistyki, magazynowania, bezpieczeństwa pracowników czy procesów biznesowych. Powstają one przede wszystkim o oparciu o takie technologie jak IIoT, VR, AR, sztuczna inteligencja czy big data. Poszukiwane są rozwiązania z zakresu robotyzacji i automatyzacji, a także inne pomagające w cyfryzacji procesów biznesowych – dodaje Angelika Popławska.

Akcelerator KPT ScaleUP działa w ramach Krakowskiego Parku Technologicznego, który od 25 lat współtworzy warunki dla rozwoju przedsiębiorczości a od dekady prowadzi Inkubator Technologiczny przeznaczony dla początkujących firm z branży IT. Wspiera i inspiruje społeczność startupową, organizując wydarzenia pomagające weryfikować biznesowe pomysły: warsztaty, hackatony i konferencje. Realizuje program akceleracyjny KPT ScaleUP. Firmy mogą liczyć na wsparcie funduszy zalążkowych, zwolnienia podatkowe w ramach programu Polska Strefa Inwestycji i preferencyjne warunki wynajmu powierzchni biurowych. Szczególne miejsce w KPT zajmują Przemysł 4.0 i branża gier. Jest liderem konsorcjum hub4industry zapewniającego kompleksowe wsparcie firm, chcących wprowadzić rozwiązania Przemysłu 4.0. KPT współpracuje także z międzynarodową EIT Digital, której celem jest wspomaganie cyfrowej transformacji w Europie.

Więcej: https://www.kpt.krakow.pl/