ZAPRASZAMY NA KOLEJNĄ EDYCJĘ 4-7.06.2024!!! 🔥📣🔥📣  

Organizator:

Laureaci Złotego Medalu ITM INDUSTRY EUROPE 2019!

Podziel się

Złoty Medal MTP to nie tylko prestiż, ale wymierne korzyści dla laureatów. To nagroda wyznaczająca rynkowe trendy i jednocześnie najbardziej rozpoznawalne trofeum targowe w Polsce. Aż 95% uczestników konkursu wykorzystuje zdobyte wyróżnienia w swoich działaniach promocyjnych a 55% z nich deklaruje wzrost sprzedaży nagrodzonych produktów. W tej edycji targów przyznano aż 17 Złotych Medali. Sąd konkursowy uhonorował szesnaście produktów ITM Europe, jeden przypadł wystawcy 3D Solutions. Prezentujemy laureatów Konkursu o Złoty Medal MTP 2019.

4-rolkowa walcarka do blach EVO HAEUSLER

HAEUSLER AG, Duggingen, Szwajcaria
Zgłaszający: HEG sp. z o.o., sp.k. Szczecin
Pawilon 5, stoisko 39

HAEUSLER EVO to rewolucyjna nowa 4-rolkowa walcarka do blach wyposażona w opatentowany zmienny system prowadzenia planetarnego VSA®, najbardziej zaawansowany na rynku system sterowania CNC BENDtronic® i niezrównany hybrydowy układ napędowy HAEUSLER HHDS®. Dzięki zastosowanym rozwiązaniom walcarki EVO łączą niższy Całkowity Koszt Własności z najwyższą produktywnością, niezawodnością i niezrównaną łatwością użytkowania dla operatora.

AMB – Laser włóknowy z regulowanym profilem wiązki

IPG Laser GmbH, Burbach, Niemcy
Zgłaszający: IPG PHOTONICS Sp. z o.o., Gliwice
Pawilon 5, stoisko 13

Laser włóknowy YLS-15000-AMB z regulowanym profilem wiązki o mocy wyjściowej 15 kW pozwala na dynamiczną zmianę modu wiązki wyjściowej oraz zwiększenie elastyczności w aplikacjach cięcia i spawania. AMB umożliwia regulację modu wiązki wyjściowej w dowolnej kombinacji od centralnej wiązki o dużej gęstości mocy do zewnętrznej wiązki w kształcie pierścienia. AMB pozwala na obróbkę szerszego zakresu grubości materiału i poprawę jakości przebijania, cięcia, jak również optymalizację wydajności spawania.

eRS Cloud

POWER-TECH Janusz Marcin Ejma,Wałcz
Pawilon 5, stoisko 59

eRS Cloud – to nowoczesny system raportowy dający nieograniczone możliwości tworzenia dynamicznych raportów. System bazujący na najnowszych rozwiązaniach programistycznych pozwala na dowolne kreowanie raportów graficznych, dynamiczną i statyczną prezentację danych. Export formularzy do popularnych formatów (PDF, JPG, Excel) i dalszą analizę na przykład w programie Excel .

Giętarka do rur T REX 800

STAR TECHNOLOGY S.R.L.
Zgłaszający: DIG ŚWITAŁA Sp. z o.o.
Pawilon 5, stoisko 29

Star technology- włoski producent, który od 40 lat zajmuje się produkcją giętarek do rur. Są to najbardziej precyzyjne giętarki na świecie; Oprócz tego są bezpieczne i przyjazne dla środowiska. Pracują cicho, ale wydajnie, dzięki czemu praca operatora również nie jest wymagająca.

Laser Ensis 3015 6KW Gen3

AMADA Sp. z o.o., Liszki
Pawilon 5, stoisko 6

ENSIS 6 kW wykorzystuje technologię sterowania wiązką (vario beam control i auto collimation unit) opracowaną przez AMADA jak i system silk cut może ciąć stal czarną, stal nierdzewną z jakością porównywalna do lasera CO2. Zakres ciętych materiałów to Stal czarna 25mm, Stal nierdzewna 25mm, aluminium 25mm, miedź 12mm, mosiądz 15mm.

Oprogramowanie Mitutoyo MiCAT Planner

Mitutoyo Polska Sp. z o.o., Wrocław
Pawilon 5A, stoisko 15

Oprogramowanie MiCAT Planner jest nowością w ofercie Mitutoyo. Stanowi ono odpowiedź na rynkową potrzebę szybkich wdrożeń do produkcji nowych elementów, gdzie istotnym etapem jest kontrola jakości wykonanych elementów oparta na pomiarach 3D przy pomocy maszyny CMM. Uzyskany na etapie projektowania 3D model CAD jest wczytywany do MiCAT Plannera i tutaj jest generowany zoptymalizowany program pomiarowy. Takie podejście jest istotnym usprawnieniem wdrożeń nowych elementów do kontroli jakości, w odróżnieniu od klasycznego podejścia opartego o rysunki techniczne 2D.

Servo-elektryczne nożyce gilotynowe “elektro-cut”

Boschert GmbH & Co. KG
Zgłaszający: Boschert Polska
Pawilon 5, stoisko 79

ELECTRO-CUT to przełomowe rozwiązanie w zakresie efektywnego i energooszczędnego cięcia arkuszy blach. Przełomowe rozwiązań zastosowanych w serii ELECTRO-CUT polega na połączeniu układów rolkowo-pasowych, nowoczesnych serwonapędów AC oraz specjalnego wału rozdzielczego przekazującego równomiernie siłę tnącą na całą długość noża górnego. W efekcie uzyskano wyższe parametry cięcia przy jednoczesnej oszczędności energetycznej nawet do 50% w stosunku do klasycznych rozwiązań hydraulicznych.

SMOOTH Monitor AX – oprogramowanie służące monitorowaniu i analizie danych z obrabiarek w czasie rzeczywistym

YAMAZAKI MAZAK CENTRAL EUROPE Sp. z o.o. Oddział w Polsce, Katowice
Pawilon 3A, stoisko 14

Nacisk na wzrost wydajności, jakości i dostarczanie klientom coraz większej ilości informacji od wskaźników wykorzystania maszyn po trójwymiarowe symulacje programów 5-osiowych, odczuwalny jest już w całym łańcuchu dostaw, nawet w najmniejszych warsztatach mechanicznych. Dlatego właśnie firma Mazak opracowała technologię SMOOTH — rozwiązanie CNC zdolne w praktyce zrealizować idee Przemysłu 4.0, czyli zapewnić komunikację, produktywność i narzędzia analizy danych w każdym zakładzie i warsztacie. Technologia SMOOTH może pełnić rolę katalizatora dla wdrożenia zasad Przemysłu 4.0. Jej kluczowym aspektem jest zdolność do zbierania i analizowania danych, a przez to wspierania zespołów produkcyjnych i zarządczych w szybkim podejmowaniu trafnych decyzji, które przełożą się na większą wydajność i szybkość produkcji. Co szczególnie istotne — technologia SMOOTH jest w pełni skalowalna. W miarę wzrostu produkcji i wdrażania nowych maszyn oraz systemów automatyki można ją szybko dopasowywać do nowych wymagań. W zakładzie działającym według koncepcji Przemysłu 4.0 wszystkie aspekty produkcji są zintegrowane, monitorowane i analizowane — od planowania, poprzez wirtualne symulacje detali przeznaczonych do obróbki, zużycie energii, gospodarkę narzędziową aż po konserwację. Celem jest osiągnięcie większej wydajności i wyższej jakości wyrobów przy jednoczesnej minimalizacji przestojów maszyn. Jednym z narzędzi realizacji idei Przemysłu 4.0 jest SMOOTH Monitor AX.

Stanowisko Zrobotyzowane ES5 z Magazynem Szufladowym dla Maszyn CNC

EasyRobots Sp. z o.o.
Pawilon 6, stoisko 48

Ramię robotyczne nad magazynem zmniejsza obszar roboczy, a zastosowanie dwóch chwytaków pozwala na jednoczesny odbiór i załadunek detali, minimalizując czas potrzebny na obróbkę. 4 szuflady wyposażone w profilowane tace wymienne pozwalają na łatwe uzupełnienie detali. Proces ten nie wymaga zatrzymania pracy ani robota, ani maszyny, a pracownik nie musi nadzorować tych urządzeń, aż do momentu kiedy konieczne jest ponowne uzupełnianie.

 

System ConnECKt 4.0

ECKERT AS Sp. z o.o., Legnica
Pawilon 5, stoisko 44

Inteligentny system ConnECKt 4.0 Ready marki Eckert jest produktem zaprojektowanym z myślą o firmach, które chcą być o krok przed innymi i gotowe są wkroczyć w rzeczywistość Przemysłu 4.0. Zarządzanie produkcją z ConnECKt 4.0 Ready jest łatwiejsze niż kiedykolwiek wcześniej, dzięki stałemu monitorowaniu najważniejszych parametrów procesu. Aktualne dane oraz gotowe raporty i analizy dostępne są w dowolnym miejscu świata i można je łatwo sprawdzić z poziomu specjalnie zaprojektowanego panelu.

System do pomiarów konturów i chropowatości Mitutoyo FORMTRACER Avant

Mitutoyo Polska Sp. z o.o., Wrocław
Pawilon 5A, stoisko 15

System pomiarowy Mitutoyo FORMTRACER Avant jest nowością w ofercie Mitutoyo. To rozwiązanie pomiarowe jest odpowiedzią na potrzeby bardzo dokładnego sprawdzania konturów i chropowatości powierzchni. System szybkiej wymiany głowic pomiarowych umożliwia wydajne pomiary geometryczne (skala makro) oraz chropowatości powierzchni (skala mikro). Taka konfiguracja omija podstawowe ograniczenie jakie w systemach zintegrowanych (z pojedynczą głowicą) stanowi kształt sond pomiarowych oraz zmiana dokładności pomiarowej wraz z mierzonym zakresem.

System laserowy XK10 do pomiaru błędów geometrycznych obrabiarek

RENISHAW Sp. z o.o., Warszawa
Pawilon 3A, stoisko 30

Nowy system laserowy XK10 eliminuje niedogodności związane z wykorzystaniem tradycyjnych wzorców. Teraz za pomocą jednego systemu można ustawiać wiele typów obrabiarek CNC. System charakteryzuje się zakresem pomiarowym do 30 m, zapewniając pomiar osi liniowych i obrotowych w maszynach CNC. Bezpośredni montaż na prowadnicach oraz zamienne moduły, redukują czas montażu obrabiarki.

Tokarka CLX 450

FAMOT Pleszew Sp. z o.o., Pleszew
Zgłaszający: DMG MORI Polska Sp. z o.o., Pleszew
Pawilon 3, stoisko 2

Jednym z nurtów przewodnich idei Industry 4.0 (tzw. 4-tej rewolucji przemysłowej) jest automatyzacja procesów produkcyjnych. Wysoka funkcjonalność tokarki sterowanej numerycznie CLX 450 V6 w połączeniu z systemem automatyzacji Robo2Go stanowi idealne rozwiązanie w produkcji średnio- oraz wielkoseryjnej. Zastosowanie tokarki CLX 450 V6 z systemem załadunku części Robo2Go gwarantuje stabilną i niezawodną pracę, a także szybki zwrot nakładów inwestycyjnych.

Wycinarka Laserowa 2D TruLaser 5030 fiber 10 kW

TRUMPF POLSKA Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp.k.
Pawilon 5, stoisko 71

Rezonator o mocy 10 kW w nowej generacji Wycinarki Laserowej 2D TruLaser 5030 fiber o mocy 10 kW – jako super nowość firmy TRUMPF: a. Laser prowadzony światłowodem dwurdzeniowym; b. Moduły diodowe z chłodzeniem pasywnym tzw. stosy diodowe; c. Szybka wymiana modułów na zasadzie Plug & Play; d. Wygodne wpinanie i wypinanie światłowodu dzięki złączu typu Plug & Play; e. Pomiar mocy wychodzącej z rezonatora w czasie rzeczywistym; f. Stabilność mocy generowanej przez rezonator laserowy wynosi +/-1% przez cały okres eksploatacji lasera; g. Odporność na uszkodzenia rezonatora, spowodowane promieniem odbitym od obrabianego materiału. www.TRUMPF.com

Wycinarka laserowa Eagle iNspire 1530 F15.0 wyposażona w głowicę laserową eVa

POWER-TECH Janusz Marcin Ejma, Wałcz
Pawilon 5, stoisko 59

Wycinarka laserowa iNspire ze źródłem lasera o mocy 15 kW to zaawansowana technologicznie, precyzyjne i dynamiczne urządzenie dedykowane wymagającej produkcji masowej. Maszyna osiąga prędkości cięcia do 150m/min oraz przyspieszenia rzędu 6G. Standardowo wyposażona jest w źródło lasera Fiber, silniki liniowe we wszystkich osiach, korpus wykonany z materiału kompozytowego, trawersę z włókna węglowego), dynamiczny zmieniacz palet.

Wycinarka światłowodowa FiberCut 1530

SERON Kołodziejczyk Sp.j.
Pawilon 5, stoisko 2

Wycinarki światłowodowe FiberCut marki Seron to innowacyjne, energooszczędne maszyny stworzone do szybkiego cięcia różnego rodzaju blach. Charakteryzują się doskonałą powtarzalnością i precyzją,  gwarantując najwyższą jakość detali. Lasery wyposażone są w system sterowania czasu rzeczywistego z łączem Ethernet, co umożliwia zdalny dostęp serwisowy i operatorski. Zastosowane innowacje np. autofokusowanie wiązki lasera czy spójność z Industry 4.0 dają gwarancję optymalizacji procesów produkcyjnych.

Atomizer ATO LAB

3D Lab sp. z o.o., Warszawa
Pawilon 6, stoisko 7

3D Lab sp. z o.o. jest producentem laboratoryjnych atomizerów do produkcji proszków metali – ATO LAB. Jest to pierwsze na świecie kompaktowe rozwiązanie do proszkowania metali metodą ultradźwiękową. Urządzenie jest dedykowane na potrzeby technologii przyrostowych, izostatycznego prasowania na gorąco oraz tradycyjnej metalurgii proszków. Atomizer ATO LAB znacznie usprawnia proces implementacji nowym proszków metali w druku 3D

Wszystkie przyznane Złote Medale MTP są równoważne.