ZAPRASZAMY NA NAJBLIŻSZĄ EDYCJĘ 3-6.06.2025!!! 🔥📣🔥📣  

Organizator:

Ludzka strona robotyki – czyli KUKA na ITM Industry Europe 2019

06.05.2019 08:00:00

Podziel się

KUKA to niekwestionowany synonim innowacji w automatyzacji. Jako jeden z wiodących producentów inteligentnych rozwiązań automatyzacyjnych oraz światowy lider w dziedzinie robotów przemysłowych (portfolio modeli o udźwigach w zakresie od 3 do 1300 kg), mobilnych i współpracujących, KUKA z pełnym zaangażowaniem współtworzy branżę robotyki, wyznaczając nowe trendy. Zapraszamy na stoisko KUKA na targach ITM Polska 2019: pawilon 3, stoisko numer 22.

Roboty, które zaskakują!

Przedsiębiorcy zdają sobie sprawę z korzyści, jakie przynoszą ich zakładom produkcyjnym nowe technologie. Podczas targów ITM Polska 2019 krajowy oddział KUKA, oprócz standardowej oferty biznesowej, pokaże uczestnikom kilka ciekawych, zaskakujących funkcjonalności robotów.

LBR iiwa, czyli pierwszy, produkowany seryjnie robot stworzony do współpracy z człowiekiem. Samodzielny, precyzyjny i przede wszystkim bezpieczny. Tym razem ujawni nieznane oblicze! Dzięki kształtowi przypominającemu ludzkie ramię, czujnikom momentów przegubów oraz specyficzną dla  osi dokładnością momentu wynoszącą ±2% momentu maksymalnego jego możliwości znacznie wykraczają poza „typowe” produkcyjne zadania.

LBR iiwa naszkicuje Twój portret!

Niemożliwe? A jednak! Na początek zdjęcie! LBR iiwa zaczyna od zrobienia fotografii modelowi. Następnie, za pomocą oprogramowania, ustalany jest poziom jasności poszczególnych pikseli. Piórem do kaligrafii robot odtwarza obraz na specjalnej tablicy. Każdy jasny piksel jest oznaczany stalówką o mniejszym rozmiarze, każdy ciemniejszy większą. Tak powstaje portret XXI wieku, dzieło robota!

LBR iiwa poda piwo lepiej niż barman!

Portret to dopiero rozgrzewka. LBR iiwa został stworzony do pracy z człowiekiem. W wielu firmach pracownicy darzą go ogromną sympatią, traktując bardziej jak współpracownika i kolegę niż maszynę. Niewielu jednak wie, o jeszcze jednym zaskakującym talencie LBR iiwa: to perfekcyjny barman! Warto zabrać go na piwo. Wyposażony w czujniki momentów przegubów na każdej z osi, robot analizując wagę butelki jest w stanie stwierdzić czy jest ona pełna czy pusta, następnie wykorzystując precyzyjne ramię bez problemu potrafi chwycić butelkę, otworzyć ją i nalać piwo do szklanki nie roniąc ani jednej kropli! W kampanii piwa Paulaner Hefeweizen LBR iiwa udowodnił, na co go stać.

Czysty perfekcjonizm!

Kolejnym atrakcyjnym „eksponatem” na stoisku KUKA będzie wyjątkowy duet: KR AGILUS oraz KUKA.PLC mxAutomation.

KR AGILUS KUKA jest kompaktowym robotem 6-osiowym, oferującym najwyższe prędkości robocze. Dzięki dostępności różnych wersji, pozycji montażowych, zasięgów i udźwigów ten mały robot to prawdziwy mistrz adaptacji i precyzji.

Niezależnie od tego, czy na podłodze, stropie czy ścianie – dzięki zintegrowanemu układowi zasilania energią i sprawdzonemu układowi sterowania KR AGILUS oferuje maksymalną precyzję na minimalnej przestrzeni.

Podczas targów ITM Polska 2019 KR AGILUS zaprezentuje swoje możliwości w połączeniu z oprogramowaniem systemowym KUKA.PLC mxAutomation. Elastyczność, precyzja, niezawodność i oszczędność to cechy, które najbardziej cenią sobie klienci. Dbałość o każdy szczegół oraz pełna kontrola nad robotem, dają inżynierom szerokie pole do działania, zwiększają wydajność pracy oraz zapewniają wysoką jakość produktu końcowego. Obróbka nawet najbardziej skomplikowanych materiałów jeszcze nigdy nie była taka prosta! Warto osobiście poznać zalety robota KR AGILUS i oprogramowania KUKA.PLC mxAutomation.

Spotkajmy się!

Oferta, inspiracja, konsultacja – niezależnie od tego, w jakim celu wybierasz się na ITM Polska 2019, zajrzyj na stoisko KUKA. Roboty są i będą uczestniczyły w rozwoju najbardziej konkurencyjnych firm na rynku. Warto poznać je jak najlepiej. Takie wydarzenie, jak czerwcowe targi, to świetna okazja, aby dowiedzieć się o nowych rozwiązaniach, a także osobiście porozmawiać ze specjalistami w branży. Do zobaczenia – pawilon 3, stoisko nr 22!