DZIĘKUJEMY! ZAPRASZAMY NA KOLEJNĄ EDYCJĘ 4-7.06.2024!!! 🔥📣🔥📣  

Organizator:

Łukasiewicz Poznański Instytut Technologiczny partnerem branżowym ITM Industry Europe

Podziel się

Poznański Instytut Technologiczny to wiodąca instytucja badawczo-rozwojowa w dziedzinie automatyki, chemii, biomedycyny, teleinformatyki, materiałów oraz zaawansowanego wytwarzania. Głównym celem Instytutu jest prowadzenie badań naukowych i przemysłowych oraz wdrażanie innowacyjnych rozwiązań technologicznych, które przyczyniają się do rozwoju polskiego przemysłu i gospodarki.

W ramach swojej działalności instytut koncentruje się na rozwijaniu innowacyjnych technologii, takich jak nanomateriały, materiały kompozytowe i hybrydowe, materiały energetyczne oraz inżynierię powierzchni. PIT działa również w kierunku wytwarzania materiałów o specjalnych właściwościach, takich jak materiały odpornościowe na wysokie temperatury czy też materiały stosowane w medycynie.

Łukasiewicz oferuje również szeroki zakres usług, które pomagają firmom w wdrażaniu innowacyjnych rozwiązań technologicznych i zwiększaniu ich konkurencyjności na rynku. Aby wesprzeć firmy Instytut oferuje szereg działań, wśród których znajdują się m.in.:

  • Badania i analizy laboratoryjne: Instytut wykonuje badania laboratoryjne na zlecenie firm, takie jak badania składu chemicznego materiałów, analizy mikrostrukturalne czy też badania wytrzymałościowe i termiczne. Dzięki tym badaniom firmy mogą poznać dokładne parametry swoich materiałów i wdrożyć zmiany, które przyczynią się do poprawy ich jakości.
  • Szkolenia i warsztaty: Instytut organizuje szkolenia i warsztaty dla specjalistów z różnych dziedzin, które pomagają w rozwijaniu ich umiejętności i zdobywaniu wiedzy z zakresu nowoczesnych technologii. Szkolenia te mogą być również organizowane na zamówienie firm, w celu szkolenia ich pracowników.
  • Doradztwo techniczne: PIT oferuje również doradztwo techniczne dla firm, które chcą wdrożyć nowoczesne rozwiązania technologiczne. Specjaliści z instytutu pomagają firmom w doborze najlepszych materiałów i technologii, analizują procesy produkcyjne i wskazują obszary, w których można wprowadzić zmiany.

 

Więcej informacji o Instytucie:
pit.lukasiewicz.gov.pl