ZAPRASZAMY NA NAJBLIŻSZĄ EDYCJĘ 3-6.06.2025!!! 🔥📣🔥📣  

Organizator:

Odkryj potencjał druku 3D w przemyśle 4.0

Podziel się

Jakie możliwości daje wytwarzanie przyrostowe? Na co pozwala druk 3D i w jakich okolicznościach stosuje się go w przemyśle lotniczym, automotive czy medycznym? Dlaczego Additive Manufacturing uważa się za jeden z filarów przemysłu 4.0 i komu opłaca się inwestycja w tę technologię? Poznaj odpowiedzi na te i wiele innych pytań podczas kolejnego odcinka ITM_talks, który odbędzie się już 23 lutego o godz. 11:00.

Wracamy z kontynuacją serii ITM_talks, cyklu rozmów online z ekspertami branżowymi na najważniejsze w świecie przemysłowym tematy. Tym razem spotkamy się z przedstawicielami producentów i dostawców usług 3D oraz reprezentantem świata nauki, aby porozmawiać o potencjalne wytwarzania przyrostowego w przemyśle 4.0. Bezpłatna rejestracja już ruszyła! 

 A dlaczego rozmawiać o druku 3D w kontekście przemysłu 4.0? 

– Jedyną technologią wytwarzania wskazaną bezpośrednio wśród istotnych cech charakteryzujących czwartą rewolucję przemysłową jest wytwarzanie przyrostowe (ang. Additive Manufacturing). Komponuje się ono z innymi charakterystycznymi dla przemysłu 4.0 cechami, takimi jak: personalizacja, wytwarzanie na żądanie czy cyfryzacja technologii. Wytwarzanie przyrostowe, zwane potocznie „drukiem 3D” daje też prawie nieograniczone możliwości kształtowania obiektów z wielu branż - od budownictwa, po przemysł aż do medycyny i sztuki – komentuje dr inż. Marcin Królikowski, Adiunkt na Wydziale Inżynierii Mechanicznej i Mechatroniki Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie, jeden z prelegentów najbliższego odcinka ITM_talks.

W spotkaniu wezmą udział:
  • Wiktor Krupiński, Kierownik Działu R&D, VSHAPER,
  • Radomir Ochocki, Dyrektor Zarządzający, IGUS,
  • dr inż Marcin Królikowski, Adiunkt na Wydziale Inżynierii Mechanicznej i Mechatroniki Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie

Moderatorem dyskusji będzie dr inż. Krzysztof Walas z Instytutu Robotyki i Inteligencji Maszynowej Politechniki Poznańskiej.

Podczas tego odcinka postaramy się przybliżyć między innymi:
  • nieznane zalety i możliwości wykorzystania druku 3D w przemyśle,
  • komu opłaca się inwestycja w drukarkę 3D,
  • wykorzystanie innych materiałów niż tradycyjne w druku 3D,
  • nieoczywiste branże i sposoby wykorzystania druku 3D - w jaki sposób można wykorzystać technologię przyrostową w fabrykach

Zapraszamy już dziś do rejestracji na ITM_talks 4, które odbędzie się 23 lutego o godz. 11:00

 

dr inż. Marcin Królikowski, Wydział Inżynierii Mechanicznej i Mechatroniki Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie 

 

Adiunkt na Wydziale Inżynierii Mechanicznej i Mechatroniki Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie. Ekspert Fundacji Platforma Przemysłu Przyszłości ds. wytwarzania przyrostowego. Specjalista w zakresie technik przyrostowych, modelowania przestrzennego (CAD/CAM), szybkiego prototypowania, szybkiego wytwarzania, modelowania i symulowania rzeczywistości wirtualnej, szczególnie w zastosowaniu ich do implementacji w Przemyśle 4.0. Od połowy lat 90 zajmuje się projektowaniem 3D w zintegrowanych systemach CAD/CAM. Specjalizuje się w modelowaniu powierzchniowym i parametrycznym. Jest współautorem i autorem 2 patentów. Był i jest kierownikiem projektów badawczych, inwestycyjnych i aparaturowych.

 

 

 

Wiktor Krupiński, Konstruktor Wiodący, Kierownik Działu R&D VSHAPER 

 

Absolwent specjalizacji Maszyny i Urządzenia Przemysłu Chemicznego i Spożywczego na kierunku Mechanika i Budowa Maszyn na Uniwersytecie Technologiczno-Przyrodniczym w Bydgoszczy. Już w trakcie studiów zaangażowany w tematy związane z drukiem 3D, a zwłaszcza przetwórstwo tworzyw polimerowych. Doświadczenie zawodowe zdobywał najpierw w Fabryce Autobusów Solbus na stanowisku Konstruktora, gdzie był odpowiedzialny m.in. za projektowanie części z tworzyw polimerowych oraz kompozytów. Od 2014 pracuje w VSHAPER, pełniąc rolę Konstruktora Wiodącego oraz Kierownika Działu R&D. Aktualnie odpowiada za projektowanie i wykonywanie prototypów, badania, patentowanie, dobór materiałów, opracowania technologiczne oraz analizy numeryczne. 

 

 

 

Radomir Ochocki, Dyrektor Zarządzający IGUS

 

Manager, Lider oraz zamiłowany handlowiec. Zwolennik doceniania wartości ludzi w biznesie i pobudzania ich inicjatywy, ciągle dążący do stworzenia idealnego zespołu samozarządzającego. Osoba, która poznała pracę na wielu stanowiskach w strukturze jednej organizacji. Rozpoczął swoją karierę na stanowisku handlowym, aby następnie awansować i zostać Product Managerem, Managerem Sprzedaży na terenie Polski oraz Dyrektorem Zarządzającym w organizacji. Motto: Człowiek mądry wie, czego nie wie!

 

 

 

 

 MODERATOR: 

dr inż. Krzysztof Walas z Instytutu Robotyki i Inteligencji Maszynowej Politechniki Poznańskiej

Jest absolwentem kierunku Automatyka i Robotyka na Wydziale Elektrycznym Politechniki Poznańskiej. Stopień doktora nauk technicznych uzyskał w roku 2012 w dyscyplinie Automatyka i Robotyka, specjalność Robotyka. Od 2007 roku jest pracownikiem naukowym Politechniki Poznańskiej.
Jego zainteresowania naukowe to roboty krocząca oraz percepcja otoczenia robotów pozwalająca na interakcję z otoczeniem w oparciu o prawa fizyki – rozpoznawanie materiałów oraz modelowanie ich właściwości Z chęcią angażuje się w konferencje naukowe i spotkania międzynarodowych kół naukowych. Jest m.in.: narodowym koordynatorem euRobotics Week oraz uczestnikiem dwóch grup tematycznych w ramach euRobotics. Od roku 2016 aktywnie uczestniczy w działaniach na rzecz rozwoju i propagowania idei Przemysłu Przyszłości w Polsce.

 

 

PARTNER GŁÓWNY

Partnerzy merytoryczni

PARTNERZY MEDIALNI

ORGANIZATORZY