DZIĘKUJEMY! ZAPRASZAMY NA KOLEJNĄ EDYCJĘ 4-7.06.2024!!! 🔥📣🔥📣  

Organizator:

POZNAJ NOWOŚCI EDYCJI 2019

03.06.2019 14:00:00

Podziel się

Nowe produkty stanowią największą atrakcję dla zwiedzających targi, a dla wystawców to znakomita okazja do zaprezentowania swojej oferty i dotarcia do świadomości konsumentów. Goście odwiedzający tegoroczną edycję ITM Europe będą mogli zapoznać się z 40 nowościami, które będą oznaczone specjalnymi naklejkami.

STIGAL PAWILON 5, STOISKO 42, 56 
Suport drukujący INK-100 – Błyskawiczne znakowanie detali metodą atramentową na przecinarce plazmowej.
Suport drukujący pozwalający na szybkie opisywanie detali znakami alfanumerycznymi bez ingerencji w strukturę materiału. Rozwiązuje problem odklejających się naklejek, opisywania detali pisakiem bądź pędzelkiem.
EasyCONTROL – Komfort i bezpieczeństwo przy pracy z maszyną CNC. Obsługa maszyny z dowolnego miejsca.
Lekki i poręczny pilot bezprzewodowy, który umożliwia sterowanie przecinarką plazmową z dowolnego miejsca w strefie pracy maszyny. Znacznie przyśpiesza pracę operatora, zwłaszcza w przypadku maszyn o dużym zakresie roboczym.
SmartCUT Intuicyjny Kreator Cięcia – powtarzalna jakość cięcia plazmowego bez wysiłku
Inteligentny asystent cięcia, którego sercem jest panoramiczny panel dotykowy o przekątnej aż 21,5 cala. Umożliwia uzyskanie wysokiej jakości cięcia w trzech szybkich i łatwych krokach, bez względu na poziom doświadczenia operatora.
System bezpieczeństwa Guard Line-O
System optyczny w połączeniu z innowacyjnym absorberem energii wyznacza nowe standardy bezpieczeństwa dla maszyn do cięcia plazmowego o prędkościach do 45 m/min. Spełnia normę PN-EN ISO 17916.
Prevotex MD Sp. z o.o. Sp.K PAWILON 3A, STOISKO 2A 
Wysokociśnieniowe systemy chłodzenia
LNS CHIP BLASTER
Oferta PREVOTEX MD powiększyła się o wysokociśnieniowe systemy chłodzenia LNS CHIP BLASTER, które pozwalają znacznie zwiększyć prędkości skrawania, przedłużyć żywotność narzędzi oraz zredukować koszty oprzyrządowania. PREVOTEX MD zapewnia profesjonalną pomoc w doborze produktów odpowiadających Państwa aplikacji, instalację oraz serwis.
Easy Robots Sp. z o.o. PAWILON 6, STOISKO 111 
Stanowisko zrobotyzowane z magazynem
szufladowym model Box CNC
Stanowisko zrobotyzowane z magazynem na detale zostało zaprojektowane z myślą o maszynach CNC. Jest to moduł zamknięty, współpracujący z magazynem szufladowym detali. W skład stanowiska wchodzi:
• przegubowy manipulator 6-osiowy ES5,
• mobilny panel operatorski,
• szafa sterownicza z jednostką sterującą oprogramowaniem ESControl,
• chwytak
• wygrodzenia bezpieczeństwa
Auto Partner SA PAWILON 4, STOISKO 76 
Klucz udarowy BOXER 1/2″, 1360 Nm
Klucz udarowy BOXER charakteryzuje się optymalnym momentem obrotowym w połączeniu z kompaktową budową. Jego długość to tylko 150 mm przy momencie aż 1360 Nm. Trwały i sprawdzony udar Twin Hammer jest wzmocniony przez konstrukcję silnika typu BOXER, która zwiększa wydajność klucza aż o 25%.

Atmo Sp. z o.o. PAWILON 5A, STOISKO 56

Mieszadło pneumatczne Atmo MP-1300EX Atex
Mieszadło pneumatyczne o mocy 1250W, przeznaczone do zamontowania na zbiorniku typu MAUSER. Narzędzie przeznaczone do prac w obszarach zagrożonych wybuchem- ZAGROŻENIE WYSOKIE, STREFA 1 i 2, atmosfera gaz i pył. W zestawie wirnik uniwersalny ze stali kwasoodpornej nierdzewnej o średnicy ø140 mm, długości całkowitej do 1000 mm.
Gudel sp. z o.o. PAWILON 3, STOISKO 17 

System monitoringu stanu technicznego rolek
Zgonie z koncepcją Industry 4.0, Güdel opracowuje i wdraża system monitoringu stanu technicznego rolek (Condition Monitoring). Zaprojektowane z myślą o klinetach narzędzie Güdel umożliwia podjęcie właściwych działań w zakresie decyzji dotyczących utrzymania ruchu. Rolki mają kluczowe znaczenie dla poprawnego funkcjonowania systemów Güdel, np. dla torów jezdnych, robotów, systemów gantry lub osi liniowych. Dlatego też niezwykle ważne jest określenie ich stanu technicznego na każdym etapie funkcjonowania urządzenia. Celem Güdel jest ciągłe pozyskiwanie, analiza i ocena danych. Na tej podstawie można przewidzieć żywotność komponentów i tym samym zapobiec przestojom związanym z awariami. Klienci Güdel otrzymują kompletny system z instalacją oprogramowania do gromadzenia, oceny i lokalnego przechowywania danych.
Korzyści:

  • Modułowy, wstępnie skonfigurowany system
  • Opcja rozszerzenia w dowolnym momencie
  • Bezpieczeństwo inwestycji dzięki elastyczności
  • Koncepcja jednego źródła
  • Szybka integracja pionowa
  • Szeroka wiedza produktowa jako producenta rolek
WEMAX Sp. z o.o. PAWILON 5A, STOISKO 23 
Oprawka Drill-n-Tap
Drill-n-Tap daje wyjątkową możliwość nawiercania, wiercenia oraz gwintowania przy użyciu tylko jednej oprawki narzędziowej z szybkowymiennymi adapterami do tulejek ER20, wyposażonej w sprzęgło przeciążeniowe, automatyczny ruch zwrotny i kompensację osiową.
Oprawka do znakowania ScribeWriter
ScribeWriter – oprawka do znakowania na maszynach CNC. Do znakowania różnych materiałów o twardości do 62 HRC i różnicy powierzchni do 5 mm (np. powierzchni nierównych, zaokrąglonych); szybkie znakowanie bez obrotów wrzeciona; proste programowanie bezpośrednio z interfejsu maszyny lub za pomocą standardowego oprogramowania do grawerowania.

Cechowarka do punktowego znakowania TapWriter
TapWriter – narzędzie znakujące mikropunktowo do znakowania na obrabiarkach CNC – frezarkach, tokarkach, centrach obróbczych. Pozwala na znakowanie detalu podczas jego obróbki bez potrzeby wykonywania dodatkowych operacji. Przy pomocy TapWritera można wykonywać kody, daty, logotypy, a nawet wzory dekoracyjne.

Oprawka do znakowania MarkingHead
Głowica znakująca CNC do stosowania znaczników standardowych lub specjalnych. Eliminuje potrzebę dodatkowych operacji znakujących, pozwalając na znakowanie detali podczas obróbki na maszynie. Łatwa do zainstalowania na centrach obróbczych, frezarkach i tokarkach CNC, a nawet na ręcznie sterowanych maszynach konwencjonalnych.
Evatronix SA PAWILON 5, STOISKO 95 
eviXmatic – Automatyczny System Skanujący
eviXmatic to czteroosiowy system skanujący zintegrowany ze skanerem eviXscan 3D przeznaczony do wykonywania pełnych, bezdotykowych pomiarów części z dużą dokładnością w całkowicie zautomatyzowanym procesie. System dostarcza raport z kontroli jakości oparty na predefiniowanych scenariuszach skanowania.
ITA spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp. k. PAWILON 5A, STOISKO 16 

Ręczny skaner 3D HandySCAN BLACK firmy CREAFORM
Podczas Targów ITM firma ITA zaprezentuje nową generację ręcznych skanerów 3D firmy CREAFORM o nazwie HandySCAN BLACK. Nowy skaner 3D posiada aż jedenaście krzyży laserowych w kolorze niebieskim. Dzięki zastosowaniu nowego typu lasera oraz wysokorozdzielczych kamer, rozdzielczość pomiaru zwiększyła się aż czterokrotnie. Zdecydowanie wzrosła również prędkość pomiaru, która w wersji ELITE wynosi aż 1,3 mln punktów na sekundę. Nowe urządzenie pozwala na szybsze, bardziej dokładne oraz bardziej szczegółowe skanowanie obiektów w stosunku do poprzedniej generacji. Skaner został nagrodzony w konkursie Red Dot Design Award 2019. Serdecznie zapraszamy na prezentację urządzenia.

Strona produktu:
https://www.ita-polska.com.pl/skanery-3d

Stacjonarny przyrząd do pomiaru chropowatości i
konturu Waveline W800RC firmy Jenoptik
Podczas Targów ITM firma ITA zaprezentuje nowy stacjonarny przyrząd do pomiaru chropowatości i konturu Waveline W800RC firmy Jenoptik. Waveline W800RC firmy Jenoptik (Hommel-Etamic) to uniwersalny system do stykowego pomiaru nierówności powierzchni i konturu. Modułowa konstrukcja urządzenia i wszechstronne oprogramowanie zapewniają elastyczność aplikacyjną i możliwość obliczania wszystkich znormalizowanych parametrów profilu podstawowego, chropowatości i falistości oraz ocenę cech geometrycznych, takich jak: odległości, kąty, promienie, itp. Koncepcja “plug and measure” pozwala na indywidualną konfigurację urządzenia. W najnowszej generacji urządzeń serii Waveline do pomiaru konturu i chropowatości głowice
pomiarowe charakteryzują się zwiększoną rozdzielczością, co pozwala przeprowadzać jeszcze dokładniejsze pomiary. Kilkukrotnie wyższe prędkości pozycjonowania powalają skrócić czas trwania programu pomiarowego do minimum. Serdecznie zapraszamy na prezentację urządzenia.

Strona produktu
https://www.ita-polska.com.pl/profilometry-i-konturografy

Renishaw Sp. z o.o. PAWILON 3A, STOISKO 30 
System laserowy XK10 do pomiaru błędów
geometrycznych i obrotowych obrabiarek CNC
XK10 umożliwia pomiar prostoliniowości, prostopadłości, płaskości i równoległości wzajemnie współpracujących zespołów obrabiarki, a także orientację osi wrzeciona i współosiowość zespołów obrotowych maszyny. System charakteryzuje się zakresem pomiarowym do 30 m, zapewniając pomiar osi liniowych i obrotowych w maszynach CNC. Bezpośredni montaż na prowadnicach oraz zamienne moduły, redukują czas montażu obrabiarki.
CARTO oprogramowanie dla systemów kalibracyjnych
Pakiet umożliwia zbieranie i analizowanie danych z laserowego systemu XL-80. CARTO obsługuje pomiary liniowe, kątowe i prostoliniowości ze zdalnym zewnętrznym wyzwalaniem (TPin). Program oferuje nowy system bazy danych wyników pomiarów, który automatycznie przechowuje i grupuje dane użytkownika, co w konsekwencji upraszcza jego obsługę i pozwala na szybkie i łatwe porównywanie danych z innymi wynikami.
Technologie Formowania Metali Sp. z o.o. PAWILON 5, STOISKO 23 
Prasa krawędziowa PA16030 BASIC
Jest to synchroniczna, hydrauliczna prasa krawędziowa z innowacyjną, opatentowaną przez firmę ADIRA, konstrukcją ramy HEXA-C. Umożliwia ona niezależne, precyzyjne prowadzenie górnej belki, na które nie mają wpływu odkształcenia ramy. Prasy posiadają bogate wyposażenie standardowe przy jednoczesnym zachowaniu atrakcyjnego poziomu cenowego.
Prasa mimośrodowa PRESSIX 65CNR4
Prasa mimośrodowa o klasycznej budowie z ramą wysięgową typu „C” oraz kołem zamachowym i jednostopniową przekładnią w układzie napędu.
Prasy firmy Pressix charakteryzują się najwyższą jakością wykonania i są rozwiązaniem idealnym dla firm produkujących wyroby wymagające najwyższej precyzji oraz niemogących pozwolić sobie na jakiekolwiek przestoje w produkcji.
Coiler 60 Tauring
Jest to 9-osiowy automat do gięcia i zwijania wężownic. Jedna z niewielu maszyn na świecie o konstrukcji umożliwiającej zwinięcie kompletnej wężownicy w jednym procesie obróbczym, obejmującym gięcie wstępne końcówek oraz formowanie zwoju o zmiennej geometrii i średnicy. Coiler w znacznym stopniu usprawnia i skraca czas niezbędny do wyprodukowania wężownic o różnych typach i kształtach. Maszyna wyposażona jest w nowoczesne i zaawansowane sterowanie CNC-i
Przecinarka Carif 320 BA CNC Touch
Automat 320 BA CNC Touch, gotowy do pracy zgodnie z wymaganiami Przemysłu 4.0. Przecinarka posiada opatentowany system hydraulicznego ruchu ramienia tnącego, który zapewnia stałą, automatyczną regulację prędkości opuszczania oraz siły nacisku taśmy dla każdego rodzaju materiału, przekroju i grubości.
Giętarka do drutu 3D-R100 z głowicą fazującą- Nicemach
Jest to automatyczna giętarka do drutu 3D o klasycznej budowie, w której technologia gięcia przestrzennego oparta jest na obrotowym ramieniu, zakończonym głowicą gnącą, poruszającym się wokół drutu. Innowacyjnym rozwiązaniem w tej maszynie jest zastosowanie automatycznego modułu fazującego, który w przypadku konieczności tego typu wykończenia detali, znacznie przyspiesza proces produkcyjny.
KF-Domena Sp. z o.o. PAWILON 3A, STOISKO 6 
BAUDIS IoT – System gromadzenia i analizy danych przemysłowych firmy Baumueller
System BAUDIS IoT jest rozwiązaniem elektronicznym a do wyświetlania danych zostało napisane specjalne oprogramowanie wyświetlane na monitorze biurowym lub przemysłowym. Informacje są zbierane z różnych źródeł takich jak czujniki, silniki, przekładnie oraz wiele innych, na których można zmierzyć występowanie określonych wartości. Za komunikację odpowiada system elektronicznych skrzynek (Black Box), do których docierają sygnały. Za pomocą dedykowanego oprogramowania firmy Baumueller informacje są przetwarzane, zapisywane i wyświetlane na monitorze. System BAUDIS IoT jest odpowiedzią firmy Baumueller na wyzwania stawiane przez Przemysł 4.0.
ROOKS GARAGE PAWILON 4, STOISKO 76 
Klucz udarowy BOXER
Optymalny moment obrotowy połączony z kompaktową budową. Jego długość to tylko 150 mm przy momencie aż 1360 Nm. BOXER to unikalna konstrukcja silnika z dwoma komorami pracy. Na każdy obrót silnika przypadają 2 cykle pracy. Klucz udarowy BOXER to najbardziej uniwersalny klucz dla serwisu!
Eckert AS Sp. z o. o. PAWILON 5, STOISKO 44 
ConnECKt 4.0
ConnECKt 4.0 to inteligentny system, którego zadaniem jest wprowadzenie właścicieli maszyn Eckert do Przemysłu 4.0. Polega on na przyjaznej aplikacji panelu sterującego, która przedstawia osobie zarządzającej, znajdującej się w dowolnym miejscu na świecie“cyfrowego bliźniaka” wszystkich żądanych informacji z maszyny do cięcia Eckert. Dotyczą one między innymi: sprawności maszyny, wydajności, czasu pracy i przestojów, zużycia części eksploatacyjnych i gazów, zbliżających się terminów konserwacji, temperatury otoczenia i innych*. Pobierane dane zostają zapamiętywane i na ich podstawie tworzone są analizy i statystyki stanowiące pomoc w zarządzaniu produkcją w celu zwiększenia jej efektywności. System ConnECKt 4.0 jest przeznaczony dla większości modeli przecinarek firmy Eckert. Możliwa jest jego implementacja w starszych modelach, dzięki specjalnemu pakietowi Retrofit 4.0. *zależnie od wyposażenia maszyny
FIRMA WIELOBRANŻOWA ,, ŚCISKPOL” STANISŁAW JENEK PAWILON 3A, STOISKO 58 
  PRODUCENT NARZĘDZI RĘCZNYCH I MASZYN
Ściskpol to producent narzędzi ręcznych oraz dużej gamy maszyn do obróbki metali. Wśród naszych produktów można wymienić m.in. imadła ślusarskie i warsztatowe, giętarki do rur, prasy hydrauliczne, nożyce dźwigniowe i ściski stolarskie. Szczególną uwagę zwracają w naszym asortymencie hydrauliczne prasy. Naszą specjalnością są usługi CNC, a więc obróbka skrawaniem. Posiadamy nowoczesny park obrabiarek sterowanych numerycznie.
IPG Photonics Sp. z o.o PAWILON 5, STOISKO 13 
LDD-700 – System monitorowania procesu spawania.
Najnowszy system monitorowania procesu spawania LDD-700 oferuje śledzenie pięciu parametrów spawania: położenie osi złącza, odległość ogniskowa, głębokość spawania, wysokość oraz szerokość lica spoiny – wszystko w czasie rzeczywistym w jednym urządzeniu.
YLS-6000-U – najmniejszy na świecie 6 kW laser przemysłowy
Dostarczane w najmniejszej dostępnej na rynku formie. Lasery te mogą być łatwo zintegrowane z wycinarkami laserowymi.
YLR -3000-HPP
Dwukrotne zwiększenie mocy szczytowej w trybie impulsowym Możliwość pracy w trybie QCW zapewnia moc szczytową do 2 razy wyższą od mocy średniej, pozwalając jednocześnie na zwiększenie prędkości oraz poprawę jakości przebijania, jak również przebijanie grubszych materiałów. Zmniejszona ilość wprowadzanego ciepła w trybie dwukrotnie wyższej mocy szczytowej skutkuje wyższą jakością cięcia skomplikowanych elementów i zmniejszenie ilości odprysków przy przebijaniu.
AMB – Laser włóknowy z regulowanym profilem wiązki
Regulacja profilu wiązki pozwala na dynamiczną zmianę profilu (modu) wiązki wyjściowej oraz zwiększenie elastyczności w aplikacjach cięcia i spawania. AMB umożliwia programowalną regulację mocy wyjściowej w dowolnej kombinacji mocy centralnej plamki o dużej gęstości mocy i części zewnętrznej w postaci pierścienia.
GF Machining Solutions PAWILON 3, STOISKO 9 

Zautomatyzowane gniazdo produkcyjne, płynnie integrujące ze sobą drążarkę wgłębną AgieCharmilles FORM X 400, frezarkę Mikron MILL S 500, zmieniacz palet System 3R WorkPartner 1+ oraz oprogramowanie zarządzające Cell Manager.
Zautomatyzowane gniazdo produkcyjne łączy, poprzez robota WPT 1+ wyposażonego w stację załadowczą i osuszającą, dwie obrabiarki, tj. Mikron MILL S 500 oraz AgieCharmilles FORM X 400. Ta komórka automatyzacji jest rozwiązaniem polecanym dla narzędziowni oraz producentów form do przetwórstwa tworzyw sztucznych. Zapewnia bezobsługową produkcję wkładek formujących – frezarka MILL S 500 wykonuje elektrody, używane następnie w drążarce FORM X 400, gdzie odbywa się obróbka elektroerozyjna wkładek formujących. Całością zarządza oprogramowanie Cell Manager. Możliwa jest zdalna kontrola procesu obróbki poprzez sieć LAN. Taka konfiguracja umożliwia pracę ciągłą na trzy zmiany i wzrost produktywności nawet o 60%. WPT 1+ wyposażony jest w 80 pozycji palet 3R Macro oraz w 9 pozycji palet 3R Dynafix.

Więcej informacji: https://www.gfms.com/s3r/en/products/automation/workpartner.html

Centrum do produkcji addytywnej z metalu DMP Flex 350.
GF Machining Solutions połączyło siły z 3D Systems w celu opracowania zintegrowanych rozwiązań produkcyjnych opartych na drukowaniu 3D. Celem tego partnerstwa jest stworzenie nowej generacji rozwiązań do wytwarzania addytywnego. Łączy ono doświadczenie firmy 3D Systems w zakresie wytwarzania przyrostowego z ekspertyzą GF Machining Solutions w obróbce ubytkowej metali, co umożliwia opracowanie bardziej płynnych i zoptymalizowanych pod kątem pracy rozwiązań poprzez integrację drukarek 3D, materiałów, oprogramowania z obróbką elektroerozyjną (EDM), jak również frezarkami i obrabiarkami laserowymi. Na naszym stoisku przedstawimy nie tylko nowy, innowacyjny system druku 3D opracowany wspólnie z 3D Systems, ale również zaprezentujemy rozwiązania płynnie integrujące w procesie produkcyjnym drukarki 3D metalu z obrabiarkami GF Machining Solutions i naszymi rozwiązaniami przetwarzania końcowego.

Więcej informacji: https://www.gfms.com/country_PL/pl/Products/advanced-manufacturing/additive-manufacturing-family.html

Yamazaki Mazak Central Europe Sp. z o.o., Oddział w Polsce PAWILON 3A, STOISKO 14 
SMOOTH Monitor AX – oprogramowanie służące monitorowaniu i analizie danych z obrabiarek w czasie rzeczywistym Bariery w przepływie informacji są jednym z najważniejszych czynników wpływających niekorzystnie na efektywność produkcji. Osoby kierujące produkcją będą podejmowały trafniejsze decyzje, mając dostęp do aktualizowanych na bieżąco, rzetelnych danych dotyczących maszyn i produkcji. W Przemyśle 4.0 bariery informacyjne znikają, a dane mogą być szybko analizowane i udostępniane na wszystkich poziomach organizacji — od hali produkcyjnej po biuro zarządu oraz działy zakupów, finansów i logistyki. SMOOTH Monitor otwiera kanały wymiany informacji, zapewniając dostęp — za pośrednictwem sieci LAN — do wyników operacyjnych każdej maszyny wszystkim osobom, które tych danych potrzebują. SMOOTH Monitor graficznie prezentuje stan każdej maszyny i oferuje przeglądową wizualizację stanu całego zakładu. Panele kontrolne mogą być wyświetlane na hali lub monitorowane za pośrednictwem smartfonów lub innych urządzeń mobilnych, a kluczowe informacje, takie jak obciążenie wrzeciona, są zawsze dostępne do analizy. Co szczególnie istotne, SMOOTH Monitor umożliwia zarządzanie z poziomu tabletu także maszynami innych producentów. SMOOTH Monitor korzysta z MTConnect, otwartego, wolnego od tantiem protokołu komunikacji w przemyśle produkcyjnym, który pozwala łączyć różne maszyny i systemy automatyki w zakładzie, a tym samym integrować sprzęt różnych producentów z systemami CNC, takimi jak SMOOTH Technology. Usprawnia komunikację między różnymi urządzeniami produkcyjnymi i komponentami oprogramowania pochodzącymi od różnych dostawców. Umożliwia zatem wdrożenie zasad Przemysłu 4.0 z korzyścią dla wydajności.
SMARTTECH Sp. z o.o. PAWILON 6, STOISKO 17 
  MICRON3D color 10MPix – skaner 3D
MICRON3D COLOR 10MPix to ultra-precyzyjny skaner 3D o wysokiej rozdzielczości i czułości, certyfikowany zgodnie z zaleceniami niemieckich norm VDI / VDE. Umożliwia on pozyskanie precyzyjnych informacji o geometrii i kolorze dowolnego obiektu z dokładnością geometryczną 0.015mm. W wyniku pomiaru skanerem MICRON3D COLOR 10MPix otrzymujemy kolorową chmurę o rozdzielczości nawet 400 punktów/mm2 reprezentującą informacje o współrzędnych X,Y,Z oraz kolor RGB w każdym punkcie. Pozwala to na pomiary 3D obiektów ciemnych i błyszczących z meteorologiczną dokładnością.
SMARTTECH3D Position Control System
SMARTTECH3D Position Control System to unikalne i elastyczne rozwiązane każdorazowo dostosowywane do określonych potrzeb użytkownika. Specjaliści z firmy SMARTTECH odpowiednio dobierają skanery 3D i rozbudowują oprogramowanie SMARTTECH3Dmeasure co następnie integrowane jest w jeden sprawnie działający SMARTTECH3D Position Control System. Rozwiązanie posiada dodatkowo inteligentny moduł komunikacyjny zdolny do porozumiewania się z pozostałymi urządzeniami przemysłowymi oraz wewnętrznymi systemami co daje możliwość integracji z istniejącymi w nowoczesnych fabrykach w pełni zautomatyzowanymi liniami produkcyjnymi. SMARTTECH3D Position Control System sprawdzi się przede wszystkim jako niezawodne narzędzie do kontroli jakości w każdej nowoczesnej fabryce podążającej za trendem Industry 4.0.
OBERON 3D L. Pietrzak i Wspólnicy Sp.j. PAWILON 6, STOISKO 8 
System czujników środowiskowych Oberon3D
System czujników środowiskowych Oberon3D pozwala ująć w jednej wspólnej strukturze sensory parametrów otoczenia jak temperatura, wilgotność, ciśnienie, natężenie światła, etc. Architektura systemu umożliwia dołączanie kolejnych czujników na dowolnym etapie eksploatacji poprzez połączenie kablowe lub bezprzewodowe.
TYROLIT Poland Sp. z o.o. TEREN OTWARTY, STOISKO 1 
X-lock
Nowa technologia mocowania przeznaczona do szlifierek kątowych jest przygotowana do błyskawicznego sukcesu rynkowego. Liderami tej technologii są firmy TYROLIT i Bosch. Dzięki prostemu mechanizmowi zatrzaskowemu tarcza ścierna – np. tarcza tnąca – w kilka sekund łączy się ze szlifierką kątową X-LOCK. Tarcza ścierna musi posiadać specjalne mocowanie współpracujące z mechanizmem X-LOCK, a firma TYROLIT jest jednym z pierwszych producentów materiałów ściernych, który wprowadził to mocowanie do asortymentu tarcz ściernych.
Cerabond X
CERABOND X kryje w sobie połączenie ziarna ceramicznego o nowej strukturze z naszym unikatowym systemem wiązania, co gwarantuje niezmienną agresywność oraz niezrównaną trwałość. Dzięki tej technologii powstały ściernice, które są najlepszym rozwiązaniem do szlifowania stali i stali nierdzewnej w zastosowaniach przemysłowych.
 

Fundacja “Z Robotem za Rękę”
Młodzieżowa grupa robotyczna FRC “NewTech 7570” Zaprezentujemy robota, który zostały w całości wymyślone, skonstruowane i zaprogramowane przez młodzieżową drużynę robotyczną NewTech 7570 na międzynarodowe zawody robotyczne FIRST w Stambule oraz Lubelską Ligę Robotyki. Założona przy Fundacji drużyna jest drugim w Polsce zespołem robotycznym typu FIRST Robotics Competition. FRC (www.firstinspires.org) to międzynarodowy konkurs, którego celem jest zbudowanie robota wykonującego określone czynności, aby potem rywalizować z zespołami z całego świata w finałowych rozgrywkach (www.firstinspires.org). Drużyna składa się z młodzieży gimnazjów i szkół podstawowych.

POWER-TECH PAWILON 5, STOISKO 59 
eRs Cloud
eRS Cloud – to nowoczesny system raportowy dający nieograniczone możliwości tworzenia dynamicznych raportów. System bazujący na najnowszych rozwiązaniach programistycznych pozwala na dowolne kreowanie raportów graficznych, dynamiczną i statyczną prezentację danych. Export formularzy do popularnych formatów (PDF, JPG, Excel) i dalszą analizę na przykład w programie Excel . Umożliwia integrację z CAD/CAM i dowolnym systemem ERP, co pozwala na jednolite nazewnictwo materiałów, kontrolę kosztów, jakości, uszkodzeń. System raportowy jest przygotowany do pracy w trybie Industry 4.0 oraz Smart Factory.
eRis – graficzny interfejs użytkownika
Eagle eSoft eRis jest nowym produktem z rodziny oprogramowania eSoft. To zupełnie nowa jakość interakcji człowieka oraz zewnętrznych systemów z wycinarką laserową Eagle. Podczas tworzenia tego rozwiązania położono nacisk na intuicyjność oraz ergonomię pracy. Zastosowanie wiodących technologii z zakresu wytwarzania oprogramowania umożliwiło implementację nowatorskich rozwiązań w pełni wykorzystujących potencjał jednostek obliczeniowych maszyny. Interfejs użytkownika został zaprojektowany zgodnie z obecnymi trendami UI oraz UX, co czyni obsługę maszyny łatwą jak nigdy dotąd. Integracja z nowym systemem raportowania eRS Cloud umożliwia pozyskiwanie większej ilości precyzyjnych danych wnosząc raporty eRS na wyższy poziom. Nowe algorytmy sterowania współpracujące z eRis pozwalają na jeszcze bardziej wydajną pracę maszyny. Ergonomia pracy, intuicyjność obsługi, rewolucyjny design. Tak można krótko scharakteryzować projekt eRis. To zupełnie nowa jakość interakcji człowieka oraz zewnętrznych systemów z wycinarką laserową Eagle.
ELESA+GANTER Polska Sp. z o. o. PAWILON 3, STOISKO 29 
Dociskacze szybkomocujące GN 810.3 i GN 810.4
Do budowy dociskaczy serii GN 810.3 i GN 810.4 zastosowano stal konstrukcyjną wyższej jakości, która dodatkowo została zahartowana powierzchniowo, a następnie ocynkowana. Powierzchniowe hartowanie to wyższa twardość powierzchni, a zarazem niższe zużycie ścierne przy współpracy ze sworzniami, które są standardowo wstępnie przesmarowane. Dzięki wykorzystaniu smaru silikonowego nie ma potrzeby ponownego smarowania tych elementów. Jeżeli potrzeba wyższej odporności na korozję – mamy na to odpowiedź w postaci wersji ze stali AISI 304. Wersja ze stali nierdzewnej również jest wstępnie przesmarowana i nie wymaga dodatkowej obsługi.
Dźwignia nastawna GN 307 rekomendowana do
przyrządów obróbczych
Dźwignia nastawna wykorzystywana jest jako narzędzie do łatwego i szybkiego mocowania przedmiotów. Pełni ona funkcję śruby lub nakrętki, a jej obsługa nie wymaga używania narzędzi. Innowacją w modelu GN 307 jest dodatkowa, zaprasowana podkładka, która jest zintegrowana z dźwignią. Zauważyliśmy, że klienci często wykorzystują nasze dźwignie do mocowania elementów obrabianych w przyrządach. Ramiona dźwigni są pokryte żywicą epoksydową, dzięki czemu można uzyskać różnorodne kolory zgodne z paletą RAL.
Dociskacze obrotowe GN 875
Dociskacze obrotowe GN 875 są stosowane w przypadku, gdy musimy mieć swobodny dostęp od góry do mocowanego przedmiotu w celu jego łatwej wymiany. Podczas procesu mocowania najpierw odbywa się ruch obrotowy o 90 °, a następnie liniowy skok dociskania. Dociskacze obrotowe wyposażone są w tłok z pierścieniem magnetycznym, a tym samym są przystosowane do odczytu końcowego położenia przez czujnik.
ZCL/ZCR – koła i listwy zębate z technopolimeru
Walcowe koła zębate ZCL wraz z listwami zębatymi ZCR są elementami przeniesienia napędu stosowanymi w przekładniach zębatych. Elementy te wykonane są ze wzmocnionego technopolimeru na bazie poliamidu, co stanowi ciekawą alternatywę dla metalowych elementów transmisyjnych. Mogą być stosowane w aplikacjach wymagających redukcji hałasu lub dla potrzeb zmniejszenia smarowania. Ponadto, wysoka wytrzymałość tworzywa na czynniki chemiczne ogranicza korozję w agresywnym środowisku.
Rozcięte pierścienie osadcze GN 7062 – GN 7072
Grupa rozciętych pierścieni osadczych z serii GN 706… opiera swoje pozycjonowanie na połączeniu ciernym pomiędzy wałkiem a wewnętrzną powierzchnią pierścienia. Zaciśnięcie odbywa się poprzez dokręcenie śruby z łbem walcowym i skutkuje zmniejszeniem szczeliny w pierścieniu. Rodzina pierścieni osadczych dwuczęściowych GN 707 umożliwia montaż pierścienia bez konieczności wsuwania go od początku wałka.
Baumalog PAWILON 6, STOISKO 19 
Automatyczny regał windowy Modula Slim
Firma Baumalog, będąca producentem automatycznych systemów magazynowych i transportowych, informuje o poszerzeniu swojej oferty regałów windowych włoskiej firmy Modula, której jest autoryzowanym dealerem. Gama dostępnych regałów windowych Modula powiększa się o model Slim, który wyróżnia kompaktowy rozmiar i uniwersalność – zajmuje tylko 3 m² powierzchni i może mieć do 7 m wysokości. Regały automatyczne włoskiego producenta służą głównie do składowania artykułów drobnych i lekkich – doskonale sprawdzają się m. in. jako magazyn części zamiennych, narzędzi i komponentów w wielu gałęziach przemysłu. Stosowanie automatycznych regałów windowych to wymierne korzyści m. in. w postaci szybkiego i wygodnego dostępu do składowanych towarów, skrócenia i ułatwienia procesu kompletacji czy zwiększenia powierzchni magazynowej wykorzystując dostępną wysokości hali. Model Slim na swoich półkach jest w stanie pomieścić nawet 25 ton artykułów, a jego dodatkową zaletą jest prosty montaż, co pozwala, w razie konieczności, na szybką zmianę lokalizacji (maks. 2 dni), a oprogramowanie Modula WMS ułatwia integrację z wieloma systemami ERP. Poznaj wszystkie zalety automatycznych regałów windowych na stoisku Baumalog. Pawilon 6 Stoisko 19
Techmark L. Ogłoza, S. Zdziechowski sp. j. PAWILON 6, STOISKO 40 
Szafa RFID jest centralnym ogniwem Systemu umożliwiającego ewidencjonowanie zasobów oznaczonych tagami RFID. Zapewnia ona pełną kontrolę nad zasobami, automatyczne zbieranie danych do analiz, raportowania zintegrowanego, czy optymalizowania procesów.