ZAPRASZAMY NA NAJBLIŻSZĄ EDYCJĘ 3-6.06.2025!!! 🔥📣🔥📣  

Organizator:

Premiera drukarki do metalu na stoisku B3D

Podziel się

Na targach ITM INDUSTRY EUROPE nie zabraknie technologii addytywnych. Jedną z firm z branży 3D będzie B3D! Wystawca na targach zaprezentuje premierowy produkt. To drukarka do metalu Alpha Laser AL3D-METAL. Urządzenie oferuje szybkie, precyzyjne i bezpieczne wytwarzanie skomplikowanych obiektów.  

Drukarka do metalu Alpha Laser AL3D-METAL

 

 

AL3D-METAL – mała drukarka 3D do metalu z dużymi możliwościami

Drukarka 3D AL3D-METAL 200 firmy Alpha Laser oferuje szybkie, precyzyjne i bezpieczne wytwarzanie skomplikowanych obiektów, przy niewielkich gabarytach urządzenia. AL3D-METAL 200 o wymiarach 600 na 617 mm, czyni ją odpowiednią dla firm o ograniczonej przestrzeni, które wymagają wysokiej jakości i precyzji w procesie produkcyjnym. Jest to szczególnie przydatne dla firm produkujących biżuterię, które często wymagają precyzyjnego druku 3D z metali szlachetnych, takich jak złoto, platyna i srebro. Drukarka sprawdzi się również w laboratoriach i instytutach badawczych dysponujących niewielkimi przestrzeniami biurowymi.

 

Bezpieczne użytkowanie drukarki 3D do metalu – zamknięty obieg proszków drukujących

Zamknięty obieg proszku w drukarce AL3D-METAL zwiększa bezpieczeństwo pracy, ponieważ operator nie ma kontaktu z nim podczas całego procesu drukowania. W druku 3D z metalu często stosuje się metody druku oparte na technologii Selective Laser Melting (SLM) lub Electron Beam Melting (EBM). W tych procesach, metalowy proszek, taki jak stal nierdzewna, aluminium czy tytan, jest stopniowo nanoszony warstwami i stopiony za pomocą lasera lub wiązki elektronowej. To pozwala na stopniowe tworzenie trójwymiarowego przedmiotu. Drukowanie 3D z użyciem proszku metalowego generuje duże ilości rozdrobnionych pyłów, które mogą być wdychane lub przenikać nawet przez skórę. W przypadku drukarek do metalu standardem są cząsteczki o średnicy rzędu kilku mikrometrów lub nawet mniejszej – niektóre drukarki mogą używać proszku o średnicy cząstek wynoszącej 15-45 mikrometrów. Są to wielkości pozwalające na łatwe przenikanie barier ciała ludzkiego i przedostanie się do organizmu. W zaprezentowanej drukarce AL3D-METAL opracowano system druku, który jest w pełni bezpieczny dla użytkownika, ze względu na brak kontaktu z proszkiem na każdym etapie – począwszy od napełniania kardridży, poprzez wydruk, a skończywszy na czyszczeniu wydruku. W zestawie znajduje się dedykowana stacja napełniania, która posiada odizolowaną komorę z rękawicami ochronnymi, gdzie odbywa się także czyszczenie wydruku.

 

Wydruki z drukarki 3D AL3D-METAL 200

Przykładowe wydruki 3D pokazujące możliwości drukarki AL3D-METAL 200. Wydruki 3D z platyny, srebra., złota, stopów metali jak brąz czy metali reaktywnych, a także połączenie kilku metali w jednym wydruku

Branże w których sprawdzi się drukarka 3D do metalu:

  • Branża stomatologiczna
  • Branża badawcza
  • Prototypowanie
  • Branża mechaniczna
  • Branża odlewnicza

 

Oficjalny dystrybutor:

 B3D s.c. ul. Dereniowa 4, 61-306 Poznań, sales@b3d.com.pl, +48 798 561 561