ZAPRASZAMY NA NAJBLIŻSZĄ EDYCJĘ 3-6.06.2025!!! 🔥📣🔥📣  

Organizator:

Przełomowe technologie na stoisku AMADY

Podziel się

Podczas tegorocznej edycji targów ITM Industry Europe firma AMADA zaprezentuje najnowszą wycinarkę laserową Amada – Ventis AJe z rezonatorem fiber o mocy 6 kW. Urządzenie pozwala uzyskać bardzo wysoką jakość wiązki, która jest niezbędna do uzyskania najlepszych rezultatów cięcia.

Nieoceniona oszczędność czasu

Wycinarka laserowa Ventis AJe 6kW wykorzystuje opracowaną przez firmę AMADA przełomową technologię Locus Beam Control (LBC), żeby zapewnić elastyczne rozwiązanie, które jest dostosowane do wszelkich potrzeb w zakresie cięcia laserowego. Nową wycinarkę wraz z rezonatorem Amada z pojedynczym modułem diodowym opracowano z myślą o wysokiej prędkości i wydajności procesu cięcia. Technologia LBC umożliwia przesuwanie wiązki lasera zgodnie z określonymi wcześniej wzorami niezależnie od ruchu głowicy tnącej lasera, zapewniając optymalne usuwanie materiału. Tę technologię można też wykorzystywać do wycinania małych okrągłych otworów bez ruchu głowicy tnącej lasera, co umożliwia znacznie szybszą obróbkę. Podczas testów – wycinania 100 otworów o średnicy 1,5 mm – osiągnięto oszczędność czasu o 70%.

Idealna maszyna do zwiększenia produkcji

Niewątpliwy atut to modułowa konstrukcja rozwiązań automatyzacyjnych firmy AMADA. Zarówno autonomiczne procesy – takie jak monitorowanie szkła ochronnego, soczewki, kształtu i stanu technicznego dyszy, centryczności wiązki lasera – jak i automatyczne wznowienie obróbki po kolizji głowicy są wykonywane bez udziału operatora i zapewniają niezawodne funkcjonowanie maszyny. Wśród nowych cech i funkcjonalności wycinarki Ventis AJe 6kW warto zwrócić uwagę również na nowy system sterowania AMNC 4ie. Zaprojektowano go z myślą o łatwiejszej obsłudze maszyny i szybszej obróbce dzięki mocniejszemu procesorowi. Dzięki zmniejszonemu zużyciu energii i niewielkim rozmiarom wycinarka laserowa Ventis-AJe 6kW jest idealną maszyną do zwiększenia produkcji.

Zobacz na filmie jak działa ta przełomowa technologia!

Odwiedź stoisko firmy AMADA na targach ITM INDUSTRY EUROPE!