ZAPRASZAMY NA NAJBLIŻSZĄ EDYCJĘ 3-6.06.2025!!! 🔥📣🔥📣  

Organizator:

Roboty mobilne – przegląd rynku 2020

22.04.2020 12:00:00

Podziel się

Partner medialny targów ITM INDUSTRY EUROPE - portal zrobotyzowany.pl przygotował raport dotyczący robotów mobilnych. Urządzenia te posiadają wiele zalet – przyczyniają się do wzrostu wydajności, zmniejszenia liczby błędów, skracają przerwy w produkcji, dzięki nim można również skuteczniej śledzić materiały.

 

Roboty mobilne stają się coraz bardziej popularną technologią robotyzacji, ponieważ przyczyniają się do wzrostu wydajności, zmniejszenia ilości błędów, skracają przerwy w produkcji, dzięki nim można również skuteczniej śledzić materiały.

 

Według raportu World Robotics 2019 Service Robots 7700 profesjonalnych robotów transportowych przeznaczonych zostało do środowisk produkcyjnych i niemal 103 000 do innych niż produkcyjne i obecnie to one wpływają na rozwój tego rynku. Systemy logistyczne wykorzystywane w dziedzinach niezwiązanych z produkcją to obecnie silny trend. Zaawansowane rozwiązania magazynowe są coraz częściej stosowane zwłaszcza w dużych firmach z branży e-commerce.

 

Roboty mobilne są bezpieczne i mogące pracować ramię w ramię z ludźmi. Posiadają bowiem czujniki do wykrywania przeszkód oraz skaner, przez co nie dochodzi do kolizji i ich przemieszczanie odbywa się w bezpieczny sposób.

Na polskim rynku dostępnych jest coraz więcej rozwiązań, jeśli chodzi o roboty transportowe, z tego powodu redakcja portalu Zrobotyzowany.pl przygotowała przegląd dostępnych na polskim rynku rozwiązań .

Czytaj całość na: zrobotyzowany.pl

Raporty Zrobotyzowany.pl: 

Źródło: Zrobotyzowany.pl