ZAPRASZAMY NA NAJBLIŻSZĄ EDYCJĘ 3-6.06.2025!!! 🔥📣🔥📣  

Organizator:

SUR: Życie na krawędzi, czyli systemy Edge AI w przemyśle

Podziel się

Wykorzystanie systemów sztucznej inteligencji w obliczeniach brzegowych w przemyśle, czyli tzw. systemów Edge AI, rozwiązania sprzętowe takie jak Nvidia Jetson, Google Edge TPU oraz platforma Intel Gaudi - o tym opowie ekspert dr inż. Marcin Bieńkowski, redaktor prowadzący tytułu SUR – Służby Utrzymania Ruchu.

Wykład: Życie na krawędzi, czyli systemy Edge AI w przemyśle

Data: 31.05.2023, godz.15:00-15:30 

Miejsce: Pawilon 5A, Scena Trendów dla Przemysłu

Organizator: Czasopismo Służby Utrzymania Ruchu, Wydawnictwo Forum Media Polska

Prelegent: dr inż. Marcin Bieńkowski, redaktor prowadzący tytułu SUR – Służby Utrzymania Ruchu

W prezentacji poruszona zostanie tematyka wykorzystania systemów sztucznej inteligencji w obliczeniach brzegowych w przemyśle, czyli tzw. systemów Edge AI. Przedstawione zostaną tu mało znane w Polsce, a chętnie wykorzystywane na świecie rozwiązania sprzętowe takie jak Nvidia Jetson, Google Edge TPU oraz platforma Intel Gaudi. Systemy te wykorzystują algorytmy uczenia maszynowego do rozwiązywania problemów pojawiających się na liniach produkcyjnych, a więc na brzegu sieci.

dr inż. Marcin Bieńkowski, redaktor prowadzący tytułu SUR – Służby Utrzymania Ruchu

dr inż. Marcin Bieńkowski jest absolwentem wydziału Podstawowych Problemów Techniki Politechniki Wrocławskiej. Na tej uczelni obronił również swoją pracę doktorską. Z mediami związany jest od 1997 roku, gdzie rozpoczął pracę w magazynie komputerowym CHIP. W swojej wieloletniej karierze współtworzył takie tytuły jak PC Format, Next, IT Professional, IT w Administracji, Automatyka, Autonaprawa, Powder and Bulk oraz szeregiem portali, zarówno z branży IT, jak i branży przemysłowej. Kierował również jako Redaktor Naczelny takimi tyłami jak: Magazyn Przemysłowy, Benchmark Business, e-Sport, Fortniter. Obecnie związany jest z magazynem SUR – Służby Utrzymania Ruchu wydawanym przez Forum Media Polska. Dzięki swojej rozległej, multi-dyscyplinarnej wiedzy płynnie łączy zagadnienia związane z rozwojem technologii IT z systemami przemysłowymi, takimi jak Przemysłowy Internet Rzeczy, Przemysł 4.0 czy systemy sztucznej inteligencji w przemyśle.

 UWAGA: UDZIAŁ W WYDARZENIACH MOŻLIWY JEDYNIE DLA OSÓB POSIADAJĄCYCH DOKUMENTY WSTĘPU NA TARGI ITM INDUSTRY EUROPE (ZAPROSZENIE LUB BILET).