ZAPRASZAMY NA NAJBLIŻSZĄ EDYCJĘ 3-6.06.2025!!! 🔥📣🔥📣  

Organizator:

Świat innowacyjnych technologii – produkty nagrodzone Złotym Medalem na ITM Industry Europe

Podziel się

Podczas najważniejszych targów dla branży przemysłowej ITM Industry Europe 2024 wręczone zostaną nagrody w kategorii Produkty Przemysłowe i Nauka dla Gospodarki oraz na targach Logistyki, Magazynowania i Transportu MODERNLOG 2024.

Złotym Medalem Grupy MTP jury konkursowe doceniło 22 produkty zgłoszone przez firmy na ITM Industry Europe. Z kolei 5 prestiżowych nagród kapituła przyznała produktom zgłoszonym na targach Modernlog 2024. Wybór laureatów był sporym wyzwaniem dla ekspertów oceniających zgłoszone wyroby i rozwiązania, ze względu na ich wysoki poziom innowacyjności oraz unikalne cechy związane ze zrównoważonym rozwojem. Nagrodzone w tym roku produkty, prezentują światowy poziom, ponadto zawierają najnowsze rozwiązania na naszym rynku przemysłowym mówi prof. dr hab. inż. Michał Adam Wieczorowski, przewodniczący Kapituły Konkursowej Złotego Medalu, prorektor ds. rozwoju i współpracy z gospodarką Politechniki Poznańskiej.

- Widoczne są nowe trendy obowiązujące w rozwiązaniach informatycznych, a w szczególności procedury sztucznej inteligencji, coraz chętniej wykorzystywane w różnych dziedzinach przemysłu. Zdając sobie sprawę z problemami z zasobami ludzkimi wielu producentów sięga również po pomysły związane z automatyzacją i robotyzacją. Dostrzegalne są również rozwiązania oparte o budowę modułową, która pozwala na szybsze i bardziej elastyczne przezbrajanie stanowisk, podkreśla prof. dr hab. inż. Michał Adam Wieczorowski.

Coraz więcej produktów uwzględnia zasady zrównoważonego rozwoju, w tym ekologię i troskę o zapewnienie następnym pokoleniom jak najlepszego świata.

- Uwidacznia się to między innymi w zastosowanych materiałach oraz zmniejszeniu zużycia energii potrzebnej do zasilania urządzeń i prowadzenia procesów technologicznych. Pojawiają się rozwiązania o większej efektywności, gwarantujące bardziej konkurencyjną pozycję użytkowników. Oprócz produktów materialnych w otrzymywanych przez grupę MTP propozycjach znajduje się także oprogramowanie oraz usługi. Te ostatnie charakteryzują się tendencją do odciążenia klienta, aby mógł się on skupić na tym, w czym jego know how przejawia się najwyraźniej.

Jedną z nagród otrzymał Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie (Wydział Inżynierii Mechanicznej i Mechatroniki) za Centrum addytywno – skrawające ProtoPlastMaker 4.0. Dla tej szczecińskiej uczelni, która na swoim koncie ma już kilka Złotych Medali udział w konkursie i obecność na targach dla branży przemysłowej wzmocniło kontakty z biznesem i pomogło wypromować oferowane produkty.

- Owocem tych działań było wiele projektów naukowo-badawczych, realizowanych z przemysłem, zakończonych wdrożeniami rozwiązań do praktyki przemysłowej. Obecnie zdecydowanie rozszerzyliśmy swój potencjał badawczy o ofertę dla potrzeb cyfryzacji przemysłu i poprzez targi aktywnie poszukuje partnerów do współpracy, mówi Agnieszka Terelak-Tymczyna przedstawicielka Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego.

 

 

 

Nagrodę otrzymała także firma Syntaco za produkt Altergrinding E. To ciesz zaprojektowana ekologicznie, oparta na bezbarwnych syntetycznych estrach pochodzenia roślinnego. Specjalna formuła tego produktu została opracowana do ostrzenia i szlifowania narzędzi, w których czystość obrabianego przedmiotu i maszyny jest kluczowym warunkiem.

 

 

 

 

Wśród produktów nagrodzonych prestiżową statuetką Złotego Medalu jest min. e – CzasPL innowacyjny system niezawodnej i wiarygodnej dystrybucji czasu urzędowego na obszarze RP. Drugim innowacyjnym projektem, zgłoszonym przez Główny Urząd Miar jest Trans – Tacho. Oba są skierowane do konkretnych odbiorców, stawiających na rozwój nowoczesnych technologii, niezawodne rozwiązania i dostępność usług.

Przedsiębiorcy, których wyroby i rozwiązania zostały wyróżnione Złotym Medalem Grupy MTP zgodnie przyznają, że targi to znakomita okazja promocji marki i budowania pozytywnego wizerunku firmy. To również możliwość spotkania się z potencjalnymi odbiorcami.

- Udział w Targach ITM Industry Europe jest dla naszej firmy wydarzeniem o wyjątkowym znaczeniu. Od samego początku naszej obecności na polskim rynku, z radością bierzemy udział w tym prestiżowym wydarzeniu. Jesteśmy przekonani, że regularny udział w tym wydarzeniu przyczynia się do naszego sukcesu na polskim rynku mówi Marcin Sawczyn, dyrektor zarządzający Haimer Polska. Udział w ITM Industry Europe jest niezwykle ważnym wydarzeniem również dla pozostałych wystawców, min. dla firmy EAGLE SP. Z O.O.

- Uczestniczymy w tym wydarzeniu już od 12 lat. W tym roku objęliśmy również honorową rolę ambasadora tych targów. ITM to nie tylko prestiżowa platforma prezentacji naszych najnowszych technologii i produktów, ale także doskonała okazja do nawiązania cennych kontaktów biznesowych. Dzięki obecności na Międzynarodowych Targach Poznańskich możemy spotkać się twarzą w twarz z klientami, wymienić doświadczenia i lepiej zrozumieć aktualne trendy oraz potrzeby mówi Magdalena Klimaszewska z EAGLE – GROUP.

 

 

 

 

Należy podkreślić, że szereg produktów i usług, prezentowanych przez wystawców na ITM Industry Europe 2024 wykorzystuje dorobek naukowców oraz inicjatywy instytutów badawczych współpracujących z biznesem. Przewodniczący Kapituły Konkursowej Złotego Medalu prof. dr hab. inż. Michał Adam Wieczorowski uważa, że choć światowa gospodarka przeżywa aktualnie problemy to jednak rodzące się innowacje w przemyśle pozwalają patrzeć w przyszłość z optymizmem. Według ekspertów obecność takich rozwiązań, jakie pojawiły się  w Poznaniu targach ITM INDUSTRY EUROPE 2024 i MODERNLOG 2024 potwierdza, że Polska jest ważnym rynkiem, na którym warto inwestować i rozwijać swoje produkty i usługi.

 

Zobacz wszystkich laureatów 2024