ZAPRASZAMY NA KOLEJNĄ EDYCJĘ 4-7.06.2024!!! 🔥📣🔥📣  

Organizator:

Szlakiem Przemysłu 4.0

05.06.2019 14:00:00

Podziel się

Po raz drugi podczas targów ITM Europe zorganizowane zostały ścieżki zwiedzania z przewodnikiem. Oprócz tras o tematyce „Na drodze do Przemysłu 4.0” oraz „Druk 3D w przemyśle” w tym roku przygotowano także trzecią – „Logistyka 4.0”.

W środę i czwartek (5–6 czerwca) zwiedzający mają okazję zapoznać się z nowościami targowymi, spacerując po halach z przewodnikiem.

 Trasy zostały opracowane przez Magdalenę Żukowską z Politechniki Poznańskiej, która jest zarazem przewodnikiem po ścieżkach – tłumaczy Joanna Sypniewska, specjalista ds. marketingu w Zespole Projektowym Targów ITM Europe. Zwiedzanie trwa ok. dwóch godzin. Uczestnicy spacerują w kameralnych 20-osobowych grupach, dzięki czemu mają bezpośredni kontakt z dostawcami najnowszych technologii. Oszczędzają też czas, ponieważ zwiedzają tylko stoiska wybranych firm, których oferta odpowiada tematyce trasy.

 Największym zainteresowaniem cieszy się ścieżka „Przemysł 4.0” – wyjaśnia Joanna Sypniewska. – „Logistyka 4.0” to tegoroczna nowość, która jednak także spotkała się z zainteresowaniem zwiedzających.

Najwięcej produktów, bo aż 35, obejmuje trasa „Przemysł 4.0”. W trakcie zwiedzania można zapoznać się z ofertą maszyn, urządzeń, rozwiązań technologicznych i oprogramowania działających zgodnie z ideą Przemysłu 4.0. Na trasie są stoiska m.in. firm GF Machining Solutions (prezentuje np. Moduł rConnect, czyli centralną platformę komunikacyjną do zdalnych usług serwisowych), LVD-Polska (laser światłowodowy Phoenix) i Baumalog (regały automatyczne Modula).Ścieżka „Druk 3D w przemyśle” prowadzi natomiast do producentów i dystrybutorów urządzeń pracujących w różnych technologiach druku 3D i skanerów. To m.in. stoisko firmy Oberon 3D (która prezentuje AirTrack Robot) czy 3D Phoenix (na stoisku można zapoznać się z drukiem z metalu w technologii ADAM).

Z kolei na trasie „Logistyka 4.0” znajdują się stoiska firm oferujących nowoczesne systemy transportu, rozwiązania dla magazynów przyszłości i budownictwa magazynowo-produkcyjnego. Trasa prowadzi m.in. do firmy Automatech (z pilotami zdalnego sterowania i czytnikiem Dataman) oraz Wobit (roboty mobilne Mobot AGV).

Zwiedzanie hal targowych z przewodnikiem odbędzie się także w czwartek (6 czerwca) o godz. 10.00, 12.00 oraz 14.00. Uczestnicy zbierają się w holu wschodnim, w przejściu do pawilonu 3. Przy wejściach do hal targowych znajdują się też materiały dotyczące ścieżek zwiedzania oraz lista wystawców biorących udział w inicjatywie.

źródło:  MM Magazyn Przemysłowy (autor: Dominika Gorgosz)