ZAPRASZAMY NA NAJBLIŻSZĄ EDYCJĘ 3-6.06.2025!!! 🔥📣🔥📣  

Organizator:

Technologia FANUC – stworzona z myślą o poprawie wydajności

16.04.2019 12:00:00

Podziel się

FANUC od lat jest niekwestionowanym liderem innowacji, który może pochwalić się imponującą liczbą blisko 25 milionów produktów zainstalowanych w światowym przemyśle. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą firmy podczas targów ITM Polska 2019 na stoiskach: Pawilon 5, stoisko nr 73 oraz Pawilon 3, stoisko nr 14.

FANUC jako pionier w dziedzinie komputerowego sterowania urządzeń numerycznych wciąż udoskonala swoje produkty i wyznacza trendy w rozwoju technologii. Korzystają na tym zarówno użytkownicy maszyn i robotów przemysłowych, jak i odbiorcy produktów. Automatyzacja to klucz do szybkich dostaw oraz wysokiej jakości w rozsądnej cenie.

60 lat doświadczenia

Wszystkie produkty marki FANUC bazują na zaawansowanych technologicznie napędach i sterowaniach CNC, rozwijanych przez firmę FANUC już od lat 50. XX wieku. Wkład japońskiego producenta w rozwój tego segmentu produktów jest tak duży, że historię koncernu uznaje się za tożsamą z historią technologii CNC. Udoskonalanie autorskich systemów sterowania FANUC z roku na rok przekłada się na coraz wyższy poziom zaawansowania technologicznego wszystkich produktów powstających w zakładach producenta. W efekcie do sektora przemysłu trafiają maszyny coraz szybsze, coraz bardziej niezawodne i coraz lepiej dopasowane do zmieniających się potrzeb rynku na całym świecie.

130 modeli robotów przemysłowych

Ze statystyk Międzynarodowej Federacji Robotyki (IFR) wynika, że sprzedaż robotów z roku na rok bije kolejne rekordy. W 2017 roku sprzedano ponad 381 tys. robotów tj. o 30 proc. więcej niż w roku poprzednim. Z uwagi na to, że korzystny wpływ robotyzacji na produkcję jest bezdyskusyjny eksperci przewidują dalszy wzrost sprzedaży robotów – w latach 2019 – 2021 średnio o 14 proc. rocznie. W efekcie do 2021 r. w przemyśle pojawi się ponad 2 miliony nowych robotów. Niestety, ogólnoświatowy marsz robotów wciąż omija Polskę dlatego firma FANUC konsekwentnie wspiera lokalnych producentów w dostępie do technologii i wiedzy niezbędnej do jej wdrażania w fabrykach.

Technologia na miarę potrzeb Przemysłu 4.0.

 FANUC z roku na rok poszerza ofertę o nowości produktowe wpisujące się w ideę Przemysłu 4.0. Użytkownicy mogą znaleźć w niej innowacyjne rozwiązania umożliwiające łączenie maszyn i robotów  (w tym także konkurencyjnych) w zdalnie zarządzaną sieć, stałe monitorowanie stanu parku maszynowego w celu analizowania danych z produkcji i optymalizowania jej parametrów (m.in. oprogramowanie MT-Linki), a także prowadzenie diagnostyki prewencyjnej (m.in. funkcja iRDiagnostic umożliwiająca samodiagnozowanie się urządzeń), zapobiegającej nieprzewidzianym przestojom produkcji.

Od najmniejszego do najsilniejszego robota na świecie

Firma FANUC oferuje największy wybór robotów na świecie, obejmujący ponad 130 modeli. Charakteryzują się one łatwą obsługą i pełną elastycznością dzięki różnorodnym opcjom specjalnym przeznaczonym do konkretnych zastosowań przemysłowych. Opcjonalnie dostępne zintegrowane funkcje inteligentne tj. systemy wizyjne i czujniki siły gwarantują wysoką wydajność i niedoścignioną precyzję pracy robotów. Maksymalny udźwig robotów FANUC sięga 2,3 t a zasięg 4,7 m. Warto wspomnieć, że producent już dziś oferuje roboty dedykowane do pracy w wymagających środowiskach produkcyjnych tzw. cleanroom, roboty współpracujące (linia CR, licząca 6 modeli), a także roboty samouczące, które samodzielnie przygotowują się do realizacji zadań produkcyjnych.

W ramach obecnego sezonu  targowego FANUC prezentuje w Polsce nowy model robota SCARA – SR-6iA. Czteroosiowy reprezentant rodziny SCARA jest synonimem szybkiej i wysoce precyzyjnej obsługi procesów pick&place, montażu, przenoszenia elementów, czynności kontrolnych czy pakowania elementów o masie nieprzekraczającej 6 kg. Z uwagi na swoje walory z pewnością jest ciekawym rozwiązaniem dla wielu gałęzi przemysłu, w tym elektroniki użytkowej, produkcji komponentów samochodowych, branży tworzyw sztucznych, automatyki laboratoryjnej oraz produkcji urządzeń i akcesoriów medycznych. Kompaktowy, lekki i prosty w formie projekt gwarantuje znaczne oszczędności w zakresie przestrzeni hali produkcyjnej.

Dzięki poszerzeniu oferty o roboty SCARA FANUC jest w stanie zaoferować klientom opłacalne rozwiązanie, znacznie podwyższające produktywność wielu procesów produkcyjnych. Powtarzalność pracy robota wynosi ± 0.01 (J1,J2, J3) ± 0.004 (J4). SCARA SR-6iA oferuje udźwig 6kg, zasięg 650 mm i skok pionowy 210 mm.

W związku z tym, że robot pracuje w oparciu o kontroler najnowszej generacji R-30iB Compact-Plus oferuje tak samo wysoki poziom inteligencji i niezawodności jak pozostałe roboty marki FANUC.  Bez przeszkód korzysta również ze zintegrowanych funkcji typu: system wizyjny iRVision, inteligentne śledzenie linii iRPickTool, czujnik siły Force Sensor, śledzenie przenośników, FIELDBUS, funkcji bezpieczeństwa i większości pozostałych opcji oprogramowania. Nowy interfejs SCARA iRProgrammer firmy FANUC jest bardzo łatwy w użyciu, co umożliwia pełną konfigurację i programowanie robotów za pomocą komputera PC lub tabletu. Dostęp do niego jest możliwy z poziomu ogólnodostępnej przeglądarki internetowej (np. Safari, Chrome) i nie wymaga żadnego dodatkowego oprogramowania. Co ważne, system jest instalowany w robotach SCARA w standardzie. Za pomocą interfejsu użytkownik może tworzyć i edytować program robota, nadzorować pracę robota lub zmieniać ustawienia początkowe w zależności od potrzeb.

Robot oferuje pełen kąt obrotu ramienia wynoszący 360°. Łatwą integrację zapewniają wbudowane przewody powietrzne, linie zasilające i sygnałowe oraz zawory elektromagnetyczne. Kable mogą być montowane z boku lub od dołu obudowy, co zapewnia w pierwszym przypadku łatwy dostęp i integrację robota, a w drugim lepszą ochronę kabli oraz pozwala zwiększyć przestrzeń roboczą i wykorzystać pełen kąt obrotu ramienia.

W ramach ekspozycji nie zabraknie również prezentacji innych flagowych robotów marki FANUC dedykowanych do realizacji szybkich procesów produkcyjnych oraz obsługi maszyn.

>> ZOBACZ PEŁNĄ OFERTĘ FANUC