ZAPRASZAMY NA NAJBLIŻSZĄ EDYCJĘ 3-6.06.2025!!! 🔥📣🔥📣  

Organizator:

Technologie Przemysłu 4.0 od ASTOR w jednym miejscu, w jednym czasie

Podziel się

Automatyzacja, oprogramowanie, robotyzacja i intralogistyka. Połączenie tych elementów składa się na Przemysł 4.0. I tę synergię w działaniu zobaczyć będzie można już 4-7 czerwca podczas targów ITM Industry Europe na stoisku ASTOR w pawilonie nr 5, w sektorze D. 

Obecność ASTOR na targach ITM Industry Europe to okazja, by przyjrzeć się temu, jak obecnie wyglądają technologie Przemysłu 4.0 i jak zmieniły się od momentu ogłoszenia Czwartej Rewolucji Przemysłowej. 

W tym roku mija dokładnie 10-lat od światowej premiery inicjatywy Przemysłu 4.0. A ponieważ lubimy działać pioniersko w różnych zakresach, dlatego Zespół ASTOR od 2014 r. strategicznie zaangażował się w rozwój tej idei w Polsce - zarówno w kontekście edukacji, jaki i tworzenia nowych rozwiązań.

W tym czasie pracowaliśmy nad badaniami rynku, przygotowaliśmy 4 eksperckie publikacje whitepaper, stworzyliśmy koncepcję Inżyniera 4.0™, wprowadzaliśmy do Polski metodologię badania dojrzałości cyfrowej ADMA, pomagamy budować strategie 4.0, współprowadzimy programy MBA w tym zakresie, zbudowaliśmy 2 showroomy technologiczne, w których przeszkoliliśmy w tym czasie już ponad 4 000 osób. Współtworzymy także wspólnie z partnerami hub4industry – europejski hub cyfrowych innowacji.” - mówi Jarosław Gracel, prezes ASTOR i dodaje:

“Idea Przemysłu 4.0 wpłynęła także na rozwój naszej organizacji i kształt obecnej strategii biznesowej firmy. Targi zawsze są doskonałą okazją, by zaprezentować efekty pracy naszych zespołów i Partnerów. A sporo zmieniło się także u nas w ciągu minionej dekady. To pierwszy raz w historii, kiedy wystawiamy się na MTP ITM INDUSTRY EUROPE. 

Wspólnie z Partnerami pokażemy nasze nowe oblicze, którym są 4 technologiczne linie biznesowe: automatyzacja, oprogramowanie przemysłowe, robotyzacja oraz intralogistyka. Na stoisku pojawią się partnerzy ASTOR z Polski i Europy Środkowo-Wschodniej. Zaprezentowane zostaną nowe marki rozwiązań w dziedzinie intralogistyki oraz robotyzacji.”

 

Na powierzchni 275 metrów² odwiedzający będą mogli zobaczyć na żywo m.in. działanie zautomatyzowanej końcówki linii produkcyjnej składającej się z celi do paletyzacji EtE®flow Pallet Cell 500, robota mobilnego Agilox oraz systemu EtE®flow end of line, opartego na sterownikach Astraada. 

 

 

 

Uwagę przykuć może także nowa wersja rozwiązania A-Frame od partnera ASTOR - IntherGroup. To innowacyjne, w pełni zautomatyzowane rozwiązanie do realizacji zamówień składających się z małych, szybko rotujących artykułów. 

 

Nie zabraknie oprogramowania w postaci systemów IT od AVEVA, w tym AVEVA PI System, który od tego roku dostępny jest w dystrybucji ASTOR. System ten pozwala na dostęp i rozbudowaną analizę danych z wielu różnych źródeł i lokalizacji. 

 

Pojawią się również zrobotyzowane stanowiska Kawasaki Robotics, Epson czy frezarka CNC zbudowana na podzespołach Astraada wraz z robotem edukacyjnym Astorino, który wspiera edukację adeptów robotyki w ponad 40 placówkach w Polsce i na świecie.

 

Serdecznie zapraszamy Państwa na nasze stoisko w pawilonie nr 5, w sektorze D, by poznać jak z bliska wygląda Przemysł 4.0 w wydaniu ASTOR.” - dodaje na koniec Jarosław Gracel.

 

O ASTOR

ASTOR to marka technologiczna z polskim kapitałem, konsekwentnie budowana od 35 lat. Jest wiodącym dystrybutorem z wartością dodaną (Value Added Distributor, VAD) w obszarze czterech strategicznych linii biznesowych: automatyzacji, robotyzacji, oprogramowania przemysłowego oraz intralogistyki, z silnie rozwiniętą działalnością doradczą w ramach ASTOR Consulting i edukacyjną wspieraną przez Akademię ASTOR oraz branżowe periodyki. Posiada oddziały w siedmiu miastach w Polsce oraz centra kompetencyjne, które działają zarówno w Polsce, jak i w regionie CEE: 1. Centrum Kompetencyjne Zrobotyzowanego Spawania 2. ImFactory AVEVA MES Competence Center 3. Mission Critical by ASTOR 4. Dynamotion.

W Polsce reprezentuje globalne marki, m.in.: Emerson, Kawasaki Robotics, AVEVA, Epson, MiR, Agilox. Jest liderem w zakresie propagowania idei Przemysł 4.0 w Polsce. Poprzez liczne warsztaty pomaga Klientom w budowaniu map drogowych do Przemysłu 4.0. Jest laureatem wielu prestiżowych nagród i wyróżnień, w tym wielokrotnym laureatem konkursu „Great Place to Work”, Medalu Europejskiego, Ambasadorem Małopolski na poziomie międzynarodowym (Mapa Marek 2019).

Działalność firmy nie ogranicza się do rynku krajowego, ale wykracza również poza granice Polski - produkty ASTOR obecne są, m.in.: w Australii,  Stanach Zjednoczonych, Arabii Saudyjskiej, Francji, Hiszpanii czy Niemczech, gdzie spotykają się z dużym uznaniem. Jest to wynikiem wysokiej jakości oraz innowacyjnych i odważnych rozwiązań wdrażanych przez markę. Kierunek rozwoju firmy i jej klientów wyznacza Przemysł 4.0, którego technologie prezentowane są w dwóch krakowskich centrach pokazowych: Cyfrowa Fabryka Przyszłości w ASTOR Innovation Room 4.0 oraz inteligentna robotyzacja w ASTOR Robotics Center. Od 2020r. ASTOR w ramach Kawasaki Robotics CEE HUB - jest dystrybutorem Kawasaki Robotics na 12 krajów Europy Centralnej i Wschodniej.

Jest właścicielem marki własnej Astraada oraz producentem rewolucyjnych robotów edukacyjnych ASTORINO.