ZAPRASZAMY NA NAJBLIŻSZĄ EDYCJĘ 3-6.06.2025!!! 🔥📣🔥📣  

Organizator:

Trudne czasy potrzebują stabilnych rozwiązań

Podziel się

Innowacje w przemyśle 4.0, aktualne trendy w logistyce i spotkania kooperacyjne – taki bogaty „pakiet” otrzyma każdy uczestnik ITM INDUSTRY EUROPE i odbywających się w tym samym czasie targów: Modernlog, Subcontracting i Focast. Zróżnicowana ekspozycja, którą tworzą kluczowe firmy branżowe oraz bogaty program wydarzeń odpowiadający aktualnym wyzwaniom rynku, co roku przyciągają jak magnes. Świat przemysłu czeka na targi w Poznaniu, które potrwają od 31 maja do 3 czerwca.

Targi ITM INDUSTRY EUROPE od lat postrzegane są jako najważniejsze wydarzenie dla branży przemysłowej w tej części Europy. To tutaj można śledzić nowoczesne rozwiązania w przedsiębiorstwach produkcyjnych oraz dowiedzieć się jak podnosić konkurencyjność.

Inspirujący liderzy na ITM INDUSTRY EUROPE

Kontakt z liderami rynku stanowi inspirację dla wielu pozostałych „graczy”, którzy dopiero odkrywają swój potencjał. – Od kilku lat obserwujemy trend automatyzacji w przedsiębiorstwach produkcyjnych oraz rozwój robotyzacji. Pracujące maszyny i roboty w akcji to „wizytówka” targów ITM INDUSTRY EUROPE. Dbamy o to, żeby w tym roku również hale wystawiennicze wypełnił nowoczesny sprzęt. Udział w targach potwierdziła już część liderów takich jak: DMG MORI, MAZAK, TRUMPF, AMADA, SIEMENS, KUKA, FANUC, KIMLA. Sukcesywnie zgłaszają się do nas kolejne firmy. Nie zabraknie też startupów. Część z nich ma już za sobą udane wdrożenia, niektóre czekają jeszcze na swój „start” – zapowiada Anna Lemańska-Kramer, dyrektor targów ITM INDUSTRY EUROPE.

Targi ITM INDUSTRY EUROPE startują z hackathonem

Nowością tegorocznej edycji będzie DronePower(.pl) czyli  hackathon plus, zespołowa burza mózgów pod hasłem "TECHNOLOGIE dla BEZPIECZEŃSTWA INFRASTRUKTURY".

Pomysł wziął się z potrzeby zapewnienia bezpieczeństwa infrastruktury istotnej dla funkcjonowania państwa. To nie tylko elektrownie, przepompownie wodociągów, oczyszczalnie ścieków, szpitale czy budynki administracji rządowej i samorządowej, ale także ciągi komunikacyjne, linie przesyłowe surowców oraz transmisji danych. - Naszą ambicją jest zatrudnienie do obrony infrastruktury robotów (fizycznych i programowych) rozwijanych w Poznańskim Centrum Superkomputerowo-Sieciowym. Takie wyzwania postawimy przed uczestnikami DronePower(.pl) czyli  hackathonu plus. Chcemy aby zaproponowane na ITM INDUSTRY EUROPE rozwiązania można było szybko dopracować i wdrożyć, dlatego wybrane zespoły będą mogły się zaprezentować przed potencjalnymi klientami swoje pomysły bezpośrednio w terenie, na obszarze testowym Poznańskiego Centrum Superkomputerowo-Sieciowego na lotnisku w Kąkolewie pod Poznaniem. Do udziału zapraszamy zarówno zespoły akademickie jak i profesjonalne lub mieszane – zachęcają eksperci z Poznańskiego Centrum Superkomputerowo-Sieciowego, organizatora hackathonu. Najlepsi uczestnicy otrzymają nagrody pieniężne i płatne staże wdrożeniowe. DronePower(.pl) odbędzie się w trakcie targów, od 2 do 3 czerwca.

Transformacja cyfrowa i digital twin

Podczas ostatniej edycji ITM INDUSTRY EUROPE najważniejszym punktem programu był dwudniowy Kongres Industry Next. Ta zrealizowana z sukcesem idea powróci także i w tym roku.

- Obecne czasy są burzliwe i nieprzewidywalne. Podczas Kongresu Industry Next omówimy największe wyzwania jakie stoją obecnie przed polskim i światowym przemysłem. Będziemy szukali rozwiązań i mechanizmów usprawniających działanie polskich przedsiębiorstw produkcyjnych. Drugi dzień Kongresu, podobnie jak w 2021 r. przeznaczymy na spotkania warsztatowe, które cieszyły się dużym zainteresowaniem uczestników. Nie zmienią się także ich partnerzy: Park Naukowo-Technologiczny oraz Poznańskie Centrum Superkomputerowo-Sieciowe pod wspólną marką EDIH HPC4Poland – zdradza szczegóły programu Anna Lemańska-Kramer.

Wraz z rozwojem digitalizacji w przemyśle, uczenia maszynowego, modelowania systemów, czujników internetu rzeczy (IoT), platform streamingowych, technologii symulacyjnych i chmury, coraz bardziej popularna staje się koncepcja Digital Twin. Tego wątku nie zabraknie także na Kongresie Industry Next. – Eksperci Poznańskiego Centrum Superkomputerowo-Sieciowego

zaprezentują narzędzia i przykłady wdrożeń „cyfrowych bliźniaków” w branży automotive, lotnictwie oraz w produkcji maszyn. To będzie spektakularna podróż w przyszłość, która tworzy się na naszych oczach! W produkcji, digital twin są wykorzystywane do projektowania produktów, zarządzania łańcuchem dostaw, konserwacji predykcyjnej czy analizy doświadczeń klientów. Cyfrowe bliźniaki to ekscytująca, wschodząca technologia. Przyniesie ona nową erę innowacji, bezpieczeństwa i wydajności nie tylko w przemyśle, ale w wielu branżach – dodaje Anna Lemańska-Kramer.

 

Z badań partnerów wydarzenia wynika, że 64% polskich firm produkcyjnych chce się digitalizować, ale tylko 31% menadżerów wie jakich narzędzi użyć. Dlatego tegoroczne warsztaty Industry Next będą poświęcone w całości na przedstawienie narzędzi transformacji cyfrowej wraz z przykładami ich użycia oraz możliwościami dofinansowania.

Dla Poznańskiego Parku Naukowo-Technologicznego udział w Kongresie to wspaniała okazja do prezentacji najnowszych technologii, które mogą być zaimplementowane w przedsiębiorstwach z branży przemysłowej. To również możliwość, aby edukować, propagować i demonstrować szerokiej publiczności praktyczne rozwiązania Przemysłu Ery Cyfrowej. 

 - Jako jeden z pięciu Hubów Innowacji Cyfrowych, wdrażających pilotażowy program Ministerstwa Rozwoju i Technologii realizowaliśmy pakiet usług wspierających proces transformacji cyfrowych polskich przedsiębiorstw. Podczas Kongresu Industry Next podzielimy się naszymi doświadczeniami z tego zakresu oraz wskażemy, w jaki sposób firmy mogą planować swoją drogę rozwoju w kierunku przemysłu 4.0. Partnerzy (Apollogic Sp. z o.o., PIT Łukasiewicz, Fundacja GS1 Polska oraz IC Solution Sp. z o.o.), którzy wystąpią podczas naszego panelu to podmioty, opracowujące i wdrażające rozwiązania cyfrowe, mające bezpośrednie zastosowanie w kluczowych gałęziach przemysłu. Przedstawią autorskie technologie, podzielą się doświadczeniami z procesu transformacji cyfrowej realizowanego dla klientów zarówno europejskich jak i USA. Uczestnicy panelu będą mieli okazję poszerzyć wiedzę i kompetencje oraz poznać praktyczne rozwiązania z obszaru sztucznej inteligencji, internetu rzeczy i digitalizacji łańcuchów dostaw, które są kluczowymi technologiami w procesie transformacji cyfrowej przemysłu oraz wspierają gospodarkę obiegu zamkniętego – zapowiadają eksperci Poznańskiego Parku Naukowo-Technologicznego.

Druga edycja Kongresu Industry Next odbędzie się pierwszego i drugiego dnia targów ITM INDUSTRY EUROPE (31.05-1.06.2022).

Konferencja Smart Warehouse i kontraktacje biznesowe

Równolegle z ITM Industry Europe odbywać będą się Targi Logistyki, Magazynowania i Transportu MODERNLOG. Jak co roku w programie tego wydarzenia nie zabraknie atrakcji skierowanych do dyrektorów centrów dystrybucyjnych, menedżerów łańcuchów dostaw, szefów i pracowników logistyki. Szczególną uwagę warto zwrócić na pokazy maszyn na żywo w strefie In4Log, która organizowana jest we współpracy z Wydawnictwem Medialog. Zobaczyć tu będzie można maszyny w akcji, odtwarzające procesy magazynowe, a także przykłady optymalizacji pracy posiadanych urządzeń. Prezentacje będą prowadzone każdego dnia targów we współpracy z partnerami technologicznymi.

Drugim ważnym punktem programu MODERNLOG jest dwudniowa konferencja Smart Warehouse, która w tym roku odbędzie się 1-2 czerwca. Jej program opiera się na czterech panelach dyskusyjnych, w których wezmą udział przedstawiciele znaczących w branży logistycznej marek. Wśród poruszanych zagadnień nie zabraknie tematów związanych z automatyzacją procesów, robotyzacją magazynów czy sztucznej inteligencji. Smart Warehouse to jednak przede wszystkim rozmowy z praktykami, analiza case studies i nowoczesne technologie w kontekście aktualnych wyzwań. Ile obecnie kosztuje praca automatycznych systemów składowania i jaka jest szansa na ich obniżenie przy wzroście cen energii? Jak wygląda wpływ konfliktu militarnego na łańcuchy dostaw? W jaki sposób cyfryzujemy analogowe procesy w magazynie? To tylko kilka z zaplanowanych na konferencję Smart Warehouse zagadnień.

Osoby szukające nowych kontaktów biznesowych powinny natomiast zainteresować tegoroczne Targi Kooperacji Przemysłowej SUBCONTRACTING. Spotkają się tutaj zleceniodawcy przemysłowi i podwykonawcy, którzy będą mogli poznać się i nawiązać współpracę w ramach aranżowanych Subcontracting Meetings. To rzadka okazja do zdobycia wartościowych kontaktów biznesowych oraz poszerzenia swojej bazy podwykonawców.

 

Targi ITM INDUSTRY EUROPE potrwają od 31 maja do 3 czerwca 2022 r. na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. W tym samym czasie będzie można jednocześnie zwiedzić ekspozycję: targów Logistyki, Magazynowania i Transportu Modernlog, targów Kooperacji Przemysłowej Subcontracting oraz Forum Odlewniczego Focast.