ZAPRASZAMY NA NAJBLIŻSZĄ EDYCJĘ 3-6.06.2025!!! 🔥📣🔥📣  

Organizator:

Ulga robotyzacyjna częścią pakietu

22.06.2020 12:00:00

Podziel się

Wicepremier, minister rozwoju Jadwiga Emilewicz zapowiedziała, że ulga robotyzacyjna będzie częścią większego pakietu prorozwojowego, który może być wdrożony razem z estońskim CIT.

 

Nie możemy czekać na to aż stan bezpieczeństwa zdrowotnego będziemy mieli za sobą i wtedy przystąpimy do działania” – podkreśliła minister Emilewicz podczas wideosesji (22 czerwca) poświęconej odmrażaniu gospodarki w ramach Europejskiego Kongresu Gospodarczego. Zaznaczyła, że programy prorozwojowe trzeba wdrażać już teraz. “To, kiedy staniemy na nogi, będziemy w pełni bezpieczni, tego dziś nikt nie może powiedzieć w pełni odpowiedzialnie” – wskazała.

Dodała, że stąd ogłoszony przez premiera Mateusza Morawieckiego plan wdrożenia estońskiego CIT z założeniami do ustawy. “Ulga robotyzacyjna będzie częścią tego większego pakietu. Pracujemy nad nią wspólnie z Ministerstwem Finansów. Być może zostanie włączona do jednego pakietu ustawowego razem z estońskim CIT-em” – zapowiedziała wicepremier.

Podkreśliła rolę dużych inwestycji publicznych w rozwoju gospodarki osłabionej koronakryzysem. “Duże inwestycje publiczne w przypadku Polski mają jeszcze większe znaczenie niż w przypadku Niemiec czy Francji” – zaznaczyła. Dodała, że bardzo duża część środków, które trafiają co roku na nasz rynek pochodzi z zamówień publicznych, “czyli de facto z funduszy publicznych, centralnych lub samorządowych”. Wskazała w tym kontekście na CPK, przekop Mierzei Wiślanej i trasę Via Carpatia. Oceniła, że w najbliższych miesiącach “lewarem wzrostu powinien być cały sektor budowlany”.
Źródło:  www.pb.pl

>>Czytaj więcej