DZIĘKUJEMY! ZAPRASZAMY NA KOLEJNĄ EDYCJĘ 4-7.06.2024!!! 🔥📣🔥📣  

Organizator:

Warsztaty Industry Next - strzał w dziesiątkę!

Podziel się

Od czego zacząć i jak skutecznie wykorzystać najnowsze rozwiązania technologiczne? Na to pytanie odnosząc się do transformacji cyfrowej przedsiębiorstw produkcyjnych odpowiadali 2 września eksperci zaproszeni na Warsztaty Industry Next.

Panel poświęcony tym zagadnieniom wsparł merytorycznie Poznański Park Naukowo Technologiczny (PPNT). Tłumy słuchaczy przyciągnął szczególnie temat smart factory i kompleksowego podejścia do transformacji cyfrowej przedsiębiorstwa.


O tym, że wykorzystanie danych z połączonych czujników tzw. przemysłowy internet rzeczy może wpływać na optymalizację procesów produkcyjnych – przekonywali eksperci z Apollogic Sp. z o.o. Zestawili systemy tradycyjne z uczeniem maszynowym. Dowodzili również, że z AI mogą skorzystać nie tylko działy produkcji. Z kolei jak wybrać outsourcing centrum danych dla swojej firmy tłumaczył Tomasz Łukaszewicz z PPNT.

Przedstawił na przykładzie konkretnych wdrożeń wykorzystanie chmury prywatnej, publicznej i hybrydowej. Drugą część warsztatów przygotowanych przez Poznańskie Centrum Superkomputerowo-Sieciowe oparto m.in. o tematykę innowacji cyfrowych i transformacji łańcucha dostaw. Szukano także odpowiedzi na pytanie: jak zintegrować symulacje i wytwarzanie przyrostowe w przedsiębiorstwie. Warsztaty zakończyły program dwudniowego Kongresu Industry Next organizowanego w ramach targów ITM INDUSTRY EUROPE.