ZAPRASZAMY NA NAJBLIŻSZĄ EDYCJĘ 3-6.06.2025!!! 🔥📣🔥📣  

Organizator:

Wystawcy i produkty z Tajwanu na targach ITM INDUSTRY EUROPE

Podziel się

TAITRA (Tajwańska Rada Rozwoju Handlu Zagranicznego) wspiera zrównoważony rozwój  Polski w erze cyfrowej, wzmacniając relacje handlowe między Polską a Tajwanem. TAITRA od lat ułatwia polskim przedsiębiorcom nawiązywanie kontaktów handlowych z firmami  tajwańskimi: organizuje spotkania B2B i misje handlowe tajwańskich przedsiębiorców  do Polski, zaprasza na targi na Tajwan, oferuje wsparcie w wyszukiwaniu dystrybutorów  w Polsce dla producentów z Tajwanu i przygotowuje listy dostawców produktów w odpowiedzi na zapytania handlowe polskich firm. Warto podkreślić, że usługi te są bezpłatne dla firm polskich. 

Tajwańska Rada Rozwoju Handlu Zagranicznego, z myślą o promocji inteligentnych rozwiązań tamtejszych producentów, za planowała na targach ITM szereg wydarzeń m.in. konferencję prasową i prezentacje  tematyczne. 

Podczas targów będzie można zobaczyć najnowsze innowacje tajwańskie go przemysłu w  zakresie zielonych i  inteligentnych technologii produkcji, w  tym  obrabiarek, ich kluczowych podzespołów  i  akcesoriów. Przekonaj się, jak dzięki tajwańskim technologiom Twój zakład może  być efektywniejszy i przyjaźniejszy dla  środowiska. 

 

Pawilon Tajwańskich Inteligentnych Technologii Produkcji

Miejsce: Pawilon: Hala 5, stoisko nr 92

Program

Konferencja prasowa

Data: 4 czerwca, godz. 13:00-14:00

Godzina

Harmonogram

12:30-13:00

Powitanie

13:00-13:10

Otwarcie pawilonu

13:10-13:15

Tajwan przyszłością zrównoważonej produkcji

13:16-13:22

„Inteligentne i zielone rozwiązania dla precyzyjnej obróbki maszynowej” – Piotr Skowalczyński, regionalny kierownik sprzedaży, HIWIN Gmbh 

13:23-13:29

„Rozwiązania Honor Seiki dla obróbki w przemyśle lotniczym” – Juno Wang, kierowniczka, HONOR SEIKI

13:30-13:36

„Serwoprasy Chin Fong z inteligentnym systemem monitorowania iForming” – Julie Kao, przedstawicielka handlowa, CHIN FONG

13:37-13:43

„Wyjście naprzeciw potrzebom złożonej obróbki maszynowej: rozwiązania 5-osiowe YCM a inteligentna produkcja” – Paweł Kozioł, kierownik ds. produktu, YCM

13:44-13:50

„Tokarki CNC HANNSA: sprostanie potrzebom automatyzacji i kompletnych rozwiązań” – Iris Wu, dyrektorka ds. sprzedaży, YING HAN Technology (HANNSA)

13:50-13:55

Pozostali wystawcy z Tajwanu na targach ITM

(m.in. CHUMPOWER, SHAKO, THETA, COSEN)

13:55

Q&A

HONOR SEIKI

Założone w 1987 roku przedsiębiorstwo zajmuje się produkcją specjalistycznych obrabiarek i tokarek karuzelowych. Podobnie jak konkurencja, firma Honor Seiki musiała stawić czoła wyzwaniu związanemu z redukcją emisji dwutlenku węgla. Tak powstała przełomowa tokarka karuzelowa, która stanęła na czele rewolucji zrównoważonego rozwoju na rynku obrabiarek. Maszyna ta, zbudowana na potrzeby branży lotniczej z naciskiem na przyjazność dla środowiska, została wyposażona w opatentowany zamek uchwytu narzędziowego, charakteryzuje się wysoką mocą obliczeniową, otrzymało też funkcję dynamicznego zarządzania trwałością narzędzi i monitorowania zużycia energii w czasie rzeczywistym, co przekłada się na zwiększenie energooszczędności o imponujące 20%.

CHIN FONG

System iFormingPMS, oparty na algorytmach sztucznej inteligencji i wykorzystujący rozbudowane narzędzia do analizy danych, umożliwia monitorowanie stanu maszyny w czasie rzeczywistym, konserwację zapobiegawczą i optymalizację produkcji, co przekłada się na zwiększenie wydajności, obniżenie kosztów i poprawę jakości. Stworzona z myślą o usprawnieniu obsługi klienta aplikacja pozwala na natychmiastowe zgłaszanie usterek i zapewnia dostęp do informacji na temat maszyny, dzięki czemu skróceniu ulega czas przestoju w produkcji. Pracę maszyny można monitorować zdalnie za pośrednictwem chmury udostępnianej klientom Chin Fong, natomiast integracja z systemami ERP/MES gwarantuje sprawną analizę danych i nadzór nad przebiegiem produkcji. Działająca z nastawieniem na zadowolenie klienta firma Chin Fong Smart Manufacturing stara się przewidywać indywidualne potrzeby nabywców, dostarczając im niezawodne rozwiązania najwyższej klasy.

HIWIN
Wiodący globalny dostawca technologii sterowania ruchem oferuje klientom precyzyjne urządzenia modułowe, jak przekładnie falowe Datorker, silniki momentowe do stołów obrotowych oraz roboty przemysłowe. Za pośrednictwem 14 spółek zależnych i ponad 200 dystrybutorów na całym świecie HIWIN obsługuje klientów w wielu różnych branżach. W ramach wdrażania sprawdzonych praktyk z zakresu ESG (troska środowisko, społeczeństwo i ład korporacyjny) asortyment Hiwin został poszerzony o „zielone rozwiązania”, które obejmują innowacyjne, inteligentne i energooszczędne maszyny i urządzenia. Wśród nich można znaleźć silnik momentowy do stołów obrotowych, który wyróżnia się wyjątkową precyzją i niskimi wymaganiami konserwacyjnymi, dzięki czemu doskonale sprawdza się do napędzania zaawansowanych obrabiarek cztero- i pięcioosiowych w branżach motoryzacyjnej, lotniczej i medycznej.

YCM
Przedsiębiorstwo z ponad 70-letnim doświadczeniem w budowie obrabiarek oferuje kompletne, dostosowane do indywidualnych potrzeb rozwiązania maksymalizujące wydajność produkcji w wielu różnych branżach, m.in. lotniczej, motoryzacyjnej, odlewniczej, mikroobróbce i sektorze nowych źródeł energii. Podejmujemy wybiegające w przyszłość działania w ramach inicjatyw skoncentrowanych na tworzeniu inteligentnych rozwiązań dla produkcji oraz dążeniu do osiągnięcia zerowej emisji netto. Zaawansowane 5-osiowe pionowe centrum obróbcze UV650 gwarantuje doskonałą sprawność i wysoką precyzję cięcia w jednocześnie pięciu osiach, na podstawie pojedynczej konfiguracji. Maszynę zaprojektowano z myślą o ograniczeniu wymiany narzędzi, konfiguracji i całkowitego czasu realizacji operacji oraz zwiększeniu jakości obróbki, precyzji działania i dokładności wykończenia powierzchni przy złożonych kształtach i konturach wymaganych w wielu zastosowaniach, takich jak produkcja jednostkowa i małoseryjna oraz branże medyczna, lotnicza czy odlewnicza.

HANNSA
Spółka zależna YLM wyspecjalizowana w produkcji frezarek CNC, której firmą macierzystą jest YING HAN, jeden z liderów na rynku zaawansowanych rozwiązań dla zakładów formujących metalowe rury, przede wszystkim w branżach: motoryzacyjnej, meblarskiej, sanitarno-grzewczej czy stoczniowej. Hannsa Precision, założona w 1990 roku pod egidą YING HAN, z biegiem lat wyrosła na całkiem niezależne przedsiębiorstwo zajmujące się produkcją tokarek i frezarek CNC. Poprzez globalną sieć punktów sprzedaży i obsługi serwisowej Hannsa nieustannie poszerza zakres wsparcia dla regionalnych przedstawicielstw handlowych.

 

Model ytL8540M to wszechstronna frezarka CNC zaprojektowana z myślą o cięciu z dużą prędkością. Jej podstawa jest wyposażona w precyzyjne prowadnice ślizgowe, co umożliwia szybkie podawanie materiału i sprawną obróbkę. Zbudowana z hartowanego żeliwa typu Meehanite maszyna zachowuje stabilność strukturalną, a jej konstrukcja ulega w trakcie pracy jedynie minimalnym odkształceniom. Otrzymała także wrzeciono z dodatkową osią C, która umożliwia dokładną i precyzyjną obróbkę konturową. Frezarka ytL8540M może służyć do frezowania, wiercenia i gwintowania, dzięki czemu zapewnia wszechstronność i doskonałą wydajność w najróżniejszych zastosowaniach związanych z obróbką materiałów.

Zapraszamy również na prezentacje inteligentnych rozwiązań z asortymentu tajwańskich producentów, podzielone tematycznie na: cięcie metalu, formowanie metalu, automatykę oraz akcesoria i komponenty. Prezentacje będą się odbywać 5 i 6 czerwca na naszym stoisku.

Prezentacje

Data: 5-6 czerwca, godz. 10:00-15:00


Cięcie metalu | godz. 10:00

  • HONOR SEIKI • SANJET • COSEN • MDT Wadowski • inni

Formowanie metalu | godz. 11:00

Automatyka | godz. 14:00

  • HIWIN • FAKTEK • YCM • MDT • inni

Akcesoria i komponenty | godz. 15:00

  • CHUMPOWER • SHAKO • THETA • HWE DER • inni

 

Wystawcy i produkty z Tajwanu podczas ITM 2024:  

HONOR SEIKI (hala 5, stoisko 48) – specjalistyczne obrabiarki i tokarki karuzelowe,  

w tym przełomowa tokarka karuzelowa, która stanęła na czele zrównoważonej rewolucji na  rynku obrabiarek. 

CHIN FONG (hala 4, stoisko 43) – oparte na algorytmach sztucznej inteligencji i  wykorzystujące rozbudowane narzędzia do analizy  danych systemy monitorowanie stanu maszyny w czasie rzeczywistym.  

HIWIN (hala 3, stoisko 20) – precyzyjne urządzenia modułowe, silniki momentowe do stołów obrotowych i roboty przemysłowe.

CHUMPOWER (hala 5, stoisko 96) – oprzyrządowanie do obrabiarek, w  tym uchwyty  wiertarskie, narzędziowe, do gwintownic,  systemy mocowania narzędzi we wrzecionie  i gwintownice pneumatyczne. 

KUENLIN (hala 5, stoisko 45) – zautomatyzowane oprzyrządowania do pras tłoczących, tłoczenia blach oraz kucia na zimno i  na  gorąco, a także planowanie linii produkcyjnych  i dostarczanie zintegrowanych rozwiązań.

SANJET (hala 5, stoisko 48A) – magazyny łańcuchowe dwukierunkowe z  uchwyta mi narzędziowymi i  samoczynną regulacją  naciągu. 

SHAKO (hala 5, stoisko 42) – energooszczędne zawory elektromagnetyczne. 

EANG LIAN (hala 5, stoisko 48A) – rozwiązania do precyzyjnej obróbki materiałów, w tym m.in. szczotki ścierne i szlifierskie.