DZIĘKUJEMY! ZAPRASZAMY NA KOLEJNĄ EDYCJĘ 4-7.06.2024!!! 🔥📣🔥📣  

Organizator:

XVI Forum Inżynierskie - IX Dzień Mechanika

Podziel się

"Innowacyjna oferta młodych" jest mottem spotkania pt: XVI Forum Inżynierskie - IX Dni Mechanika, które odbędzie się 30 maja w Poznaniu, w pierwszym dniu międzynarodowych targów ITM INDUSTRY EUROPE.

XVI Forum Inżynierskie - IX Dzień Mechanika

Data: 30.05.2023, godz.10:00-15.00

Miejsce: Międzynarodowe Targi Poznańskie (Pawilon 10)

Organizatorzy: Federacja Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych NOT, Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Mechaników Polskich (SIMP)

W Forum uczestniczą przedsiębiorcy, menadżerowie polskich firm przemysłowych oraz przedstawiciele uczelni technicznych oraz dyrektorzy i przedstawiciele Instytutów Badawczych a także reprezentanci stowarzyszeń skupionych w FSNT-NOT i delegaci z Terenowych Jednostek Organizacyjnych NOT.

Jest to konferencja naukowo-techniczna, która odbywa się corocznie w ramach czerwcowych targów ITM Industry Europe. Partnerem XVI Forum Inżynierskiego organizowanego pod hasłem "Innowacyjna oferta młodych" jest Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Mechaników Polskich oraz Stowarzyszenie Techników Odlewników Polskich i Międzynarodowe Targi Poznańskie.

Podczas wydarzenia są przewidziane obchody Dnia Mechanika, poświęcone upowszechnianiu innowacyjnych rozwiązań z obszaru nauk mechanicznych i ich wdrażaniu do gospodarki w tym także do medycyny. Tematem przewodnim będzie oferta młodych innowatorów adresowana do gospodarki. Dlatego liczymy na udział przedstawicieli firm, którzy będą mieli okazję spotkać się z młodymi naukowcami.

- Przedstawimy przykłady innowacyjnych rozwiązań opracowanych w kołach studenckich i doktoranckich, które mogą znaleźć zastosowanie w gospodarce i być m.in. podstawą tworzenia „start-upów” – mówi Ewa Mańkiewicz- Cudny, prezes FSNT NOT. - Jednocześnie chcemy pokazać też możliwości wsparcia młodych naukowców w praktycznym realizowaniu rozwiązań przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju, Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości oraz organizacje pracodawców.

Tradycyjnie już konferencję, która rozpoczyna się o godz. 10.00 na terenie MTP (pawilon 10), poprowadzą red. Krzysztof Michalski, dziennikarz Polskiego Radia oraz Janusz Kowalski z FSNT NOT. Warunkiem uczestnictwa jest rejestracja.

Oprócz prezentacji przedstawionych przez uczestników konferencji, reprezentujących świat nauki i biznesu, przewidziana jest debata pt. "Oferta młodych naukowców dla gospodarki", która będzie moderowana przez prof. Dawida Myszkę - przewodniczącego Komisji Młodzieży FSNT-NOT. Debata ma zachęcić szczególnie młodych twórców techniki do zainteresowania się badaniami i rozwojem technologii, które znajdą praktyczne zastosowanie w gospodarce.

Jedną z form motywujących do takich działań są też prestiżowe nagrody i wyróżnienia. W trakcie tegorocznej konferencji nagodzeni zostaną laureaci VI edycji ogólnopolskiego konkursu za „Najlepsze Osiągnięcie Techniczne Roku 2022”. Przyznana zostanie również nagroda „Inżynier Mechanik Roku 2023” za wdrożenie high-tech w dziedzinie mechaniki oraz "DŹWIGNIA" za efektywność w zakresie wprowadzenia innowacji.

XVI Forum Inżynierskie - "Innowacyjna oferta młodych" będzie transmitowane online na kanale TV NOT.

PROGRAM

XVI Forum Inżynierskie - IX Dzień Mechanika

„Innowacyjna oferta młodych”

30 maja 2023 r.

Międzynarodowe Targi Poznańskie (Pawilon 10)

 

1000   -  1020   Powitanie i otwarcie XVI Forum Inżynierskiego 2023 „Innowacyjna oferta młodych”

Ewa Mańkiewicz-Cudny – Prezes FSNT-NOT

Tomasz Chmielewski – Prezes SIMP

Tomasz Kobierski – Prezes Zarządu Grupy MTP

prowadzący: Krzysztof Michalski i Janusz Kowalski

1020   -  1045   „Zastosowanie inżynierii mechanicznej w medycynie”

ref: Tomasz Chmielewski – Prezes SIMP

1045   -  1130   Wręczenie wyróżnień i nagród w konkursach organizowanych przez SIMP:

- „Inżynier Mechanik Roku” 2023

- „Najlepsze Osiągnięcie Techniczne Roku 2022”

1130   -  1230     Panel dyskusyjny "Oferta młodych naukowców dla gospodarki

moderator: Dawid Myszka – Przewodniczący Komisji Młodzieży FSNT-NOT

1230   -  1245     Przerwa kawowa

1245   -  1330     Prezentacja Programu Bezpieczne Praktyki i Środowisko i podpisanie Listu Intencyjnego  -  prowadzący: Roman Długi, Adam Szymański

Sygnatariusze - Zakład Ubezpieczeń Społecznych, Państwowa Inspekcja Pracy, Komenda Główna Państwowej Straży Pożarnej, Urząd Dozoru Technicznego, Wyższy Urząd Górniczy, Generalna Dyrekcja Ochrony Środowiska, Federacja Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych NOT    

1330   -  1400    Wsparcie innowacyjnych projektów

  • „PARP - wychodzimy innowacjom naprzeciw” - Rafał Stachowiak - ekspert PARP
    z Biura Regionalnego w Poznaniu
  • „Przyszłość dzieje się u nas – NCBR” - Urszula Sakowicz - Specjalista Punktu Informacyjnego w Dziale Komunikacji i Marketingu Strategicznego Narodowego Centrum Badań i Rozwoju

1400   -  1500  Prezentacja rozwiązań technicznych studentów i doktorantów

 Politechniki Poznańskiej i Politechniki Warszawskiej

prowadzący: Krzysztof Michalski i Janusz Kowalski

      1500     Lunch

 

 

Rejestracja na Forum gwarantuje wstęp na targi ITM Industry Europe 2023 - Przemysł Ery Cyfrowej.
Targi można zwiedzać w godzinach 9:00-16:00 w dniach od 30 maja do 2 czerwca 2023r.

ORGANIZATORZY