ZAPRASZAMY NA NAJBLIŻSZĄ EDYCJĘ 3-6.06.2025!!! 🔥📣🔥📣  

Organizator:

Złote Medale targów ITM INDUSTRY EUROPE przyznane!

Podziel się

Tradycyjnie, jeszcze przed rozpoczęciem targów ITM INDUSTRY EUROPE, poznajemy laureatów jednej z najbardziej prestiżowych i rozpoznawalnych nagród targowych w naszym kraju - Złotego Medalu Grupy MTP. W konkursie doceniana jest innowacyjność, pomysłowość, nowoczesność. Zgłaszane produkty i usługi, które będą prezentowane na stoiskach targowych wyróżniają się na rynku dzięki swoim walorom jakościowym, technologicznym i użytkowym. Zobacz jakie rozwiązania będą wyznaczać trendy w przemyśle w 2022 roku!

Po posiedzeniu Sądu Konkursowego  Złoty Medal Grupy MTP targów ITM INDUSTRY EUROPE 2022 przyznano ośmiu produktom.  

Jeszcze do 26 maja można oddać swój głos w Konkursie Złoty Medal Wybór Konsumentów.

Zachęcamy do głosowania!  Wybierz najlepszy produkt na targach ITM INDUSTRY EUROPE 2022! 

Aktywna kabina bezpieczeństwa laserowego

Füchtenkötter GmbH / SAP-WELD Sp. z o.o.

Stale rosnąca moc laserów i coraz lepsza jakość wiązki sprawiają, że w wielu zastosowaniach laserowych istnieje ryzyko zagrożenia zdrowia człowieka i pasywna osłona laserowa może okazać się niewystarczająca. Dla takich przypadków Füchtenkötter opracował aktywną kabinę ochrony laserowej która łączy zalety osłony pasywnej oraz czujników LaserSpy. Wszyscy mówią o bezpieczeństwie laserowym. Laureat zbudował już setki kabin, które niezawodnie zapewniają bezpieczeństwo laserowe nie tylko w katalogach!

Pionowe frezarskie centrum obróbkowe M1

Famot / DMG MORI Polska Sp. z o.o.

M1 została stworzona z myślą o klientach, którzy potrzebują prostej, kompaktowej, niezawodnej oraz łatwej w obsłudze frezarki sterowanej numerycznie. M1 znajdzie zastosowanie zarówno w małych przedsiębiorstwach, jak i dużych zakładach produkcyjnych, które potrzebują prostej i dokładnej 3-osiowej frezarki. M1 łączy w sobie bezkompromisową jakość obrabiarek DMG MORI, wysoką wydajność oraz konkurencyjną cenę, co przekłada się na redukcję kosztów wytwarzania w przedsiębiorstwach naszych klientów.

Prasa i prasoowijarka do zbioru pasz objętościowych w cylindryczne bele z systemem monitorowania i oddziaływania na proces ich tworzenia

Sieć Badawcza Łukasiewicz - Poznański Instytut Technologiczny (Nauka dla Gospodarki)

Osiągnięcie obejmuje opracowanie prasy rolującej i prasoowijarki przeznaczonej do zbioru pasz objętościowych w cylindryczne bele wyposażonej w układy monitorujące proces tworzenia bel, umożliwiające wpływanie na proces ich tworzenia w sposób podnoszący jakość uzyskiwanej sianokiszonki przy jednoczesnym zwiększeniu efektywność i ergonomii pracy. Rezultatem są innowacyjne rozwiązania zwiększające funkcjonalność pras zwijających i prasoowijarek, co pozytywnie wpływa na środowisko. Opracowano maszyny wyposażone m.in. w: • układy regulujące dawkowanie dodatków; • czujniki umożliwiające skuteczne dostosowanie parametrów pracy prasy do panujących warunków; • zestaw czujników monitorujących; • system określający lokalizację. Powstałe maszyny są pierwszymi tego typu wyposażonymi w szereg innowacyjnych rozwiązań konstrukcyjnych i funkcjonalnych, w szczególności połączenie prasy rolującej i owijarki.

Prasa Krawędziowa HRB 1003 ATC

AMADA Sp. z o.o.

Prasa HRB1003ATC to idealne rozwiązanie do obróbki małych partii produkcyjnych. Czas przezbrojenia zostaje radykalnie skrócony w celu zwiększenia wydajności. Jest to prasa krawędziowa o długości gięcia 3m sile nacisku 100ton z automatyczny magazynem narzędziowym o łącznej długości narzędzi ponad 22m.

SINUMERIK ONE 

Siemens Sp. z o.o.

SINUMERIK ONE jest pierwszym sterowaniem CNC, który pozwala na stworzenie wiernego Bliźniaka Cyfrowego maszyny. Zapewnia: • nowe możliwości przy prototypowaniu i programowaniu maszyny, • symulowanie i uruchamianie obróbki, • przetwarzanie danych produkcyjnych i serwisowanie, • pełną integralność w łańcuchu CAD-CAM-CNC, • płynne połączenie świata wirtualnego z rzeczywistym. Spełnia najwyższe standardy CyberSecurity i ochrony know-how. Obsługuje technologie Edge i Cloud Computing. Cyfrowy Bliźniak to idealne narzędzie na potrzeby szkoleń.

Sposób łączenia rur dwuwarstwowych (kompozytowych) z wykorzystaniem technologii laserowych

Sieć Badawcza Łukasiewicz – Instytut Spawalnictwa (Nauka dla Gospodarki)

Nowatorska technologia łączenia rur dwuwarstwowych z wykorzystaniem technologii laserowych zapewnia bezpieczeństwo pracy, skrócenie czasu wykonania spoin, otrzymanie wysokiej jakości połączeń oraz efekty finansowe związane ze znacznym ograniczeniem ilości zużytych materiałów. Technologia opracowana jest głównie do nowoczesnej zautomatyzowanej produkcji rur kompozytowych w energetyce, szczególnie dla elementów pracujących w środowisku agresywnym.

STAR SL-7 Automat tokarski wzdłużny

STAR MICRONICS CO.,LTD. / RANDS Sp. z .o.o Sp.k

Firma STAR MICRONICS opracowała nowy model automatu tokarskiego SL-7, wprowadzony do sprzedaży w grudniu 2021. Model ten został opracowany w celu spełnienia potrzeb w zakresie obróbki małych średnic w branży zegarków, urządzeń i przyrządów dla branży informatyczno-komunikacyjnej, motoryzacyjnej i medycznej.

Zabudowane przetworniki położenia liniowego FORTiS™

RENISHAW Sp. z o.o.

Liniały zaprojektowane do pracy w warunkach obróbki? TAK! Zabudowane przetworniki położenia liniowego FORTiS™ charakteryzują się doskonałą powtarzalnością, zmniejszoną histerezą i lepszymi parametrami metrologicznymi dzięki innowacyjnej bezdotykowej konstrukcji. Zastosowane uszczelki wargowe DuraSeal™ mają doskonałą odporność na zużycie i przedostawanie się smarów stosowanych w obrabiarkach. Zapewniają tym samym najwyższe uszczelnienie i stopień ochrony IP64.

WYBIERZ SWÓJ PRODUKT I ZAGŁOSUJ!