ZAPRASZAMY NA NAJBLIŻSZĄ EDYCJĘ 3-6.06.2025!!! 🔥📣🔥📣  

Organizator:

Złote statuetki w rękach laureatów nagród specjalnych Grupy MTP - Grand Prix, Eco Prize oraz Wybór Konsumentów!

Podziel się

Statuetki trafiły do 22 wyróżnionych produktów, a najlepsze rozwiązania z zakresu innowacyjności oraz działania na rzec ekologii zostały dodatkowo nagrodzone tytułem Eco Prize i Grand Prix Grupy MTP a najbardziej doceniony produkt przez konsumentów otrzymał wyróżnienie Złoty Medal Wybór Konsumentów.

Nowością tegorocznej edycji konkursu Złoty Medal MTP targów ITM INDUSTRY EUROPE i MODERNLOG jest przyznanie specjalnej nagrody Grand Prix za wyjątkowe rozwiązanie, które poruszyło ekspertów, pokazując ciekawe możliwości. Takim okazało się być ProtoPlastMaker 4.0 - centrum addytywno-skrawające obróbki tworzyw sztucznych zgłoszone przez ZACHODNIOPOMORSKI UNIWERSYTET TECHNOLOGICZNY W SZCZECINIE wyprodukowane przez PPHU POLIGRAF WIESŁAW KASPROWIAK. 
Produkt przeznaczony jest do szybkiego prototypowania i obróbki ubytkowej detali wielkogabarytowych (1x1x2m) z tworzyw sztucznych. Urządzenie pozwala na druk z granulatu (PLA, PET-G, PET-G+CF, ABS, ABS+AF, ASA, PA, PA+CF, PVA) w 3 osiach i obróbkę 5’cio-osiową wydruku w jednym zamocowaniu - umożliwia to wytwarzanie detalu w jednej, w pełni zautomatyzowanej fazie produkcyjnej. Unikalną cechą tego rozwiązania jest pełna obsługa języka G-kod.

-To urządzenie integruje dwie technologie: druku 3D i obróbki skrawaniem. Jesteśmy w stanie wykonywać te dwie operacje jedna po drugiej na jednym zamocowaniu, gdzie robot pobiera różne głowice do wykonania gotowego produktu. To skalowalne urządzenie, które pozwala na zwiększenie obszaru pracy takiej maszyny - mówi dr inż. Paweł Herbin z Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie opowiadając o wyróżnionym nagrodą Grand Prix produkcie.

Prezentujemy materiał filmowy przybliżający ten wyjątkowy produkt.

Produkt Altergrinding E firmy Lubrinnova, zgłoszony przez SYNTACO Sp. z o.o. otrzymał wyróżnienie Eco Prize Grupy MTP - za najbardziej ekologiczny produkt pośród nagrodzonych. ALTERGRINDING E oparty jest na bezbarwnych syntetycznych estrach pochodzenia roślinnego, odpowiednich do operacji, w których czystość obrabianego przedmiotu i maszyny jest niezbędnym warunkiem. Ciecz ta zaprojektowana ekologicznie i dlatego może pochodzić z łańcucha regeneracji, do którego może być następnie przypisana podczas wycofywania z eksploatacji, przyczyniając się do zmniejszenia emisji CO2 i zmniejszając zużycie nieodnawialnych substancji. Posłuchajmy co o zaletach nagrodzonego produktu mówi Tomasz Stache, Technolog, Inżynier ds. wdrażania produktu:

Statuetka Złoty Medal Wybór Konsumentów trafiła do firmy CUBE.ENGINEERING SP.J. za produkt Stół spawalniczy modułowy CUBE. Stół ten to zaawansowane narzędzie, gwarantujące 100% powtarzalność i najwyższą jakość dzięki innowacyjnemu systemowi produkcji. Pozwala na dowolną konfigurację powierzchni roboczej, co obniża koszty. Wyróżnia się ekstremalną wytrzymałością oraz idealną płaskością 10 krotnie lepszą niż standardowe rozwiązania. Posłuchajmy o dodatkowych zaletach, które przedstawia Radosław Zarębski, właściciel firmy CUBE.ENGINEERING SP.J. Serdecznie gratulujemy!