ZAPRASZAMY NA NAJBLIŻSZĄ EDYCJĘ 3-6.06.2025!!! 🔥📣🔥📣  

Organizator:

Zobacz nagranie pierwszego ITM_talks!

24.06.2020 12:00:00

Podziel się

Kto nie miał okazji uczestniczyć w transmisji LIVE pierwszego spotkania z cyklu: ITM_talks może już obejrzeć nagranie zarejestrowane w naszym studiu filmowym.

Eksperci odpowiadali w jaki sposób cyberbezpieczeństwo warunkuje rozwój przemysłu 4.0 i jak cloud computing i nowe technologie pomagają odbić się po kryzysie?

W spotkaniu wzięli udział: 

  • Katarzyna Nosalska, Członek Zarządu Fundacji Platforma Przemysłu Przyszłości, która przedstawi swój punkt widzenia na temat obecnej sytuacji przedsiębiorców w Polsce i ich drogi do transformacji cyfrowej. Od przedstawicielki Fundacji dowiemy się także w jaki sposób FPPP może wesprzeć przedsiębiorstwa w tym procesie.
  • Michał Jaworski, Dyrektor Strategii Technologicznej i Członek Zarządu Microsoft, który opowie o planie inwestycyjnym o wartości 1 miliarda dolarów, obejmującym otwarcie nowego regionu data center Microsoft w Polsce, w ramach globalnej infrastruktury chmury obliczeniowej. Reprezentant amerykańskiego koncernu informatycznego przybliży również, w jaki sposób usługi chmurowe mogą pomóc przedsiębiorstwom rozwinąć się technologicznie.
  • Dr hab. Arkadiusz Kawa, dyrektor Sieć Badawcza Łukasiewicz – Instytutu Logistyki i Magazynowania, który odpowie na pytania związane z cyberbezpieczeństwem w kontekście przechowywania danych w chmurze obliczeniowej, a także nakreśli obawy przedsiębiorców w tym zakresie.

Spotkanie poprowadził dr inż. Krzysztof Walas, Adiunkt, Instytut Robotyki i Inteligencji Maszynowej, Wydział Automatyki, Robotyki i Elektrotechniki, Politechnika Poznańska.