Strefa start-upów i kół naukowych
Europejskie Targi Nauki są idealną przestrzenią do promocji osiągnięć polskiej nauki i technologii oraz miejscem dialogu między przedstawicielami nauki, biznesu i administracji publicznej. Stanową także świetnie skrojoną platformę do wybicia się dla początkujących inicjatyw biznesowych.

Specjalnie dla nich przygotowaliśmy Strefę Start-Upów i Kół Naukowych. Będzie się mieściła w pawilonie 3 Międzynarodowych Targów Poznańskich, na stoisku nr 33.
Zaprezentują się tam:
ArtyKids
W ArtyKids wierzymy, że sztuka to klucz do odkrywania świata, rozwijania kreatywności i budowania umiejętności, które stanowią fundament przyszłości każdego dziecka. Łączymy edukację z pasją do sztuki, oferując inspirujące materiały i warsztaty, które rozwijają wyobraźnię, uczą współpracy oraz wprowadzają dzieci w fascynujący świat nauki, technologii, inżynierii, sztuki i matematyki (STEAM).
Dlaczego sztuka i STEAM są tak ważne? Badania naukowe, m.in. z Harvardu, pokazują, że zajęcia artystyczne wspierają rozwój zdolności poznawczych, uczą krytycznego myślenia i wzmacniają umiejętności społeczne. Kiedy łączymy sztukę z nauką, technologią i innymi dziedzinami, dzieci rozwijają nie tylko kreatywność, ale także umiejętności analityczne i praktyczne, które są niezbędne w dynamicznie zmieniającym się świecie.
ArtyKids to nauka przez zabawę w duchu STEAM – to podróż w świat kultury, nauki i technologii, podczas której dzieci stają się małymi odkrywcami, artystami, inżynierami i myślicielami. Wspieramy ich w tej drodze, dostarczając narzędzia, które pozwalają połączyć kreatywność z praktycznym podejściem do nauki.
Zapraszamy do świata ArtyKids – miejsca, gdzie sztuka spotyka się z edukacją STEAM, a nauka staje się prawdziwą przygodą!
Prezentacja oferty: 6 czerwca
Dealme
Platforma dla Freelancerów o specjalizacji sprzedażowej. Buduj zdalne zespoły handlowe i zarzadzań nimi, aby zdobywać nowe Deal’e.
Data prezentacji: 3-4 czerwca
SKN Commodity Lab
Studenckie Koło Naukowe CommodityLab od 2015 roku działa przy Katedrze Jakości Produktów Przemysłowych i Opakowań. Opiekunem koła jest dr hab. Renata Dobrucka, prof. UEP. Na koncie Koła są liczne sukcesy.
W 2015 i 2016 roku Koło Naukowe CommodityLab zdobyło III miejsce na XI Forum Studenckich Kół Naukowych. W 2017 roku projekty opakowań przygotowane przez członków Koła CommodityLab wzięły udział w prestiżowym konkursie Art of Packaging organizowanym przez Packaging Polska. W 2017 roku SKN CommodityLab zajęło I i III miejsce w sesji prezentacji ustnch na XII Forum Studenckich Kół Naukowych Towaroznawstwa We wrześniu 2017 roku członkowie SKN CommodityLab brali udział w organizacji konferencji pt. Bezpieczne opakowania żywności - Wpływ opakowań na trwałość i jakość produktu, która odbyła się trakcie targów opakowań żywności Pakfood oraz żywności Polagra Food. W 2017 roku SKN CommodityLab otrzymało wyróżnienie na III Ogólnopolskiej Sesji Studenckich Kół Naukowych (w bloku chemicznym), która odbyła się w dniach 24 -25 listopada na Zachodniopomorskim Uniwersytecie Technologicznym w Szczecinie.
W 2018 roku SKN CommodityLAB zajęło I miejsce i otrzymało nagrodę w konkursie Recreate Packaging. W 2019 roku studenci SKN CommodityLab wzięli udział w Forum Kół Naukowych Towaroznawstwa. W 2019 wzięli udział w organizacji konferencji wraz Polską Izbą Opakowań na targach TAROPAK.
W 2020 roku SKN CommodityLab wystąpiło udział w VI Ogólnopolskiej Sesja Studenckich Kół Naukowych, która odbyła się w Zachodniopomorskim Uniwersytecie Technologicznym w Szczecinie. W tym samym roku prezentowali swoje prace na Dniach Jakości organizowanych przez Instytut Nauk o Jakości Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu. Ich prace pojawiły się w monografii „Młodzi Eksperci Jakości 2020”. W 2022 roku studenci prezentowali swoje prace na Interdyscyplinarnej Akademickiej Konferencji Ochrony Środowiska (Vii Edycja Iakoś 2022) oraz na Dniach Jakości (czerwiec 2022). W 2023 roku wystąpili na konferencji COGITO.W 2024 roku członkowie koła wzięli udział w II Międzynarodowej Konferencji Naukowej “Innowacje w nauce i praktyce: Jakość i zarządzanie produktem” (Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie). W 2025 roku SKN CommodityLab otrzymało dofinansowanie w ramach programu "Studenckie Koła Naukowe Tworzą Innowacje 2024" organizowanego przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego na projekt „Innowacyjne, proekologiczne materiały opakowaniowe dla gospodarki 5.0" na pierwszym miejscu listy rankingowej.
Data prezentacji: 4-6 czerwca
SKN INVENTUM
SKN Inventum działa przy Katedrze Przyrodniczych Podstaw Jakości (Instytut Nauk o Jakości UEP). Opiekunem koła naukowego została pani dr hab. inż. Daniela Gwiazdowska, prof. UEP, wspierana przez pracowników zespołu mikrobiologicznego: dr inż. Katarzynę Marchwińską i dr inż. Krzysztofa Juś.
Nazwa koła naukowego pochodzi od słowa „invent” – wynaleźć, dlatego członkowie koła zawsze kreatywnie podchodzą do nowych projektów, starając się, by były nieoczywiste, a zarazem bardzo aplikacyjne. Od początku swojego istnienia działalność koła naukowego była związana z tematyką jakości i bezpieczeństwa produktów, żywnościowych i nieżywnościowych, mikrobiologicznej czystości środowiska, możliwościami wykorzystania mikroorganizmów w projektowaniu innowacyjnych produktów i niestandardowymi rozwiązaniami w walce z niepożądanymi drobnoustrojami w całym łańcuchu żywnościowym. W ostatnich latach działania koła naukowego mocno wpisują się w ideę zrównoważonego rozwoju i koncentrują na rozwiązaniach przyjaznych dla środowiska.
Członkowie SKN Inventum każdego roku realizują co najmniej kilka projektów, których rezultaty prezentują na konferencjach krajowych i międzynarodowych oraz publikują w czasopismach naukowych. O zainteresowaniu i wysokim poziomie prowadzonych badań najlepiej świadczą liczne nagrody, jakie członkowie SKN Inventum otrzymują za wystąpienia ustne czy posterowe.
Członkowie SKN Inventum aktywnie uczestniczą również w wydarzeniach popularno-naukowych jak Noc Naukowców czy Festiwal Nauki i Sztuki, prowadząc inspirujące warsztaty dla dzieci i młodzieży. O bieżącej działalności SKN Inventum informuje nasze konto na profilu społecznościowym Facebook.
Data prezentacji: 3, 4 i 5 czerwca
VR Medical
VR Medical tworzy symulator operacji niskoinwazyjnych, który wykorzystuje VR i AI do pełnej imersji w środowisko operacyjne oraz będzie o generację lepszy i 70% tańszy od konkurencji
Data prezentacji: 3 czerwca