DZIĘKUJEMY! ZAPRASZAMY NA KOLEJNĄ EDYCJĘ 4-7.06.2024!!! 🔥📣🔥📣  

Organizator:

Konferencja LENSO/ZEISS: Razem doskonalimy jakość

09:00 - 13:00
WTC, Międzynarodowe Targi Poznańskie
Konferencja: Razem doskonalimy jakość. Podczas konferencji prelegenci omówią rozszerzone portfolio dla przemysłu oraz możliwości w zakresie wsparcia metrologicznego. Organizatorem prelekcji jest LENSO i ZEISS. Lokalizacja: Sala konferencyjna World Trade Center, Międzynarodowe Targi Poznańskie.
Zobacz więcej

Lakiernictwo Przemysłowe: Poligon Umiejętności

09:00 - 16:00
Pawilon 5A, stoisko 80
Redakcja „Lakiernictwa Przemysłowego” zaprasza na Poligon Umiejętności podczas targów ITM INDUSTRY EUROPE. Ta interaktywna wystawa urządzeń do obróbki powierzchni oraz produktów dedykowanych lakierowaniu, to jedyne takie wydarzenie, podczas którego w praktyce można przetestować nowoczesne rozwiązania tej branży.
Zobacz więcej

ITA: Prezentacja systemów pomiarowych i narzędzi skrawających

09:00 - 15:00
Pawilon 3A, stoisko 24
Na specjalnie przygotowanej przestrzeni odbędą się m.in.: pokazy możliwości wykorzystania technologii skanowania 3D z wykorzystaniem skanerów 3D marki Creaform do pomiarów w przemyśle lotniczym, oraz prezentacja integracji precyzyjnego robota przemysłowego Meca500 z czujnikiem Diatest, oraz modułem liniowym z napędem serwo.
Zobacz więcej

XVI Forum Inżynierskie - IX Dzień Mechanika

10:00 - 15:00
Międzynarodowe Targi Poznańskie, paw. 10
"Innowacyjna oferta młodych" jest mottem XVI Forum Inżynierskiego, które odbędzie się 30 maja w Poznaniu, w pierwszym dniu międzynarodowych targów ITM INDUSTRY EUROPE. Tej ważnej imprezie wystawienniczej, prezentującej światowe trendy w przemyśle, tradycyjnie już towarzyszy Forum Inżynierskie. Organizowane jest przez Federację Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych NOT od 2003 roku.
Zobacz więcej

KOM: Cyfryzacja, internacjonalizacja

10:00 - 11:00
Pawilon 5, Scena Industry Next
Panel: Cyfryzacja, internacjonalizacja - impulsy rozwoju przemysłu wytwórczego. W programie przewidziano dyskusję o ścieżkach budowania czynników konkurencyjności polskiego przemysłu maszynowego, modele i kierunki eksportu, poruszone zostaną kwestie automatyzacji i cyfryzacji procesów czy budowanie produktywności wytwarzania.
Zobacz więcej

Warsztaty DBR77

10:00 - 15:00
Pawilon 5, Scena DBR77
Scena warsztatów i prezentacji to wyjątkowe miejsce podczas ITM Industry Europe, gdzie można odkryć światowe trendy w dziedzinie przemysłu 4.0 i poznać innowacyjne rozwiązania. Przygotowane przez ekspertów DBR77 prezentacje pozwolą na zapoznanie się z różnorodnymi produktami i technologiami oraz sposobami ich zastosowania w praktyce.
Zobacz więcej

Etteplan: Oszczędności w przemyśle

11:00 - 12:00
Pawilon 5A, Scena Trendów dla Przemysłu
Panel: Zarządzanie dokumentacją techniczną + projekty inżynierskie = oszczędności w przemyśle. Jeśli Twoja firma chce wejść w nowy etap, koniecznie przyjdź na spotkanie z Etteplan. Zobacz, jak rozwiązania Etteplan przyniosą zarówno rozwój, jak i oszczędności!
Zobacz więcej

SMARTTECH: Skanowanie 3D w Przemyśle 4.0

11:00 - 11:30
Pawilon 5, Stoisko 2
Pokazy organizowane przez firmę SMARTTECH to spotkanie dla specjalistów, którzy chcą dowiedzieć się jak zautomatyzować kontrolę jakości.
Zobacz więcej

Keynote Speaker: Już nie twórca a stwórca

12:00 - 12:30
PAWILON 5, SCENA INDUSTRY NEXT
Już nie twórca a stwórca – pod takim tytułem wykład otwierający targi ITM INDUSTRY EUROPE i KONGRES INDUSTRY NEXT, wygłosi dr Maciej Kawecki, popularyzator nauki i innowacji technologicznych. Stawia na człowieka, który rozumie, że technologia to tylko i aż narzędzie w jego rękach, umożliwiające pozytywną zmianę świata.
Zobacz więcej

DBR77 na Scenie Industry Next

12:30 - 14:15
Pawilon 5, Scena Industry Next
Obecnie przemysł przechodzi przez dynamiczne zmiany, co wywołuje wiele pytań na temat przyszłości sektora. Jakie wyzwania i możliwości niesie ze sobą rozwój technologiczny? Jak można wykorzystać technologie digitalne celem utrzymania pozycji konkurencyjnej?- na te pytania odpowiedzą eksperci zaproszeni przez firmę DBR77 podczas organizowanego na targach ITM INDUSTRY EUROPE Kongresu Industry Next panelu.
Zobacz więcej

PSI: Wdrażanie systemu do harmonogramowania produkcji

12:30 - 13:00
Pawilon 5A, Scena Trendów dla Przemysłu
Co zrobić, aby nasza firma nie zatonęła na wzburzonym morzu gospodarki? W jaki sposób korzystając z narzędzi informatycznych, zwiększyć wydajność i efektywność produkcji? -tych pytań nie zabraknie podczas panelu PSI Polska Sp. z o.o. pt.: Dlaczego warto wdrożyć system do harmonogramowania produkcji w czasach kryzysu?
Zobacz więcej

SIEMENS: SINUMERIK ONE

13:00 - 14:00
Pawilon 5A, Scena Trendów dla Przemysłu
Panel: „SINUMERIK ONE - nowoczesne metody przygotowywania produkcji na maszynie CNC przy użyciu platformy Run Virtual Machine” top tytuł wykładu, który przygotuje podczas targów ITM INDUSTRY EUROPE, lider innowacji-firma SIEMENS.
Zobacz więcej

COMARCH: Korzyści z wykorzystania unifikacji danych

14:00 - 15:00
Pawilon 5A, Scena Trendów dla Przemysłu
Panel: Korzyści z wykorzystania unifikacji danych w zarządzaniu produkcją na przykładzie zastosowania Comarch| Ekspert przedstawi jak aplikacja Comarch IoT MES dzięki swojej najnowocześniejszej architekturze (opartej o Unified Namespace, którego globalna popularność rośnie każdego dnia) pozwala na zintegrowaną współpracę różnych systemów, umożliwiając gromadzenie i przetwarzanie danych produkcyjnych w czasie rzeczywistym, stanowiąc interfejs pomiędzy maszyną, człowiekiem i systemem nadzorującym.
Zobacz więcej

PPP: Rola smart-grid na rynku energii

14:15 - 15:00
Pawilon 5, Scena Industry Next
Panel: Rola smart-grid w transformacji infrastruktury energetycznej i rynku energii. Panel dotyczył będzie przedyskutowaniu zależności i wyzwań związanych z przyspieszeniem budowy sieci smart-grid i nowej organizacji funkcjonowania rynku energii.
Zobacz więcej

PPP: Narzędzia wsparcia MŚP

15:00 - 15:45
Pawilon 5, Scena Industry Next
Panel: Narzędzia wsparcia MŚP w transformacji w kierunku przemysłu przyszłości. Panel dyskusyjny poświęcony ekosystemowi wsparcia przedsiębiorstw w procesie cyfryzacji przemysłu. W trakcie panelu eksperci z różnych branż przemysłu będą dzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem.
Zobacz więcej