COMARCH: Korzyści z wykorzystania unifikacji danych w zarządzaniu produkcją
Jednym z punktów programu targów ITM INDUSTRY EUROPE będzie wystąpienie eksperta Comarch, który przybliży korzyści z wykorzystania unifikacji danych w zarządzaniu produkcją na przykładzie swoich rozwiązań. W czasie prelekcji uczestnicy dowiedzą się jak bardzo ujednolicenie danych wpływa na efektywność i wydajność całego zakładu produkcyjnego, a także na redukcję kosztów i eliminację błędów w procesach produkcji. Nie zabraknie także odpowiedzi jak Comarch IoT MES może pomóc w realizacji celów związanych z Lean Manufacturing przybliżając działanie całego przedsiębiorstwa w kierunku Przemysłu 4.0 / ERP 4.0.
Panel: Korzyści z wykorzystania unifikacji danych w zarządzaniu produkcją na przykładzie zastosowania Comarch IoT MES
Data: 30.05.2023, godz.14:00-15:00
Miejsce: Pawilon 5A, Scena Trendów dla Przemysłu
Organizator: COMARCH
Prelegenci:
Jarosław Widórek, Comarch
Szymon Frankowski, Comarch
Eksperci przedstawiąjak aplikacja Comarch IoT MES dzięki swojej najnowocześniejszej architekturze (opartej o Unified Namespace, którego globalna popularność rośnie każdego dnia) pozwala na zintegrowaną współpracę różnych systemów, umożliwiając gromadzenie i przetwarzanie danych produkcyjnych w czasie rzeczywistym, stanowiąc interfejs pomiędzy maszyną, człowiekiem i systemem nadzorującym.
W czasie prelekcji uczestnicy dowiedzą się, jak bardzo ujednolicenie danych wpływa na efektywność i wydajność całego zakładu produkcyjnego, a także na redukcję kosztów i eliminację błędów w procesach produkcji. Posłuchają także o tym jak Comarch IoT MES może pomóc w realizacji celów związanych z Lean Manufacturing przybliżając działanie całego przedsiębiorstwa w kierunku Przemysłu 4.0 / ERP 4.0.
Do kogo adresowana jest prelekcja?
Prelekcja skierowana jest do przedstawicieli firm przemysłowych z produkcją dyskretną, gniazdową i ciągłą oraz wszystkich zainteresowanych tematyką zarządzania produkcją i jej monitorowania.
Jakie zagadnienia zostaną omówione podczas prelekcji?
- mierzenie efektywności linii produkcyjnych w czasie rzeczywistym,
- integrację systemu MES z systemami ERP (np. Comarch ERP XL) oraz alternatywnymi producentami,
- Unified Namespace (ISA-95), mierzenie OEE, integracje IoT.
Jarosław Widórek, Comarch
Certyfikowany menadżer projektów informatycznych (IPMA.de) oraz certyfikowany analityk biznesowy (ibo.de) z dwudziestokilkuletnim doświadczeniem w przygotowywaniu i prowadzeniu projektów informatycznych, wdrażanych w różnych branżach przemysłu. Jednocześnie absolwent Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, językoznawca i poliglota, wykorzystujący znajomość języków (niemieckiego, angielskiego i rosyjskiego), połączoną z szeroką wiedzą z zakresu technologii informatycznych i elektronicznych oraz zarządzania projektami. Przez ponad 18 lat odpowiedzialny za wdrażanie, doskonalenie i obsługę systemów komputerowych klas ERP i CIM w międzynarodowych koncernach i zakładach produkcyjnych w Europie i Azji. Od 2016 roku związany z grupą kapitałową Comarch S.A. Jego zadaniem jest analiza, doradztwo i fachowe konsultacje techniczne w tematyce wykorzystania Internetu Rzeczy, a przede wszystkim technologicznych rozwiązaniach platformowych i ERP, umożliwiających swobodne zarządzanie wielozakresowymi systemami kontroli i sterowania, wykorzystywanymi w najróżniejszych gałęziach produkcji przemysłowej – z wyraźnym ukierunkowaniem na wdrożenia Przemysłu 4.0 / ERP 4.0 – szeroko rozumianej cyfryzacji i automatyzacji przemysłu, w oparciu o rozmaite modele współpracy biznesowej. Od zawsze zainteresowany rozwojem technologii elektronicznych i informatycznych, pogłębiający tę tematykę w Comarch zarówno od strony bezpieczeństwa, wygody obsługi, jak też przyszłości rozwiązań.
Szymon Frankowski, Comarch
Absolwent Politechniki Łódzkiej, wydziału mechanicznego oraz Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, wydziału inżynierii produkcji. Doświadczenie inżynierskie i przemysłowe zdobywał przy projektowaniu i produkcji w Airbus Helicopters oraz w branży kolejowej. W Comarch zajmuje się wsparciem Klientów oraz analizą potrzeb przy dopasowaniu systemów IoT, z szczególnym uwzględnieniem przemysłu 4.0. Pasjonuje się tym obszarem, a także procesem ideacji w celu dopasowania rozwiązań pod specyficzne potrzeby klienta, aby osiągnąć efekt biznesowy. W życiu prywatnym jest fanem futbolu i technologii kosmicznych.