ZAPRASZAMY NA NAJBLIŻSZĄ EDYCJĘ 3-6.06.2025!!! 🔥📣🔥📣  

Organizator:

Krakowski Park Technologiczny: Startup Days

Podziel się

Krakowski Park Technologiczny łączy liderów przemysłu z innowacyjnymi startupami aby wspólnie optymalizować wszystkie obszary ich działalności. Do tej pory KPT przeprowadził blisko sto procesów akceleracji. KPT ScaleUP - wiodący polski akcelerator Przemysłu 4.0 podczas ITM INDUSTRY EUROPE , zorganizuje strefę dla technologicznych startupów. Część z nich zaprezentuje się dodatkowo na Scenie Trendów dla Przemysłu.

Startup Days

Krakowski Park Technologiczny

Strefa Startup Krakowskiego Parku Technologicznego – pawilon 3, stoisko 7

Wystąpienia na Scenie Trendów dla Przemysłu – pawilon 3*:

1 czerwca, godz.  11:00-12:30 Inauguracja Startup Days

2 czerwca, godz.  10:00-12:00 Startup Days (dzień II)

3 czerwca, godz.  11:00-12:00 Startup Days (dzień III)

*Szczegóły wystąpień wkrótce

KPT ScaleUP zapracował sobie na miano największego polskiego przemysłowego akceleratora. Do tej pory swoim wsparciem objął 85 startupów, umożliwiając im współpracę z 25 firmami (m.in. Grupa Azoty, Grupa TAURON, PGNiG, Solaris Bus & Coach, Maspex, Warbud, Woodward) i doprowadzając do ponad 30 komercyjnych wdrożeń. W gronie absolwentów akceleratora są takie startupy jak Airly, Sense Monitoring, Proxy Group, 1000 realities czy nsFlow.

W tym roku goście poznańskich targów ITM INDUSTRY EUROPE będą mogli osobiście przekonać się o skuteczności działań KPT ScaleUP w obszarze unowocześniania polskiej gospodarki. - W naszej strefie pokażemy najciekawsze rozwiązania z ostatnich edycji programu. Startupy nie tylko zaprezentują swoją ofertę, ale także opowiedzą o przebiegu akceleracji i podzielą się wrażeniami z walidowania i wdrażania swoich produktów w dużych przedsiębiorstwach – mówi Angelika Popławska, kierowniczka projektu KPT ScaleUP. - To najlepsza okazja, by w praktyce poznać mechanizm akceleracji, a także zdobyć z pierwszej ręki informacje o rozwiązaniach, które mają niemały potencjał na przyspieszenie rozwoju Przemysłu 4.0 w Polsce, jak np. wykorzystanie cyfrowego bliźniaka do symulowania sytuacji awaryjnych czy wykorzystanie robotów do inspekcji trudno dostępnych miejsc –przekonuje przedstawicielka KPT ScaleUP.

Ważnym wydarzeniem podczas targów będzie także prezentacja startupów przed publicznością, podczas której ich przedstawiciele opowiedzą o efektach akceleracji i korzyściach wynikających z wdrożeń dla odbiorców technologii. W swoich krótkich, dynamicznych prezentacjach przybliżą szczegóły zarówno wykorzystanej technologii, jak i współpracy z dużą firmą przemysłową. 

Startupy Startup Days 2022

Alphamoon: startup opracował gotową do wdrożenia, opartą na sztucznej inteligencji i nadzorowaną przez człowieka inteligentną platformę do automatyzacji przetwarzania dokumentów, organizacji wiedzy i wspomagania decyzji.

Autonomy Now: startup będzie pracował nad System ADAS, zwiększającym bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu drogowego oraz kierowców autobusów miejskich marki Solaris. System wykorzystuje działanie radaru oraz analizę obrazu z kamer.

Docberry: startup pomaga firmom w przetwarzaniu poufnych, nieustrukturyzowanych i obszernych dokumentów (np. raporty, umowy), automatycznie wynajdując poszukiwane treści oraz informacje – zarówno szczegółowe, jak i złożone.

eBigData: eBigData to interpersonalny zespół specjalistów, wdrażających sztuczną inteligencję w przemyśle dla takich obszarów jak produkcja, logistyka, kontrola jakości czy sterowanie procesami.

Evorain: startup specjalizuje się w dziedzinie data science, projektach naukowych i sztucznej inteligencji. Tworzy również oprogramowanie dla wielu obszarów gospodarki. Zespół startupu ma na swoim koncie 23 publikacje badawcze i naukowe.

InnerWeb: startup tworzy sieci radiolatarni iBeacon dla dużych zakładów przemysłowych w celu geolokalizacji pracowników, narzędzi czy urządzeń peryferyjnych.

MAB Robotics: głównym obszarem zainteresowań MAB Robotics są roboty kroczące i napędy robotyczne. W KPT ScaleUP, startup przygotuje napęd elektryczny, który w przyszłości może być wykorzystywany w produktach odbiorcy technologii.

Meetlify: startup wykorzystuje rzeczywistość rozszerzoną do prezentacji kontekstowej, dopasowanej do potrzeb użytkownika informacji o działaniu maszyn i urządzeń. Rozwiązanie opiera się o analizę bliskości, czyli położenia urządzenia wobec osoby go używającej.

mTap Smart City: startup oferuje oprogramowanie i urządzenia do sterowania oświetleniem. Platforma automatyzuje oszczędności energii w przemyśle i inteligentnym mieście.

ReliaSol: stworzona przez startup aplikacja PdM App stosuje algorytmy AI do analizy danych i przewidywania awarii oraz optymalizacji prac serwisowych. Stosowanie aplikacji przynosi redukcję kosztów serwisu produkowanych maszyn.

Silencions: startup oferuje innowacyjne metody tłumienia wibracji i hałasu m.in. w takich branżach jak przemysł lotniczy, samochodowy, sprzętu ciężkiego oraz branży artykułów gospodarstwa domowego.

Sternkraft Polska: startup wykorzystał AI oraz machine learning do stworzenia inteligentnego systemu przechwytywania oraz analizy obrazu, który dobra o bezpieczeństwo pojazdu i jego użytkowników.

Surveily: startup opracował system informatyczny, który w oparciu o sztuczną inteligencję analizuje obraz z kamer zamontowanych w miejscach produkcji. Stosowanie systemu pozwala na stały monitoring kluczowych procedur produkcyjnych.

Swapp!: startup oferuje innowację w sprzedaży detalicznej produktów FMCG. Wykorzystuje ona sieć refillomatów, aplikację mobilną i pojemniki wielokrotnego użytku dla konsumentów. Rozwiązanie zmniejsza liczbę produkowanych opakowań plastikowych.

VivaDrive Polska: propozycja startupu to Digital Fleet do zarządzania i optymalizacji kosztów we flocie mieszanej składającej się z pojazdów spalinowych oraz elektrycznych. Digital Fleet obniża TCO i pozwala zarządzać czynnikami wpływającymi na koszty operacyjne.

>>O KPT czytaj więcej: https://mtp-link.pl/lsmx1

Angelika Popławska, kierowniczka projektu KPT ScaleUP zapowiada Startup Days 

UWAGA: UDZIAŁ W WYDARZENIACH MOŻLIWY JEDYNIE DLA POSIADACZY BILETU NA TARGI ITM INDUSTRY EUROPE.