DZIĘKUJEMY! ZAPRASZAMY NA KOLEJNĄ EDYCJĘ 4-7.06.2024!!! 🔥📣🔥📣  

Organizator:

Strefa Smart Factory 2022

Podziel się

Smart Factory na ITM INDUSTRY EUROPE to wyjątkowa przestrzeń ekspozycyjna przygotowywana we współpracy z firmami oferującymi inteligentne rozwiązania dla fabryk. To tutaj będzie można zobaczyć procesy produkcji z wykorzystaniem najnowszych narzędzi i rozwiązań. A wszystko to na miarę czwartej rewolucji przemysłowej! Zobacz wystawców, którzy dołączyli do strefy w tej edycji!

STREFA SMART FACTORY DOSTĘPNA BĘDZIE W  PAWILONIE 5

BEBOQ ROBOTICS 

O FIRMIE:

Misją Beboq Robotics Sp.z o.o. Sp.k. być najlepszym na rynku robotyki współpracującej partnerem w rozwoju i automatyzacji rosnących i prosperujących firm produkcyjnych w Polsce. Firma wspiera automatyzację przedsiębiorstw w całej Polsce. Została pierwszym autoryzowanym polskim dystrybutorem i integratorem przemysłowych robotów kolaboracyjnych Kassow Robots,

a także narzędzi do robotów współpracujących onRobot. Ponadto współpracuje z markami takimi jak: Yaskawa, Franka Emika, Schmalz, Schunk, Robotiq, Festo, Pilz, FerrRobotics, Cognex, Pickit. 

Rafał Budniok, Beboq Robotics Sp.z o.o. Sp.k.:

Na naszym stanowisku będzie można zobaczyć i przetestować roboty współpracujące duńskiej marki Kassow Robots. Jeden z nich będzie pracował wyjmując detale z kosza (aplikacja bin picking) z wykorzystaniem systemu wizyjnego 3D marki PickIt 3D. Drugi będzie demonstrował możliwości automatycznej zmiany narzędzi z wykorzystaniem systemu Smartshift Robotics. Zapraszamy kadrę zakładów produkcyjnych poszukującą rozwiązań do automatyzacji procesów, zwłaszcza w ciasnych przestrzeniach lub tam gdzie obecność ludzi jest konieczna, czy nieunikniona, a także integratorów szukających pewnych rozwiązań, które pozwolą jeszcze łatwiej budować aplikacje.

TIDK 

O FIRMIE:

TIDK posiada szerokie kompetencje w zarządzaniu danymi, od ich składowania poprzez przetwarzanie, do zaawansowanej analityki i wizualizacji. Optymalizuje i przewiduje na podstawie danych. Zajmuje się technologiami komercyjnymi oraz rozwiązaniami Open Source. W swoim zespole posiada programistów różnorodnych technologii oraz specjalistów w obszarach związanych z eksploracją danych, uczeniem maszynowym, badaniami operacyjnymi, szeregowaniem zadań oraz sztuczną inteligencją. Wprowadza naszych partnerów biznesowych w świat nowoczesnych rozwiązań z obszaru platform danych, Data Science, Business Intelligence oraz Sztucznej Inteligencji, które umożliwiają czerpanie z analizy danych korzyści biznesowych.

PODCZAS TARGÓW:

TIDK zapraszamy na cykl prelekcji: „Sztuczna Inteligencja w przemyśle - moda czy konieczność?” w ramach którego poruszone zostaną najważniejsze kwestie związane z wykorzystaniem AI w kontekście współczesnego przemysłu. Eksperci Skupią się na tym, które aspekty warto brać pod uwagę przy doborze i planowaniu projektów z obszaru AI, jakie znaczenie ma poziom dojrzałości analitycznej przedsiębiorstwa oraz o tym jak efektywnie wykorzystać wiedzę, którą wpiera nas świat nauki.

>>CZYTAJ WIĘCEJ

RAION

O FIRMIE:

Rozwiązania MES Raion wpisują się w ideę Smart Factory w kilku obszarach zarówno pod kątem funkcjonalności systemu, jak również technicznych aspektów związanych w wdrożeniem takiego rozwiązania. Poza podstawowymi możliwościami rozwiązania MES, system Raion oferuje dodatkowo:

⦁ Paperless w obszarze dokumentacji stanowiskowej i produkcyjnej.
⦁ Elektroniczny obieg dokumentów w obszarze produkcji.
⦁ Automatyczne raportowanie i powiadomienia, zależne od sygnałów pochodzących z maszyny.
⦁ Traceability materiałowe i technologiczne wytwarzanego produktu.
⦁ Autodiagnostyka maszyn.
⦁ Możliwość sterowania maszynami za pomocą systemu MES.
⦁ Integracja z urządzeniami peryferyjnymi, takimi jak drukarki, wagi, etykieciarki.

W obszarze komunikacji z maszynami oraz sprzętu potrzebnego do uruchomienia, zaprezentujemy rozwiązanie Andon IoT wykorzystujące komunikację bezprzewodową oraz bezpośrednią integrację z PLC maszyny, realizowaną w celu pobierania informacji z maszyny do systemu MES.

SAFETY FIRST

 

O FIRMIE:

Safety First oferuje Najnowsze rozwiązania techniczne z obszaru sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego.​

PODCZAS TARGÓW:

Firma zaprezentuje dwa rozwiązania:
• SmartBox - urządzenie do monitoringu obszarów produkcyjnych oraz załadowczych służące do proaktywnego wsparcia służb BHP poprzez wykrywanie sytuacji niebezpiecznych. Podstawą działania urządzenia jest analiza wideo z wykorzystaniem technologii widzenia maszynowego (Computer Vision) oraz sztucznej inteligencji. Podstawowe scenariusze jakie realizuje SmartBox:
- analiza wyposażenia BHP (kask, maska, kamizelka)
- analiza zdarzeń potencjalnie niebezpiecznych (wykrycie osoby w obszarze ładowania przy równoczesnej obecności ciężarówki, wykrycie osób w strefie niebezpiecznej w trakcie trwania procesu produkcyjnego)
- analiza dostępu grupy pracowników do wyznaczonej strefy (klasyfikacja grupy poprzez kolor kamizelki / kasku)
Zalety urządzenia:
- łatwa implementacja - komunikacja przewodowa oraz zasilanie przez PoE (Power over Ethernet)
- komunikacja z akcesoriami poprzez komunikację radiową lub RS485
- możliwość implementacji algorytmów sztucznej inteligencji pod potrzeby klienta
- dedykowany panel operatorski pozwalający na przegląd systemu, rejestrowanie zdarzeń, czy konfigurację urządzeń krańcowych
Prezentacja produktowa w załączniku
• SmartColumn - urządzenie do monitoringu przestrzeni komercyjnych i generowanie raportów na temat obłożenia lokalu, klasyfikacja klientów (wiek, płeć), rejestrowanie klientów.

JORGENSEN EASY TECH

 O FIRMIE: 

Jorgensen Easy Tech jako preferowany dystrybutor oferuje sprzedaż i serwis robotów współpracujących od światowego lidera Universal Robots. W  ofercie posiada produkty związane z automatyzacją i robotyzacją produkcji. Automatyzacja i robotyzacja produkcji obejmuje także rozwiązania stosujące ozon i promieniowanie UV-C, bez zastosowania chemikaliów. Easytech zapewnia kompleksowe i higieniczne rozwiązania w zakresie podajników i dyspenserów tacek, czy „denesterów” Intray.

UWAGA: ZWIEDZANIE STREFY SMART FACTORY MOŻLIWE JEDYNIE DLA POSIADACZY BILETU NA TARGI ITM INDUSTRY EUROPE.