ZAPRASZAMY NA NAJBLIŻSZĄ EDYCJĘ 3-6.06.2025!!! 🔥📣🔥📣  

Organizator:

Sztuczna Inteligencja w przemyśle - moda czy konieczność?

Podziel się

Co to jest sztuczna inteligencja?, Geneza przemysłu 4.0 i analityki, Zastosowania AI w przemyśle, Świat nauki a wdrożenia przemysłowe - to tylko część zagadnień, które przedstawią eksperci podczas panelu dyskusyjnego firmy TIDK. Wydarzenie odbędzie się w trakcie targów ITM INDUSTRY EUROPE.

Panel dyskusyjny pt.: Sztuczna Inteligencja w przemyśle - moda czy konieczność?

1 czerwca, godz. 14.15-16.00

Pawilon 5, Scena Industry Next

Organizator:

Zgodnie z raportem Global Market Insights Inc. - do 2025 r. wartość sztucznej inteligencji na światowym rynku produkcyjnym przekroczy 16 miliardów przychodów. W tym kontekście wprowadzanie rozwiązań z zakresu Przemysłu 4.0 jest niezbędne, by w pełni wykorzystać potencjał dostępnych danych i najnowsze osiągnięcia naukowe w zakresie Data Science i AI.

Zanim jednak transformacja 4.0 osiągnie swoją dojrzałość warto pomyśleć o tym, jak jej efekty mogą przyczynić się do rozwoju sztucznej inteligencji w Twojej organizacji.

Zapraszamy na cykl prelekcji: „Sztuczna Inteligencja w przemyśle - moda czy konieczność?” w ramach którego poruszone zostaną najważniejsze kwestie związane z wykorzystaniem AI w kontekście współczesnego przemysłu. Skupimy się na tym, które aspekty warto brać pod uwagę przy doborze i planowaniu projektów z obszaru AI, jakie znaczenie ma poziom dojrzałości analitycznej przedsiębiorstwa oraz o tym jak efektywnie wykorzystać wiedzę, którą wpiera nas świat nauki.

PROGRAM 

14.15-14.20 - Przywitanie i omówienie agendy - Sabina Jarmużkiewicz, Head of Business Development, TIDK / Łukasz Grala, Mentor, Futurolog, Founder AIndustry

14.20-14.45 - Co to jest sztuczna inteligencja? - dr Natalia Szóstak, Chief Science Officer AI4.BIO

14.45-15.10 - Geneza przemysłu 4.0 i analityki - Łukasz Grala, Mentor, Futurolog, Founder AIndustry

15.10-15.35 - Zastosowania AI w przemyśle - Jakub Wawrzyniak, CTO TIDK

15.35-16.00 - Świat nauki a wdrożenia przemysłowe - dr hab. inż. Mikołaj Morzy, prof. Politechniki Poznańskiej, Prodziekan ds. nauki

PRELEGENCI:

Łukasz Grala, Mentor, futurolog, pasjonat danych i sztucznej inteligencji.

Śledzi i bada najnowsze osiągnięcia naukowe oraz technologiczne w temacie AI, ML i zaawansowanej analityki. Jego misją jest ewangelizacja świata biznesu w obszarze lepszego wykorzystania potencjału danych. Łukasz od 2021 roku tworzy podcast „Opór jest daremny. Nadchodzi AI!”, skupiając się na sztucznej inteligencji, która nas otacza. Regularnie gości w audycji Patrycjusza Wyżgi „Patronautyka” w Radio357, dzieląc się swoim spojrzeniem na świat nowych technologii z perspektywy koginitywistycznego podejścia. Chętnie inwestuje i łączy pasjonatów w nowe inicjatywy. Jednym z nich jest platforma AIndustry, której misją jest wsparcie przedsiębiorstw w czerpaniu korzyści z wykorzystania sztucznej inteligencji i osiągnieć nauki w obszarze Data Science. Od 2010 roku Microsoft Most Valuable Professional (MVP) w kategorii Platforma danych. Jeden z 50 MVP w kategorii AI na świecie od 2018 roku. Na co dzień mentoruje zespół TIDK i przewodzi realizacją innowacyjnych projektów dla największych polskich organizacji.

Jakub Wawrzyniak, CTO TIDK

Architekt rozwiązań, koordynuje i odpowiada za jakość projektów realizowanych w obszarze AI, BI, Big Data i zaawansowanej analityki. Specjalizuje się w projektowaniu wydajnych rozwiązań analitycznych w oparciu o chmurę publiczną. Jego doświadczenie i wiedza w zakresie optymalizacji doceniana jest przez największe polskie organizacje. Doktorant, naukowo związany z Zakładem Teorii Algorytmów i Systemów Programowania Instytutu Informatyki Politechniki Poznańskiej. W sektorze IT pracuje od ponad dziesięciu lat. Projektant i twórca rozwiązań dla administracji publicznej, programista. Posiada doświadczenie w realizacji międzynarodowych projektów B+R, w tym z ramienia uczelni, dla podmiotów zewnętrznych. Jego zainteresowania naukowe obejmują takie zagadnienia jak projektowanie algorytmów, analiza złożoności obliczeniowej, uczenie maszynowe, optymalizacja kombinatoryczna, czy szeregowanie zadań. Członek Komitetów Organizacyjnych konferencji Game Industry Conference oraz Applied Data Science. Członek Polskiego Towarzystwa Badania Gier.

dr Natalia Szóstak, Head of R&D w TIDK, Chief Science Officer w AI4.BIO

Doktor nauk technicznych w dyscyplinie Informatyka, zaangażowana w realizację projektów z obszarów Data Science, ML oraz AI. Od strony naukowej zajmuje się analizą danych biologicznych przy użyciu metod obliczeniowych. Związana naukowo z Instytutem Chemii Bioorganicznej Polskiej Akademii Nauk, wcześniej z Politechniką Poznańską. Autorka publikacji w światowej rangi czasopismach naukowych, doświadczona prelegentka. Doskonaliła swoje metody i narzędzia we współpracy międzynarodowej, z Uniwersytetem Mediolańskim oraz Uniwersytetem Luksemburskim. Uhonorowana kilkoma nagrodami i stypendiami, m.in w programie START 2019, gdzie znalazła się w  gronie 100 najwybitniejszych młodych naukowców wyłonionych przez Fundację na rzecz Nauki Polskiej.

dr hab. inż. Mikołaj Morzy, profesor nadzwyczajny na Wydziale Informatyki i Telekomunikacji Politechniki Poznańskiej, gdzie pełni funkcję prodziekana ds nauki.

Członek Rady Naukowej Instytutu Podstaw Informatyki PAN. Jego zainteresowania naukowe skupiają się wokół problemów uczenia maszynowego, przetwarzania języka naturalnego, oraz analizy i eksploracji sieci złożonych. Bliska jest mu popularyzacja nauki - dwukrotnie prezentował wykłady skupione wokół uczenia maszynowego w trakcie konferencji TEDx w Poznaniu i Bydgoszczy. Jest też jednym z organizatorów cyklicznych spotkań Meetup.ML poświęconych tematyce uczenia maszynowego, gdzie zrzesza ponad 600 entuzjastów ML. Od 2016 r. zajmuje się praktycznym wdrażaniem metod uczenia maszynowego rozwijając modele i algorytmy rozumienia języka mówionego dla amerykańskiej firmy Avaya - światowego lidera rynku systemów dedykowanych do centrów telefonicznej obsługi. W przeszłości pracował na uniwersytetach w Niemczech (Westfalische-Wilhelms Universitaet Muenster) i USA (Loyola University New Orleans).

UWAGA: UDZIAŁ W WYDARZENIACH MOŻLIWY JEDYNIE DLA POSIADACZY BILETU NA TARGI ITM INDUSTRY EUROPE.