ZAPRASZAMY NA NAJBLIŻSZĄ EDYCJĘ 3-6.06.2025!!! 🔥📣🔥📣  

Organizator:

Targi ITM INDUSTRY EUROPE oficjalnie rozpoczęte!

Podziel się

- Możemy śmiało powiedzieć, że zaczynamy dekadę przemysłu 5.0 - mówił na ceremonii otwarcia targów ITM INDUSTRY EUROPE wiceprezes Zarządu Grupy MTP Filip Bittner. Pierwszy dzień targów odbył się pod znakiem wyjątkowych nagród, pokazów i gorących dyskusji na temat najnowszych technologii w przemyśle i ich implementacji do polskich fabryk.

Rozpoczynamy dekadę przemysłu 5.0

- Idea przemysłu 4.0 , o której zaczynaliśmy mówić dekadę temu, dziś jest codziennością i jest mocno widoczna na ITM INDUSTRY EUROPE w ofercie produktów i technologii prezentowanych na targach. Możemy śmiało powiedzieć, że rozpoczynamy dekadę przemysłu 5.0. Największym wyzwaniem będzie połączenie robotyzacji i automatyzacji z czynnikiem ludzkim. W tej edycji można zwiedzić ekspozycję ponad siedmiuset wystawców. To oznacza, że nie tylko gospodarka, ale także branża eventowa podnoszą się po trudnym czasie pandemii - mówił podczas ceremonii otwarcia Filip Bittner, wiceprezes Zarządu Grupy MTP.

 

Złote medale MTP

Produkt, który otrzymuje Złoty Medal MTP musi wyróżniać się nowoczesnością i unikalnością. Takie właśnie są rozwiązania nagrodzone podczas tegorocznych targów. Laureaci z dumą odbierali statuetki od wiceprezesa Zarządu Grupy MTP Filipa Bittnera. Kapituła postanowiła przyznać aż dwadzieścia dwa Złote Medale produktom zgłoszonym przez wystawców targów ITM INDUSTRY EUROPE. Dodatkowo pięć tych prestiżowych wyróżnień otrzymały firmy prezentujące swoją ofertę na targach MODERNLOG.

Na czele kapituły konkursu stanął prof. dr hab. inż. Michał Adam Wieczorowski, Prorektor ds. rozwoju i współpracy z gospodarką Politechniki Poznańskiej.  Jak podkreślał przewodniczący, wybór laureatów był bardzo trudny z uwagi na ich wysoki poziom innowacyjności oraz unikalne cechy związane ze zrównoważonym rozwojem.

>>Lista wszystkich laureatów Nagrody Złoty Medal 2024

Dzisiejszy dzień był także momentem triumfu wystawców targów ITM INDUSTRY EUROPE, którzy najciekawiej zaaranżowali swoje stoiska zdobywając uznanie kapituły a w rezultacie prestiżową nagrodę Acanthus Aureus. Te wyjątkowe nagrody trafiły do firm: YG-1 POLAND Sp. z o.o., FANUC Polska Sp. z o.o., JAZON Sp. z o.o., HIGH TECHNOLOGY MACHINES SP. Z O.O., YAMAZAKI MAZAK CENTRAL EUROPE Sp. z o.o. Oddział w Polsce, TRUMPF POLSKA Sp. z o.o. Sp. K., BERND SIEGMUND GmbH, EAGLE Sp. z o.o., PROTEKT Grzegorz Łaszkiewicz Sp. z o.o., EKO-BHL Sp. z o.o., SPRAYING SYSTEMS Co Sp. z o.o. Oddział w Polsce. Pomysłowością  dwa stoiska z ekspozycji targów MODERNLOG: HIKVISION POLAND Sp. z o.o. oraz SEALED AIR POLSKA Sp. z o.o.

 

Nie mogło się obyć także bez wręczenia nagrody Konsumentów Złotego Medalu. Ten wyjątkowy laur przyznany przez internautów trafił do CUBE.ENGINEERING SP.J. za stół spawalniczy modułowy CUBE. 

 

Nowość - nagroda Grand Prix

Nowością tegorocznej edycji konkursu Złoty Medal MTP targów ITM INDUSTRY EUROPE i MODERNLOG jest przyznanie specjalnej nagrody Grand Prix za wyjątkowe rozwiązanie, które poruszyło ekspertów, pokazując ciekawe możliwości. Takim okazało się być ProtoPlastMaker 4.0 - centrum addytywno-skrawające obróbki tworzyw sztucznych zgłoszone przez ZACHODNIOPOMORSKI UNIWERSYTET TECHNOLOGICZNY W SZCZECINIE wyprodukowane przez PPHU POLIGRAF WIESŁAW KASPROWIAK. 
Produkt przeznaczony jest do szybkiego prototypowania i obróbki ubytkowej detali wielkogabarytowych (1x1x2m) z tworzyw sztucznych. Urządzenie pozwala na druk z granulatu (PLA, PET-G, PET-G+CF, ABS, ABS+AF, ASA, PA, PA+CF, PVA) w 3 osiach i obróbkę 5’cio-osiową wydruku w jednym zamocowaniu - umożliwia to wytwarzanie detalu w jednej, w pełni zautomatyzowanej fazie produkcyjnej. Unikalną cechą tego rozwiązania jest pełna obsługa języka G-kod.

Tajwan - lider technologii

Pierwszego dnia targów podczas konferencji prasowej w Pawilonie Tajwańskich Inteligentnych Technologii Produkcji można było nie tylko skosztować tajwańskiego przysmaku w postaci Bubble Tea, ale przede wszystkim posłuchać o najnowszych innowacjach tajwańskiego przemysłu w zakresie zielonych i inteligentnych technologii produkcji, w tym obrabiarek, ich kluczowych podzespołów i akcesoriów💪
- Dzięki tajwańskim technologiom przemysł może być nie tylko bardziej efektywny, ale też bardziej przyjazny dla środowiska- mówiła na otwarciu Pawilonu Ambasador Sharon S.N. Wu.

Z kolei Tomasz Haiduk, prezes Forum Automatyki i Robotyki Polskiej przekonywał, że Taiwan jest partnerem najbardziej godnym zaufania a to podstawa w biznesie.

- To jednocześnie najlepszy partner dla polskiego przemysłu. Taiwan jest jednym z najbardziej zaawansowanych technologicznie krajów na świecie - dodał prezes FAiRP.

Organizatorem Pawilonu Tajwańskich Inteligentnych Technologii Produkcji jest Tajwańska Rada Rozwoju Handlu Zagranicznego, która z myślą o promocji inteligentnych rozwiązań tamtejszych producentów, zaplanowała na targach ITM nie tylko konferencję prasową, ale także prezentacje  tematyczne. 

 

Technologiczny labirynt 

 - Mamy dla zwiedzających coś wyjątkowego! Przemysł 4.0 jest jak labirynt pełen trudnych definicji i technologii: IoT, Big Data, AI, Digital Twin. Łatwo się w tym wszystkim pogubić a optymalizacja produkcji i zapewnienie stabilności dostaw to sprawa kluczowa dla każdej firmy. Pomagamy przejść firmom przez ten technologiczny labirynt – zapowiadał Piotr Wiśniewski, Dyrektor Zarządzający w DBR77.com, który dziś oficjalnie otworzył Fabrykę Przyszłości na targach ITM INDUSTRY EUROPE w pawilonie 5G. 
To tutaj zaproszeni goście prezentują swoje innowacyjne rozwiązania w zakresie technologii przyszłości, a także dzielą się wskazówkami w jakim kierunku warto podążać. Całe stoisko DBR77 jest odwzorowane w Bliźniaku Cyfrowym, a w strefie AR/VR będzie można sprawdzić, czy świat wirtualny zgadza się ze światem rzeczywistym. Na scenie rozmawiano dziś o cyfrowym poszukiwaniu przyszłości i o tym jak bezpiecznie znaleźć drogę przez technologiczny labirynt a także o przywództwie przyszłości – czyli braku kompetencji w zakresie Leadership'u , który prowadzi do wdrażania nietrafionych innowacji.

 

Targi ITM INDISTRY EUROPE, MODERNLOG ORAZ SUBCONTRACTING potrwają do piątku. 

Nie zabraknie na nich przez trzy kolejne dni: gorących debat i wyjątkowych pokazów na żywo.

>>PROGRAM 2024<<

 

 

 

GALERIA ZDJĘĆ ITM INDUSTRY EUROPE 2024