ZAPRASZAMY NA KOLEJNĄ EDYCJĘ 4-7.06.2024!!! 🔥📣🔥📣  

Organizator:

TIDK: Sztuczna inteligencja w biznesie

Podziel się

Jaka jest przyszłość sztucznej inteligencji? Czy sztuczna inteligencja jest podwaliną przemysłu 4.0? To tylko część pytań, na które odpowiedzą eksperci zaproszeni przez firmę TIDK, partnera branżowego targów ITM INDUSTRY EUROPE. Panel zaplanowany jest w drugim dniu targów podczas Kongresu Industry Next, 31 maja.

 

Panel: Sztuczna Inteligencja w biznesie

Data: 31.05.2023 r.,  godz. 12.30-14.30

Miejsce: Pawilon 5, Scena Industry Next

Organizator:  TIDK

 

Prowadzący:

Łukasz Grala - Mentor, Futurolog, CEO TIDK 

Marta Urbaniak - Marketing & Business Development Specialist TIDK

Zagadnienia:

  • Przyszłość sztucznej inteligencji a stan obecny

dr hab. inż. Mikołaj Morzy, prof. Politechniki Poznańskiej, Prodziekan ds. nauki (poddyscyplina informatyka)

  • Sztuczna Inteligencja w rozumieniu klienta 

Sabina Jarmużkiewicz - Chief Growth Officer, Sensitivity

  • Wykorzystanie sztucznej inteligencji w medycynie -

dr Natalia Szóstak - Chief Science Officer AI4BIO, Assistant Professor at IChB PAN

  • Sztuczna inteligencja podwaliną Przemysłu 4.0 

Jakub Wawrzyniak - Chief Technology Officer & Researcher, AIndustry

POZNAJ PRELEGENTÓW

Łukasz Grala, CEO TIDK, pasjonat danych i muzyki jazzowej.

Naukowo związany z Politechniką Poznańską w zakresie eksploracji danych. Od 2010 roku Microsoft Most Valuable Professional (MVP) w kategorii Platforma danych. Jeden z 50 MVP w kategorii AI na świecie od 2018 roku. Na co dzień mentoruje zespołem TIDK, który realizuje innowacyjne projekty takie jak koncepcje i strategie organizacji data-driven, nowoczesne platformy analityczne, systemy rekomendacyjne, prognostyczne, optymalizacje czy automatyzacje dla największych polskich organizacji. Pasjonuje się eksploracją tematów futurologicznych – śledzi i bada najnowsze osiągnięcia naukowe oraz technologiczne w temacie AI, ML i zaawansowanej analityki. Jego misją jest ewangelizacja świata biznesu w obszarze lepszego wykorzystania potencjału danych. Łukasz od 2021 roku tworzy podcast „Opór jest daremny. Nadchodzi AI!” i gości regularnie w audycji Patrycjusza Wyżgi „Patronautyka" w Radio357. Chętnie inwestuje i łączy pasjonatów w nowe inicjatywy, które wypracowują rozwiązania umożliwiające czerpanie korzyści z osiągnięć sztucznej inteligencji. Jednym z nich jest start-up AI4.BIO, którego misją jest podniesienie jakości zdrowia i życia, dzięki sile AI.

Jakub Wawrzyniak, CTO TIDK

Architekt rozwiązań, koordynuje i odpowiada za jakość projektów realizowanych w obszarze AI, BI, Big Data i zaawansowanej analityki. Specjalizuje się w projektowaniu wydajnych rozwiązań analitycznych w oparciu o chmurę publiczną. Jego doświadczenie i wiedza w zakresie optymalizacji doceniana jest przez największe polskie organizacje. Doktorant, naukowo związany z Zakładem Teorii Algorytmów i Systemów Programowania Instytutu Informatyki Politechniki Poznańskiej. W sektorze IT pracuje od ponad dziesięciu lat. Projektant i twórca rozwiązań dla administracji publicznej, programista. Posiada doświadczenie w realizacji międzynarodowych projektów B+R, w tym z ramienia uczelni, dla podmiotów zewnętrznych. Jego zainteresowania naukowe obejmują takie zagadnienia jak projektowanie algorytmów, analiza złożoności obliczeniowej, uczenie maszynowe, optymalizacja kombinatoryczna, czy szeregowanie zadań. Członek Komitetów Organizacyjnych konferencji Game Industry Conference oraz Applied Data Science. Członek Polskiego Towarzystwa Badania Gier.

dr hab. inż. Mikołaj Morzy

Profesor nadzwyczajny na Wydziale Informatyki Politechniki Poznańskiej, gdzie pełni funkcję prodziekana ds nauki. Członek Rady Naukowej Instytutu Podstaw Informatyki PAN. Jego zainteresowania naukowe skupiają się wokół problemów uczenia maszynowego, przetwarzania języka naturalnego, oraz analizy i eksploracji sieci złożonych. Bliska jest mu popularyzacja nauki - dwukrotnie prezentował wykłady skupione wokół uczenia maszynowego w trakcie konferencji TEDx w Poznaniu i Bydgoszczy. Jest też jednym z organizatorów cyklicznych spotkań Meetup.ML poświęconych tematyce uczenia maszynowego, gdzie zrzesza ponad 600 entuzjastów ML. Od 2016 r. zajmuje się praktycznym wdrażaniem metod uczenia maszynowego rozwijając modele i algorytmy rozumienia języka mówionego dla amerykańskiej firmy Avaya - światowego lidera rynku systemów dedykowanych do centrów telefonicznej obsługi. W przeszłości pracował na uniwersytetach w Niemczech (Westfalische-Wilhelms Universitaet Muenster) i USA (Loyola University New Orleans)

dr Natalia Szóstak

Doktor nauk technicznych w dyscyplinie Informatyka, Head of R&D w TIDK, Chief Science Officer w AI4.BIO. Zaangażowana w realizację projektów z obszarów Data Science, ML oraz AI. Od strony naukowej zajmuje się analizą danych biologicznych przy użyciu metod obliczeniowych. Związana naukowo z Instytutem Chemii Bioorganicznej Polskiej Akademii Nauk, wcześniej z Politechniką Poznańską. Autorka publikacji w światowej rangi czasopismach naukowych, doświadczona prelegentka. Doskonaliła swoje metody i narzędzia we współpracy międzynarodowej, z Uniwersytetem Mediolańskim oraz Uniwersytetem Luksemburskim. Uhonorowana kilkoma nagrodami i stypendiami, m.in w programie START 2019, gdzie znalazła się w  gronie 100 najwybitniejszych młodych naukowców wyłonionych przez Fundację na rzecz Nauki Polskiej.

Marta Urbaniak – Marketing & Business Development Specialist

Na co dzień holistycznie łączy dziedziny marketingu i sprzedaży. Wspiera klientów w identyfikacji ich potrzeb i w doborze rozwiązań z wachlarza możliwości zaawansowanej analityki.

Sabina Jarmużkiewicz - Chief Growth Officer, Sensitivity

Ekspert w obszarze rozwoju biznesu z 9-letnim doświadczeniem. W praktyce zawodowej wspiera i doradza zarządom w zakresie transformacji analitycznej oraz lepszego zrozumienia potrzeb klientów poprzez wykorzystanie nowoczesnych technologii. Od 2022 roku wspiera prace nad platformą Sensitivity, której zadaniem jest wpieranie przedsiębiorstw w podejmowaniu decyzji dotyczących dynamicznego zarządzania procesem relacji i obsługi klienta na podstawie analizy danych operacyjnych oraz behawioralnych.

UWAGA: UDZIAŁ W WYDARZENIACH MOŻLIWY JEDYNIE DLA POSIADACZY BILETU NA TARGI ITM INDUSTRY EUROPE.