ZAPRASZAMY NA NAJBLIŻSZĄ EDYCJĘ 3-6.06.2025!!! 🔥📣🔥📣  

Organizator:

Dzień pod znakiem warsztatów, prezentacji i debat

Podziel się

Jak przekonywać firmy do wdrożenia automatyzacji, jak obliczać ślad węglowy w przedsiębiorstwach, jak zbudować bliźniaka cyfrowego? - to tylko część pytań, na które odpowiadali eksperci podczas gorących dyskusji toczonych drugiego dnia targów ITM INDUSTRY EUROPE. Nie zabrakło też widowiskowych pokazów na stoiskach wystawców i w strefach specjalnych oraz warsztatów zakończonych certyfikatem.

Uczestnicy drugiego dnia targów ITM INDUSTRY EUROPE mogli zaczerpnąć wiedzy na temat technologii jutra w Fabryce Przyszłości przygotowanej w łączniku 5G. Od wczesnych godzin rannych nie cichły tam także rozmowy na Scenie Tech. Słuchacze dowiedzieli się jak tworzy się Bliźniaka Cyfrowego a także jak market place  może zrewolucjonizować zarządzanie zasobami. Nie zabrakło także tematu AI i wpływu sztucznej inteligencji na działalność fabryk.

 

Z kolei jak przekonywać polskie firmy do wdrożenia automatyzacji odpowiadali liderzy innowacji podczas kolejnego dnia Speakers' Corner  - specjalnej Sceny debat organizowanej przez redakcję MM Magazynu Przemysłowego.

- Obniżamy ryzyko do minimum. Liczymy czas zwrotu inwestycji, pokazujemy że to się zwyczajnie opłaca. Stawiamy też na sytuacje win-win. – dzielił się strategią firmy Wojciech Trojniar z firmy ASTOR.

- My wierzymy w marketing szeptany. Jeden zadowolony klient napędza kolejnych- mówił Mariusz Banachowicz z firmy Remmert.

Z kolei Adam Szlendak , Dyrektor Zarządzający, Dalmec Polska przekonywał, że podstawa to dobra strategia marketingowa i komunikacja z klientem. – Stawiamy na edukację klienta w zakresie naszych rozwiązań. Pomagamy uzyskać dotacje czy leasing. Ponadto sukcesywnie zwiększamy bezpieczeństwo zastosowania naszych produktów. – podkreślał.

 

Warsztaty z certyfikatem

W przedsiębiorstwach produkcyjnych ślad węglowy powstaje bezpośrednio w działalności wytwórczej przedsiębiorstwa, ale też w procesach poprzedzających wytwarzanie produktów oraz w procesach wprowadzania produktów na rynek. Jak obliczać ślad węglowy i jak nim zarządzać dla spełnienia wymagań regulacyjnych i zwiększenia konkurencyjności? Na to pytanie można  było uzyskać odpowiedź podczas warsztatów odbywających się w trakcie targów ITM Industry Europe w Poznaniu.

Jak przekonywano podczas warsztatów, obecnie obowiązujące nowe regulacje wymagają od przedsiębiorców raportowania poziomu śladu węglowego.

Warsztaty zakończone certyfikatem dotyczące obliczania, raportowania i redukowania śladu węglowego zorganizowane zostały przez Centrum Przemysłu 4.0 Politechniki Śląskiej we współpracy z Grupą MTP. Ich celem było dostarczenie uczestnikom praktycznej wiedzy w przedmiotowej tematyce umożliwiającej im inicjowanie i prowadzenie określonych przedsięwzięć w macierzystych firmach.

Mity do obalenia i interaktywne wystawy

Jednocześnie w innych salach w ramach przestrzeni wystawienniczej debatowano m.in. o bezpieczeństwie maszyn i ich wpływie na konkurencyjność (TECH-SYSTEM) a także obalano mity dotyczące AI i analityki w przemyśle. Eksperci TIDK zastanawiali się wspólnie czy przemysł jest gotowy na AI i czy to już jest dobry moment na rozwijanie kompetencji w zespole w tym zakresie.

W drugim dniu targów na stoisku redakcji Lakiernictwa Przemysłowego można było zobaczyć interaktywną wystawę urządzeń do malowania oraz produktów dedykowanych lakierowaniu. Uczestnicy testowali w praktyce urządzenia, m.in. pistolety i pompy, a także samodzielnie pomalować detale farbą proszkową czy malować na mokro. Na stoisku są dostępne jeszcze do piątku także inne urządzenia jak na przykład do przygotowania powierzchni przed malowaniem, myjka, piec do polimeryzacji, kabiny proszkowe oraz ściana lakiernicza. Ponadto redakcja przygotowała specjalne wykłady branżowe.

 

 

 

Subcontracting Meetings - potęga spotkań face to face

Sto dwanaście spotkań na żywo  dla ponad stu uczestników z  trzynastu krajów Republika Czeska, Dania, Francja, Niemcy, Grecja, Węgry, Indie, Włochy, Litwa, Macedonia Północna, Polska, Hiszpania, Ukraina. Tak w liczbach można podsumować  rozpoczęte we wtorek spotkania kooperacyjne.

Taka forma nawiązywania kontaktów biznesowych pozwala zarówno wystawcom jak i zwiedzającym spotkać się z konkretnym partnerem, który oferuje poszukiwany  produkt i usługę. -W ciągu półgodzinnej rozmowy z partnerem można uzyskać wiele cennych informacji. Tak jak w życiu – podstawą jest komunikacja. Jeśli zdajesz się tylko na kontakt elektroniczny to  po prostu nie będziesz  niczego wiedział. Face to face to najlepsze spotkania -tak efektywność udziału w targach i spotkaniach SUBCONTRACTING MEETINGS podsumowuje jeden z uczestników Stanislav Klimek  z Třinecké Železárny - Moravia Steel.

Smart Warehouse - innowacyjnie o logistyce

Tradycyjnie drugiego dnia targów MODERNLOG odbywających się jednocześnie z ITM INDUSTRY EUROPE rozpoczęła się konferencja Smart Warehouse.  Podczas inauguracji wydarzenia Filip Bittner, wiceprezes Grupy MTP powitał zgromadzonych gości i zaprosił do uczestnictwa w eksperckich panelach dyskusyjnych oraz networkingu w specjalnie wyznaczonej strefie.

Tegoroczne otwarcie konferencji Smart Warehouse uświetniła obecność Ignacego Niemczyckiego — Podsekretarza stanu Ministerstwa Rozwoju i Technologii. Pan Minister w swoim wystąpieniu docenił inicjatywę tworzenia spotkań dla branży logistycznej w Polsce. Podczas krótkiej wizyty na terenie targów MODERNLOG obejrzał także przestrzeń wystawienniczą.

W ramach panelu otwarcia, moderowanego przez Barbarę Tokarz (GXO), odbyła się ciekawa dyskusja na temat Manager w obliczu wyzwań logistyki przyszłości, w której wzięli udział: Joanna Borkowska-Iwanek (GXO Logistics),  Przemysław Piętak (CBRE) , Karol Tokarczyk (Polityka Insight)  i Tomasz Walenczak (ManpowerGroup Poland). Zaproszeni eksperci opowiedzieli o tym, jak demografia i digitalizacja kształtują obraz logistyki w polikryzysowej rzeczywistości, a także w jaki sposób odbywa się współczesna rekrutacja pracowników magazynowych. W swoich rozważaniach przedstawili prognozy dotyczące przyszłości branży logistycznej w kontekście kadr pracowniczych.

 

Targi ITM INDUSTRY EUROPE, SUBCONTRACTING i MODERNLOG potrwają do piątku 7 czerwca.

Zobacz fotogalerię zdjęć
BILETY