ZAPRASZAMY NA KOLEJNĄ EDYCJĘ 4-7.06.2024!!! 🔥📣🔥📣  

Organizator:

FAIRP: Robotyzacja w parze z automatyzacją

Podziel się

Jednym z patronów branżowych tegorocznej edycji targów ITM INDUSTRY EUROPE jest Związek Pracodawców Forum Automatyki i Robotyki Polskiej, organizacja non-profit założona w 2021 r. W trakcie targów ITM INDUSTRY EUROPE FAiRP podczas KONGRESU INDUSTRY NEXT poprowadzi panel ekspercki pt.: Robotyzacja w parze z automatyzacją blisko Ciebie, a nawet bliżej? Czyli o nearshoringu w polskim wydaniu.

 

Panel dyskusyjny: Robotyzacja w parze z automatyzacją blisko Ciebie, a nawet bliżej? Czyli o nearshoringu w polskim wydaniu

Data: 31.05.2023 r.,  godz. 11.30-12.30

Miejsce: Pawilon 5, Scena Industry Next

Organizator:  Związek Pracodawców Forum Automatyki i Robotyki Polskiej

 

Moderator: Tomasz Haiduk - prezes ZP Forum Automatyki i Robotyki Polskiej [FAIRP]

Uczestnicy:

Jacek Pukal – prezes zarządu Proster [FAIRP]

Adam Śmiałek – współwłaściciel ISCAS [FAIRP]

Wojciech Kroma – dyrektor zarządzający ANZENA [FAIRP]

Przedstawiciele producentów robotów:

Radosław Sobieralski – kierownik ds. kluczowych klientów, Yaskawa Polska

Łukasz Szczepkowski – regionalny kierownik sprzedaży, KUKA

 

Panel skierowany przede wszystkim do wszystkich inwestorów, którzy wiedzą, że chcą zainwestować w nowoczesną, a nawet inteligentną robotyzację, automatyzację i cyfryzację. Szukają sprawdzonych firm, które będą towarzyszyć im w tym procesie zmiany.

 

W dobie zerwanych łańcuchów dostaw, w czasach niepewności potrzebny jest zaufany i sprawdzony partner wdrożeniowy, który:

jest blisko i:

  • ma udokumentowane międzynarodowymi projektami kompetencje, jest ceniony bardzieJ w globalnych wdrożeniach, niż w Polsce
  • jest brakującym ogniwem w zerwanych łańcuchach dostaw komponentów i usług

 

Panel ekspercki z udziałem przedstawicieli zarówno inwestorów, jaki i firm wdrożeniowych, jak również dostawców technologii będzie próbą odpowiedzi na pytania:

  • Czy o jakości i wartości partnera biznesowego świadczy to, że jest on na drugim końcu świata i dlaczego jest on lepszy od tego, który jest w mojej najbliższej okolicy?
  • Co się stanie, kiedy mój partner biznesowy ze względów od niego niezależnych nie będzie mógł zrealizować zamówionych u niego usług czy dostaw towarów?
  • Jakie są ryzyka w kontekście sięgania po rozwiązania spoza granic Polski?
  • Czy uruchomienie linii technologicznej z ludźmi ze Stanów Zjednoczonych, Brazylii, a nawet z Francji czy z Włoch, jest realne?
  • Jak i gdzie szukać lokalnych dostawców?
  • Czy finasowanie/lub jego brak jest przeszkodą w inwestowaniu w technologie? Gdzie szukać środków i jak uniezależnić się od programów, dotacji, dofinansowań?

Doszliśmy do momentu, kiedy na pytanie czy inwestować albo nie inwestować w nowoczesne technologie w polskim przemyśle, odpowiedź jest tylko jedna – mówi Tomasz Haiduk, prezes Forum Automatyki i Robotyki Polskiej. - Czas nadrobić stracony czas i zacząć doganiać Europę przy pomocy lokalnych firm o globalnym doświadczeniu, które wiedzą, jak transformować firmy produkcyjne w kierunku Przemysłu 4.0. Ma to szczególne znaczenie w obecnych mocno niepewnych czasach, gdzie zerwane międzynarodowe relacje kooperacyjne stanowią jedną z największych przeszkód realizacji inwestycji. Stąd coraz częściej inwestorzy dobierają partnerów z najbliższej okolicy, tak zwany nearshoring. Pozwala to na częściowe uniezależnienie się od nieprzewidywalności globalnego łańcucha dostaw i zapewnienie działania firmy w oparciu o lokalne zasoby - dodaje prezes FAiRP.

Tomasz Haiduk, Prezes Zarządu, Forum Automatyki i Robotyki Polskiej

Ekspert w dziedzinie zastosowania automatyki w przemyśle, nowoczesnej robotyki, tematyki Industry 4.0 i Internetu Rzeczy. Od początku kariery zawodowej związany z sektorem przemysłowym, szczególnie z zastosowaniami automatyki i techniki napędowej w nowoczesnych liniach produkcyjnych i wytwórczych. Przez wiele lat związany z firmą Siemens, gdzie jako Członek Zarządu i Dyrektor Sektora Industry odpowiadał za rozwój sprzedaży w takich obszarach jak przemysł samochodowy, chemia, przemysł maszynowy, spożywczy, branża wydobywcza oraz bezpieczeństwo maszyn i linii technologicznych. Jest współzałożycielem i prezesem Forum Automatyki i Robotyki Polskiej oraz prezesem Instytutu Industry 4.0. Szczególnym obszarem zainteresowania jest przygotowanie polskiego i międzynarodowego przemysłu do czwartej rewolucji przemysłowej. Uczestniczył w pracach Zespołu ds. Transformacji Przemysłowej przy Ministerstwie Rozwoju. Absolwent Politechniki Warszawskiej, Instytutu Automatyki Przemysłowej, Wydziału Mechaniki Precyzyjnej, a także Akademii im. Leona Koźmińskiego, gdzie ukończył studia MBA. Doktorant SGH w Kolegium Zarządzania i Finansów oraz Społecznej Akademii Nauk w Łodzi.

Jacek Pukal, Prezes Zarządu firmy PROSTER Sp. z o.o.

Absolwent Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Związany zawodowo z firmą PROSTER od 2010 roku, na początku jako inżynier, a następnie jako manager. Przykład udanej sukcesji w polskiej firmie rodzinnej zajmującej się rozwiązaniami dla przemysłu od ponad 37 lat. Ekspert w zakresie automatyzacji i robotyzacji w przemyśle. Główny pomysłodawca i budowniczy Centrum Innowacji firmy PROSTER oraz propagator idei przemysłu 4.0 oraz transformacji cyfrowej. Odpowiedzialny za dynamiczny rozwój firmy PROSTER w obszarach automatyzacji, robotyzacji i IoT, twórca obszaru Badawczo-Rozwojowego, manager wielu projektów w tym zakresie. Członek Business Centre Club, Fundacji Firm Rodzinnych oraz Forum Automatyki i Robotyki Polskiej.

Adam Śmiałek, współwłaściciel ISCAS Sp. z o.o.

Absolwent Politechniki Wrocławskiej i Wyższej Szkoły Bankowej. Praktyk, automatyk z krwi i kości. Doświadczenie zdobywał na instalacjach przemysłowych jako automatyk, koordynował inwestycje od dwóch stron wykonawcy i zamawiającego. Doświadczenie handlowe zdobywał pracując u producenta komponentów automatyki. Od 10 lat prowadzi wraz ze wspólnikami firmę ISCAS, która operuje na rynku przemysłowym w Polsce i za granicą. Od dwóch lat jest też współtwórcą firmy Rebels Software – zajmującą się szeroko pojętym Internetem Rzeczy. Prywatnie fan LEGO – budowanie to ostatnia inżynierska rzecz jaka mu została - na co dzień w firmie zajmuje się finansami i sprzedażą.

Wojciech Kroma, Dyrektor Anzena Bezpieczeństwo IT/OT

Posiada wieloletnie doświadczenie zawodowe w zarządzaniu projektami i zespołami inżynierów w dziedzinie informatyki i automatyki przemysłowej dla gałęzi przemysłu ciężkiego oraz produkcyjnego. Wykształcenie w obszarze automatyki i informatyki przemysłowej oraz project managementu z sukcesem wykorzystuje w Anzenie, gdzie jest odpowiedzialny za realizację wizji cyberbezpiecznego przemysłu. Jest wyznawcą dobrych praktyk PMI w realizacji złożonych projektów.

Łukasz Szczepkowski, Regional Account Manager, KUKA

Pracuje w KUKA od 11 lat, zaczynał od serwisu, obecnie pracuje na stanowisku Regional Account Manager. Prowadzi oddział firmy KUKA w Bydgoszczy i działa aktywnie w sektorze General Industry oraz Automotive. Współpracuje z największymi klientami, integratorami KUKA w Polsce oraz skutecznie rozwija współpracę z mniejszymi firmami. Myśl przewodnia #RazemRobotyzujemyPolske nie jest mu obca.

 

 

UWAGA: NA KONGRES INDUSTRY NEXT OBOWIĄZUJE REJESTRACJA - WSTĘP WOLNY.

DOKUMENT WSTĘPU NA KONGRES UPOWAŻNIA TAKŻE DO ZWIEDZENIA EKSPOZYCJI TARGÓW.