Jak Poznań, to targi i koziołki!
Kiedy jakiś czas temu pytano Polaków z czym najczęściej kojarzy im się Poznań to znaczna większość odpowiadała: Targi i Koziołki! Takiego idealnego połączenia symboli stolicy Wielkopolski będzie można doznać podczas ITM INDUSTRY EUROPE. To tutaj, przez 4 dni targów w samo południe będą trykać się koziołki. I to jakie! Robotyczne! Wyjątkowe pokazy zorganizuje Politechnika Poznańska i firma MAB ROBOTICS.
Podczas targów ITM INDUSTRY EUROPE zostaną zaprezentowane dwa robotyczne koziołki - przy współpracy z poznańską firmą MAB Robotics oraz Politechniką Poznańską.
- Na co dzień PUT wykorzystuje robota w badaniach naukowych, a MAB przy inspekcji podziemnych kanałów. Na czas targów ITM roboty zamienią się w poznańskie koziołki.
Roboty są niewielkich rozmiarów mają ~50cm wysokości i masę ~10kg. Jednak w tych niewielkich konstrukcjach ukryty jest ogromny potencjał! Silne napędy pozwalają wykonać salto i biec z prędkością 3m/s, a wbudowane komputery umożliwiają implementację autonomii. Głowy robotów zostały zamodelowane komputerowo i wytworzone przy wykorzystaniu druku 3D.- mówi Jakub Bartoszek z firmy MAB ROBOTICS.
Pokazy podczas ITM INDUSTRY EUROPE:
31 maja
godz. 12.00, MTP , PAWILON 3, Scena Trendów dla Przemysłu
1 czerwca
godz. 12.00, MTP , PAWILON 5, Scena Industry Next
2 czerwca
godz. 12.00, MTP , PAWILON 3, Scena Trendów dla Przemysłu
3 czerwca
godz. 12.00, MTP , PAWILON 5, Scena Industry Next
Organizatorzy: Politechnika Poznańska i MAB Robotics
MAB Robotics to start-up, który zajmuje się rozwojem i komercjalizacją technologii robotów kroczących.
Wywodzi się z Politechniki Poznańskiej i jest jej pierwszym spin-offem, w październiku 2019 r. otrzymał inwestycję w rundzie pre-seed.
Dzięki pozyskanym środkom uczelniany projekt przekształcił się w firmę technologiczną.
Celem przedsiębiorstwa jest wprowadzenie na rynek usług inspekcji i serwisu podziemnych instalacji z wykorzystaniem autorskich robotów kroczących.
Pomysł jest rozszerzeniem dotychczasowej działalności założycieli związanej z robotyką a także odpowiedzią na problemy jakie występują dziś podczas nadzoru instalacji.
Rozwiązanie pomoże klientom kontrolować miejsca obecnie niedostępne lub kontrolowane zbyt rzadko, zmniejszy koszty procesu i liczbę awarii.
Dodatkową działalnością zespołu MAB jest dostarczanie rozwiązań dla robotyki mobilnej - autorskie układy elektroniczne MAB wykorzystywane są m.in. w projektach takich jak
autonomiczne roboty dezynfekujące, roboty humanoidalne i pojazdy latające.
Strona internetowa: www.mabrobotics.pl