ZAPRASZAMY NA NAJBLIŻSZĄ EDYCJĘ 3-6.06.2025!!! 🔥📣🔥📣  

Organizator:

Jak Poznań, to targi i koziołki!

Podziel się

Kiedy jakiś czas temu pytano Polaków z czym najczęściej kojarzy im się Poznań to znaczna większość odpowiadała: Targi i Koziołki! Takiego idealnego połączenia symboli stolicy Wielkopolski będzie można doznać podczas ITM INDUSTRY EUROPE. To tutaj, przez 4 dni targów w samo południe będą trykać się koziołki. I to jakie! Robotyczne! Wyjątkowe pokazy zorganizuje Politechnika Poznańska i firma MAB ROBOTICS.

Podczas targów ITM INDUSTRY EUROPE zostaną zaprezentowane  dwa robotyczne koziołki - przy współpracy z poznańską firmą MAB Robotics oraz Politechniką Poznańską.
- Na co dzień PUT wykorzystuje robota w badaniach naukowych, a MAB przy inspekcji podziemnych kanałów. Na czas targów ITM roboty zamienią się w poznańskie koziołki.
Roboty są niewielkich rozmiarów  mają ~50cm wysokości i masę ~10kg. Jednak w tych niewielkich konstrukcjach ukryty jest ogromny potencjał! Silne napędy pozwalają wykonać salto i biec z prędkością 3m/s, a wbudowane komputery umożliwiają implementację autonomii. Głowy robotów zostały zamodelowane komputerowo i wytworzone przy wykorzystaniu druku 3D.- mówi Jakub Bartoszek z firmy MAB ROBOTICS.

Pokazy podczas ITM INDUSTRY EUROPE:

31 maja

godz. 12.00, MTP , PAWILON 3, Scena Trendów dla Przemysłu

1 czerwca

godz. 12.00, MTP , PAWILON 5, Scena Industry Next

2 czerwca

godz. 12.00, MTP , PAWILON 3, Scena Trendów dla Przemysłu

3 czerwca

godz. 12.00, MTP , PAWILON 5, Scena Industry Next

Organizatorzy: Politechnika Poznańska i MAB Robotics

MAB Robotics to start-up, który zajmuje się rozwojem i komercjalizacją technologii robotów kroczących.

Wywodzi się z Politechniki Poznańskiej i jest jej pierwszym spin-offem, w październiku 2019 r. otrzymał inwestycję w rundzie pre-seed.
Dzięki pozyskanym środkom uczelniany projekt przekształcił się w firmę technologiczną.
Celem przedsiębiorstwa jest wprowadzenie na rynek usług inspekcji i serwisu podziemnych instalacji z wykorzystaniem autorskich robotów kroczących.
Pomysł jest rozszerzeniem dotychczasowej działalności założycieli związanej z robotyką a także odpowiedzią na problemy jakie występują dziś podczas nadzoru instalacji.
Rozwiązanie pomoże klientom kontrolować miejsca obecnie niedostępne lub kontrolowane zbyt rzadko, zmniejszy koszty procesu i liczbę awarii.
Dodatkową działalnością zespołu MAB jest dostarczanie rozwiązań dla robotyki mobilnej - autorskie układy elektroniczne MAB wykorzystywane są m.in. w projektach takich jak
autonomiczne roboty dezynfekujące, roboty humanoidalne i pojazdy latające.

Strona internetowa: www.mabrobotics.pl

 

UWAGA: UDZIAŁ W WYDARZENIACH MOŻLIWY JEDYNIE DLA POSIADACZY BILETU NA TARGI ITM INDUSTRY EUROPE.