ZAPRASZAMY NA KOLEJNĄ EDYCJĘ 4-7.06.2024!!! 🔥📣🔥📣  

Organizator:

PPNT: Transformacja cyfrowa i ESG

Podziel się

Trendy i wyzwania związane z transformacją cyfrową oraz jej oddziaływanie na funkcjonowanie przedsiębiorstwa a także wpływ czynników ESG na kondycję finansową firmy i budowanie przewagi konkurencyjnej - to główne zagadnienia, które pojawią się podczas paneli dyskusyjnych Poznańskiego Parku Naukowo-Technologicznego w ramach Kongresu Industry Next na targach ITM INDUSTRY EUROPE.

 

Panel: "Transformacja cyfrowa: jak zwiększyć konkurencyjność i efektywność firmy w erze cyfrowej?"

Data: 1.06.2023, godz. 10:00-11:00 

Miejsce: Pawilon 5, Scena Industry Next

Organizator: Poznański Park Naukowo-Technologiczny

Podczas panelu eksperci i specjaliści omówią trendy i wyzwania związane z transformacją cyfrową oraz jej oddziaływaniem na funkcjonowanie przedsiębiorstwa. Poruszone zostaną takie tematy jak: wpływ nowoczesnych technologii na procesy biznesowe i rodzące się z tym wyzwania w kontekście zmiany kultury organizacyjnej, dostosowanie modeli biznesowych do zmieniających się trendów w zakresie transformacji cyfrowej, cyberbezpieczeństwo oraz wdrażanie inteligentnych systemów automatyzacji procesów biznesowych w celu zwiększenia efektywności operacyjnej. Wydarzenie będzie doskonałą okazją do wymiany doświadczeń oraz nawiązania kontaktów biznesowych dla przedstawicieli różnych branż i sektorów.

Paneliści:

 • Dominik Bocheński, Key Account Manager w DataCenter PPNT
 • dr inż. Elżbieta Hałas, Członkini Zarządu, CEO GS1 Polska
 • dr inż. Michał Grabia, Dyrektor Centrum Logistyki i Nowoczesnych Technologii w Łukasiewicz – Poznański Instytut Technologiczny
 • Tomasz Kwapis, Dyrektor IT oraz Kierownik Badań i Rozwoju w Zakłady Mechaniczne Kazimieruk
 • Michał Spiczak-Brzeziński, Dyrektor Działu Dotacji SENSE consulting

 

Dominik Bocheński, Key Account Manager w DataCenter PPNT

Absolwent Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu i studiów podyplomowych na tej samej uczelni. 20 lat doświadczenia we współpracy z klientami biznesowymi w obszarze produktów i usług ICT. Pracował dla dużych korporacji jak i dla małych i średnich firm, dzięki czemu rozumie potrzeby i rozwiązuje problemy przedsiębiorców z wielu branż. Zawsze skupiony na cyfryzacji jako narzędziu zmian w firmach pomagając klientom w transformacji ich procesów biznesowych i wprowadzeniu nowych technologii. W swojej pracy ceni sobie podejście koncentrowane na rozwiązywaniu problemów klientów, a nie tylko na sprzedaży produktów.

dr inż. Elżbieta Hałas, Członkini Zarządu, CEO GS1 Polska

Absolwentka Politechniki Wrocławskiej na wydziale Podstawowych Problemów Techniki. Doktorat z zarządzania zapasami obroniła na Politechnice Poznańskiej. Członkini Zarządu powołana przez Radę GS1 Polska, odpowiedzialną za rozwój wykorzystania Systemu GS1 w Polsce. Od 30 lat działa na rzecz rozwoju i wdrażania standardów GS1. Posiada ponad dwudziestoletnie doświadczenie menedżerskie na wielu szczeblach organizacyjnych. W latach 2002-2008 była Członkinią Rady Zarządzającej GS1, a obecnie aktywnie działa w Komitecie ds. Standardów utworzonym przy Radzie. W latach 2011-2012 pełniła funkcję Przewodniczącej Rady GS1 in Europe. Od 2012 roku zasiada w Komitecie Sterującym GS1 in Europe.

dr inż. Michał Grabia, Dyrektor Centrum Logistyki i Nowoczesnych Technologii w Łukasiewicz – Poznański Instytut Technologiczny

Współzałożyciel i CEO start-up’u Vayasens Sp. z o.o. Pracownik badawczy i wykładowca akademicki. Autor wielu publikacji naukowych i patentów oraz członek międzynarodowych organizacji zajmujących się rozwojem nowych standardów i technologii AIDC, w tym w zakresie IoT. Twórca szeregu różnych rozwiązań technologicznych i organizacyjnych dla wielu przedsiębiorstw, w tym dużych i bardzo dużych organizacji takich jak Poczta Polska, JMP, Leroy Merlin, Enea itp. Absolwent Wydziału Elektrycznego Politechniki Poznańskiej, Wydziału Matematyki i Informatyki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza oraz studiów Executive MBA na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu oraz Nottingham Trent University w Wielkiej Brytanii.

Tomasz Kwapis, Dyrektor IT oraz Kierownik Badań i Rozwoju w Zakładach Mechanicznych Kazimieruk

Absolwent Politechniki Poznańskiej na wydziale informatyki spec. Informatyka w procesach biznesowych. Twórca oprogramowania do zarządzania firmą produkcyjną oraz nadzoru nad procesami produkcyjnymi. Od 2000 związany z firmą produkcyjną Zakłady Mechaniczne Kazimieruk w Poznaniu gdzie rozwija i tworzy nowe rozwiązania w dziedzinie oprogramowania, automatyzacji procesów produkcyjnych. W pracy zawodowej ponad 18 lat doświadczenia w dziedzinie tworzenia oprogramowania, systemów bazodanowych. Specjalista w dziedzinie robotów przemysłowych oraz systemów wbudowanych. Obecnie na stanowisku Dyrektora IT oraz Kierownika Badań i Rozwoju. Od 4 lat związany z Nardin Medicals gdzie rozwija oprogramowanie związane z metodą uwierzytelniania danych audiowizualnych. Od 2021 odpowiedzialny za badania i rozwój w ZMK Automation.

Michał Spiczak-Brzeziński, Dyrektor Działu Dotacji SENSE consulting

Przedsiębiorca, menedżer, ekspert funduszy europejskich oraz zewnętrznych źródeł finansowania. Od 15 lat doradza przedsiębiorstwom oraz instytucjom w skutecznym pozyskiwaniu środków na rozwój. Tworzy projekty badawczo-rozwojowe, inwestycyjne na infrastrukturę, digitalizację, poprawę efektywności energetycznej oraz dostępność. Pozyskał dotacje dla projektów o wartości przekraczającej miliard złotych.

Panel: „Czym jest ESG i jak wpłynie na Twoją firmę?”

Data: 1.06.2023, godz. 11:00-12:00 

Miejsce: Pawilon 5, Scena Industry Next

Organizator: Poznański Park Naukowo-Technologiczny

Podczas panelu eksperci wyjaśnią, czym jest ESG i dlaczego warto prowadzić biznes w sposób zrównoważony. Przedstawią trendy biznesowe i regulacje prawne dot. raportowania kwestii zrównoważonego rozwoju i wyjaśnią, jak wpłyną one na relacje między dużymi firmami i ich mniejszymi kontrahentami. Nie zabraknie dyskusji o największych wyzwaniach, ale i szansach wynikających z mierzenia i zarządzania wpływem firmy na środowisko i społeczeństwo oraz roli technologii w ich zaadresowaniu. Uczestnicy panelu dowiedzą się, jak czynniki ESG wpływają na kondycję finansową firmy i budowanie przewagi konkurencyjnej, czy warto wdrażać strategię ESG i jak się za to zabrać.

Paneliści:

 • Katarzyna Prętnicka, Menedżerka i Ekspertka ds. ESG, PPNT
 • dr Marta Szymborska, Menedżerka ds. Komunikacji, PR i ESG, GS1 Polska
 • Adam Perz, Hydrolog, doktorant w Zakładzie Hydrologii i Gospodarki Wodnej UAM, ekspert środowiskowy w Sweco Polska
 • Monika Mardas-Brzezińska, Prezeska SENSE consulting

   

Katarzyna Prętnicka, Menedżerka i Ekspertka ds. ESG, PPNT

Z wykształcenia prawniczka, menedżerka i ekspertka ds. ESG, z zamiłowania propagatorka idei zrównoważonego rozwoju wśród przedsiębiorców i naukowców. W Poznańskim Parku Naukowo-Technologicznym sprawuje funkcję Menedżera ESG, doradzając firmom w zakresie wdrażania strategii zrównoważonego rozwoju i raportowania niefinansowego. Prowadzi szkolenia i warsztaty dot. najnowszych regulacji prawnych, trendów biznesowych oraz wyzwań i szans dla biznesu związanych ze zrównoważonym rozwojem.

dr Marta Szymborska, Menedżerka ds. Komunikacji, PR i ESG

Absolwentka filologii polskiej (studia magisterskie i doktoranckie) oraz europejskiej komunikacji społecznej na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Ukończyła podyplomowe studium PR oraz Akademię Menedżerów CSR. Przez 11 lat zarządzała w Grupie Raben działaniami komunikacyjnymi i CSR w 11 krajach Europy, pracując w centrali na Europę firmy. Odpowiadała za stworzenie, wdrożenie i realizację strategii PR, CSR i zaangażowania społecznego. Od 2017 roku jest odpowiedzialna za działania komunikacyjne i CSR w organizacji GS1, która swoje oddziały posiada w 116 krajach na świecie. Kiedyś kreowała działania na Europę, dziś realizuje światową strategię. Prowadzi zajęcia z zakresu CSR na studiach EMBA. Autorka ponad 200 publikacji na temat społecznej odpowiedzialności biznesu oraz pracy doktorskiej na temat wpływu strategii ESG na wizerunek marki.

Adam Perz, Hydrolog, ekspert środowiskowy w Sweco Polska

Członek zespołów eksperckich opracowujących dokumenty strategiczne i planistyczne związane z gospodarką wodną, zarządzaniem ryzykiem powodziowym oraz łagodzeniem zmiany klimatu i adaptacją do jej skutków, współautor raportów oddziaływania na środowisko, kierownik projektów związanych z audytami społeczno-środowiskowymi (Environmental and Social Due Diligence). Od niemal 9 lat związany z firmą Sweco Polska, gdzie pracuje w Zespole Środowiskowym, równolegle realizuje studia doktoranckie w Zakładzie Hydrologii i Gospodarki Wodnej UAM. Autor i współautor kilkunastu publikacji naukowych, w tym w międzynarodowych czasopismach. Laureat prestiżowych nagród i stypendiów przyznawanych przez Polskie Towarzystwo Geograficzne, Rektora UAM, Fundację UAM, Poznański Park Naukowo-Technologiczny oraz Kulczyk Foundation.

Monika Mardas-Brzezińska, Prezeska SENSE consulting

Założycielka, Prezeska Zarządu i spiritus movens wszelkich działań realizowanych pod szyldem SENSE. Innowatorka, edukatorka i pasjonatka zmian. Skoncentrowana na przyszłości, trendach i projektowaniu rozwiązań, które na nie odpowiadają. Absolwentka Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz Studium Akademia Psychologii Przywództwa Jacka Santorskiego w Szkole Biznesu Politechniki Warszawskiej. Od 20 lat związana z sektorem usług rozwojowych.

 

UWAGA: NA KONGRES INDUSTRY NEXT OBOWIĄZUJE REJESTRACJA - WSTĘP WOLNY.

DOKUMENT WSTĘPU NA KONGRES UPOWAŻNIA TAKŻE DO ZWIEDZENIA EKSPOZYCJI TARGÓW.