ZAPRASZAMY NA NAJBLIŻSZĄ EDYCJĘ 3-6.06.2025!!! 🔥📣🔥📣  

Organizator:

Robo Challenge - fenomen w skali kraju

Podziel się

Robo Challenge to pierwsze w Polsce unikalne w swojej skali profesjonalne zawody w programowaniu robotów. Aktywny udział w wydarzeniu zorganizowanym 26-27 września br. wzięło udział 16 drużyn reprezentujących integratorów oraz uczelnie techniczne z całego kraju. Targi ITM Industry Europe były partnerem i fundatorem nagrody w postaci zabudowanego stoiska w przestrzeni ekspozycyjnej ITM. Laureatem została drużyna z firmy Inlader i to właśnie tych zawodników będzie można poznać bliżej podczas czerwcowego święta branży przemysłowej na terenie Międzynarodowe Targi Poznańskie.

Każda z przygotowanych wspólnie z partnerami technologicznymi stacji prezentowała inną istotną z punktu widzenia przemysłu aplikację zrobotyzowaną. Tym samym obsługę najistotniejszych procesów występujących w firmach produkcyjnych różnych branż. 

Po dwóch pełnych emocji dniach zawodów w kategorii integratorów zwyciężył zespół Inlader. Miejsce drugie z minimalną różnicą punktów zajął Hitmark. Miejsce trzecie przypadło firmie Robotrendy.

W kategorii wyższych uczelni technicznych zwyciężyło Koło Naukowe Robotyków KoNaR. Miejsce drugie zajęła Politechnika Wrocławska, trzecie - Politechnika Śląska.

 

Z okazji tak specjalistycznego spotkania skorzystało ponad 300 gości z całej Polski. Oprócz przedstawicieli biznesu były to delegacje lokalnych szkół technicznych i instytucji związanych z szeroko pojętą technologią.

-Robotyzacja to temat dynamiczny a Robo Challenge to pretekst do spotkania zawodowców i osób zainteresowanych robotyką i automatyką przemysłową. To także budowanie świadomości, inspirowanie do zmiany mentalności i podnoszenia kompetencji- mówił Maciej Ratajczak, organizator zawodów.


Eksperci byli zgodni, że robotyzacji potrzebują nie tylko duże firmy produkcyjne, ale także średnie i małe.
-Jeśli nie zaczną teraz to przegrają walkę. Bolączką jest to, że jako kraj przegrywamy też wyścig tworzenia kadr. Brakuje odpowiedniego inwestowania w edukację. Szkolimy 10.000 tysięcy robotyków w Polsce w skali roku. To za mało - dowodził Jędrzej Kowalczyk, prezes Fanuc Polska , partner strategiczny wydarzenia. 
Zawody są fenomenem w skali kraju i jedyną okazją na bezpośredni dostęp do tak wielu w pełni funkcjonalnych aplikacji przeznaczonych dla firm z branży przemysłowej.

W trakcie wydarzenia odbywała się konferencja podczas której omówione zostały ważne i aktualne dla branży tematy. Świetną okazję do aktualizacji i poszerzenia kompetencji w obszarach technologicznych zapewniły liczne szkolenia z zakresu automatyki i robotyki przemysłowej.

-Dziękuję Wszystkim za udział i wsparcie w przygotowaniach Robo Challenge! Razem zrobiliśmy kawał dobrej roboty dla rozwoju i integracji branży! Tak istotnej branży dla naszej wspólnej przyszłości. Już teraz zapraszam wszystkich do udziału w przyszłorocznej edycji!- mówi organizator - Maciej Ratajczak.

 

Zobacz video:

  1. https://youtu.be/UK3gvYdcQfM?si=8nlB0ZcnbxeTb97Z 
  2. https://youtu.be/-m93HrMLXWY?si=KKNxwiQkNIjQA2Va