ZAPRASZAMY NA NAJBLIŻSZĄ EDYCJĘ 3-6.06.2025!!! 🔥📣🔥📣  

Organizator:

SIEMENS: SINUMERIK ONE - nowoczesne metody przygotowywania produkcji

Podziel się

„SINUMERIK ONE - nowoczesne metody przygotowywania produkcji na maszynie CNC przy użyciu platformy Run MyVirtual Machine”, to tytuł wykładu, który przygotuje podczas targów ITM INDUSTRY EUROPE, lider innowacji-firma SIEMENS.

„SINUMERIK ONE - nowoczesne metody przygotowywania produkcji na maszynie CNC przy użyciu platformy Run MyVirtual Machine”

Data: 30 maja, godz. 13.00-14.00

Miejsce: Pawilon 5A, Scena Trendów dla Przemysłu

Prelegent:  Piotr Orlik,  Dealer Account Manager & End User Promotor

Organizator: Siemens 

SINUMERIK ONE to przyszłościowy układ sterowania CNC dla wysokowydajnych obrabiarek, który daje nieograniczone możliwości urzeczywistnienia pomysłów i realizacji modeli biznesowych. Umożliwia szybsze wprowadzanie innowacji dzięki swobodnej interakcji między światem wirtualnym a rzeczywistym. SINUMERIK ONE to znacznie więcej niż tylko wydajna, innowacyjna platforma sprzętowa. Dzięki cyfrowemu bliźniakowi stanowi ono kluczowy element transformacji cyfrowej oraz pomaga symulować i testować procesy wytwarzania w środowisku wirtualnym.

Prezentacja kierowana jest do użytkowników maszyn numerycznych oczekujących większej efektywności, niezawodności i bezpieczeństwa produkcji. Uwzględnia wiele aspektów, które mogą być zastosowane w procesie kształcenia w ośrodkach edukacyjnych związanych z techniką i technologiami CNC. Głównym elementem prezentacji jest nowoczesna platforma Run MyVirtual Machine obsługująca SINUMERIK ONE, która umożliwia wejście na najwyższy poziom konkurencyjności rynkowej oraz spełnienie standardów przemysłu 4.0. Opiera się na emulacji i pracy z Bliźniakiem Cyfrowym maszyny CNC.
Na rynku od wielu lat są dostępne narzędzia symulacyjne (maszyny wirtualne) i oprogramowanie CAM. Zatem czym jest Run MyVirtual Machine i co ją wyróżnia?

W dużym skrócie platforma Run MyVirtual Machine oprócz emulacji modelu obrabiarki czy przedmiotu obrabianego, to dokładne odwzorowanie pracy maszyny podczas rzeczywistej obróbki (tj. czas trwania obróbki, działanie procesów w tle, cykli, wykrycie kolizji, funkcjonowanie NCK, PLC, HMI, układów napędowych czy dynamiki pracy maszyny).

W efekcie wdrażanie nowych procesów obróbki realizowane jest krótszym czasie, bez konieczności stosowania drogich próbek detali, bez zużywania się narzędzi i bez narażania maszyny na ryzyko związane z nowymi niesprawdzonymi programami NC, a do tego wszystko odbywa się w intuicyjnym i przejrzystym interfejsie użytkownika.

 

Piotr Orlik,  Dealer Account Manager & End User Promotor

Absolwent Politechniki Wrocławskiej na kierunku Mechanika i Budowa Maszyn, a także absolwent studiów podyplomowych na kierunku Automatyka na Politechnice Warszawskiej. Nieprzerwanie z przemysłem maszynowym związany jest od około 10 lat zbierając swoje doświadczenie w różnych segmentach rynku : oil&gas, automotive, mold&die, military, general machining. Początkowo w Polsce jako operator i technolog CNC, z kolei za granicą jako inżynier ds. wdrożeń i automatyzacji, a następnie jako doradca techniczno-handlowy dla jednej z firm narzędziowych w Polsce. Aktualnie zajmujący się opieką dystrybutorów obrabiarek CNC ze sterowaniem SINUMERIK, w tym także koordynacją działań rynkowych w kraju i za granicą w tym zakresie.

 

 

UWAGA: UDZIAŁ W WYDARZENIACH MOŻLIWY JEDYNIE DLA OSÓB POSIADAJĄCYCH DOKUMENTY WSTĘPU NA TARGI ITM INDUSTRY EUROPE (ZAPROSZENIE LUB BILET).